0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #20 -: Юли 13, 2007, 11:48:52 am »
Моят гинеколог ми го изписа вагинално, когато правя опити, с идеята да го започна ако температурата ми продължава да бъде висока седмица или 10 дена след овулацията. Това не съм го тествала с температурата дали пада след някакъв пик. Но утрогестана е за по-добро оросяване, като по-този начин благоприятства имплантацията и задържането, така ми обясни.
Това между другото ми го предложи, защото му споделих, че смятам аспирин да взимам след овулация, той не беше съгласен и ми го даде като алтернатива.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #21 -: Юли 13, 2007, 12:13:46 pm »
Хм, че къде е врзката м/у аспирина и утрогестана!?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #22 -: Юли 13, 2007, 12:35:41 pm »
Много е дълго за обяснение. Накратко, с два аборта съм и с многофакторна тромбофилия, в Германия съм, терапия тук започват чак след като се види с ултразвук бремеността в матката, това по мое мнение е късно, смятам да пия аспирин по-отрано, както ми препоръчват български специалисти. Попитах тукашния си гинеколог  за мнението му, дърпа се от аспирина, затова ми препоръча утрогестана в този начален период от две-три седмици, в които ще съм бременна и няма да имам терапия с хепарин и аспирин. Моите притеснения са свързани с кръвоснабдяването на ембриона, а утрогестана го повлиява благоприятно.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #23 -: Юли 13, 2007, 12:46:43 pm »
Щом си знаеш за тромбофилията, аспирина е задължителен според мен, иначе аспирина и утрогестана подпомагат евентуална имплантация, но едва ли имат един и същ механизъм, това имах предвид.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #24 -: Юли 13, 2007, 12:47:28 pm »
Много е дълго за обяснение. Накратко, с два аборта съм и с многофакторна тромбофилия, в Германия съм, терапия тук започват чак след като се види с ултразвук бремеността в матката, това по мое мнение е късно, смятам да пия аспирин по-отрано, както ми препоръчват български специалисти. Попитах тукашния си гинеколог  за мнението му, дърпа се от аспирина, затова ми препоръча утрогестана в този начален период от две-три седмици, в които ще съм бременна и няма да имам терапия с хепарин и аспирин. Моите притеснения са свързани с кръвоснабдяването на ембриона, а утрогестана го повлиява благоприятно.

Да, в Германия не се препоръчва аспирин, даже се съм чувала да се избягва абсолютно от бременни. Но в Бг се препоръчва и това винаги ме е учудвало и все още се чудя и конкретен отговор не съм намерила до сега.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #25 -: Юли 13, 2007, 12:51:58 pm »
Естествено, че ще го пия, evro. :)

Osiana , на мен ще ми е част от терапията в комбинация с хепарин. Явно в някои случаи все пак го предписват при бременост. Също съм чувала при хашимото го предписват на бременни, доколкото разбрах пак във връзка кръвосъсирването, явно се влияе от завишени стойности на антителата.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #26 -: Юли 13, 2007, 12:57:36 pm »
Естествено, че ще го пия, evro. :)

Osiana , на мен ще ми е част от терапията в комбинация с хепарин. Явно в някои случаи все пак го предписват при бременост. Също съм чувала при хашимото го предписват на бременни, доколкото разбрах пак във връзка кръвосъсирването, явно се влияе от завишени стойности на антителата.

Вероятно, не знам. Моя приятелка, германка беше с два аборта също, единият спонтанен, а другият път беше кухо яйце. Аболютно и забраниха прием на аспирин, /защото тя го пиеше от време на време заради главоболие/, дори в листовката на аспирина го пише че не се препоръчва при бременност. Както и да е, важното е крайния резултат.


Успех на всички. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #27 -: Юли 13, 2007, 12:59:14 pm »
надявам се правите разлика м/у аспирин и аспирин протект?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #28 -: Юли 13, 2007, 13:02:49 pm »
Дали протект или не, касае само стомашната поносимост. Важна е дозата, 80-100мг дневно. Това е което аз знам. Или?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #29 -: Юли 13, 2007, 13:04:50 pm »
Важна е дозата, 80-100мг дневно
да това е протект, тук в България е 100 мг.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #30 -: Юли 13, 2007, 13:08:30 pm »
Да, ясно. Мерси.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #31 -: Юли 13, 2007, 13:37:37 pm »
надявам се правите разлика м/у аспирин и аспирин протект?

Говоря за аспирина по принцип. Не съм чула тук някой в процедура или бременна да пие аспирин протект или какъвто и да е друг.


dsd, всеки избира сам своя лекар.  Щом си сигурна, че това е твоя, следвай съветите му, ако не, смени го. Всички ние тук не сме лекари и можем само да изказваме мнения от опит. Аз лично нямам претенции за компетентно мнение относно твоя случай.

УСПЕХ!
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #32 -: Юли 13, 2007, 13:40:28 pm »
Оси, обзалагам се че половина тук, бременни или кандидат-бременни пием аспирин протект. :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #33 -: Юли 13, 2007, 13:41:55 pm »
Оси, обзалагам се че половина тук, бременни или кандидат-бременни пием аспирин протект. :D

Говоря за Германия, мила. :D, за Бг, знам.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #34 -: Юли 13, 2007, 16:53:25 pm »
Osiana, чесно казано труднои бих нарекла никой лекар - "мой лекар", просто в момента съм направила този избор от информацията, която получих тук и така стеклите се обстоятелства. Надявам се да съм направила правилния избор...но за мен също е много ценно мнението на хора, които са се сблъсквали с подобни проблеми и имат свои впечатления от опит. А опитът е много важно и ценно нещо!
Виждам, че някои момичета (които не са бременни все още) употребяват Утрогестан - Има ли ли сте някакви нежелани странични ефекти? Тъй като ровейки се в стари теми намерих подобни оплаквания, което определено ми звучи притеснително?!
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #35 -: Юли 13, 2007, 16:57:27 pm »
Мисля, че избора ти е повече от правилен за лекаря. Справка - Пипи и Ле. След прием на утрогестан и двете забременяха бързо. И при двете всичко в норма по принцип но не ставаше. Успех.
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #36 -: Юли 13, 2007, 17:04:00 pm »
miusli, това наистина звучи обнадеждаващо! Благодаря ти! Успех и на теб! :)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #37 -: Юли 13, 2007, 17:04:59 pm »
Цитат
Има ли ли сте някакви нежелани странични ефекти?

най-добрия страничен ефект е бременността  :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #38 -: Юли 13, 2007, 17:09:36 pm »
 :D  :goodluck:
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #39 -: Юли 13, 2007, 21:11:23 pm »
Дсд, аз преди 6 месеца също питах за утрогестана. Важното което трябва да се знае е че се пие два дни след доказана овулация. Пих го три месеца и през това време правихме  много често секс, но не забременях. На 4-я месец не го пих повече и не съм правиила и тестове за ову. Правимя точно няколко пъти секс за месеца(мъжът ми отсъстваше) и аз помислих че се изпуснали подходящите дни, но чудото стана. След 3 месеца утрогестан на 4-я успях да забременея. Предполагам че  в това чудо има "пръст" утрогестана. Желая ти успех и дано скоро чудото да стане.
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.