0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Спермограмата на мъжа ми на 3 дни въздържание, правена при Владимиров, е:
обем - 6,6
рн - 7,9
вискозитет - нормален
време на втечняване - 30 мин.
концентрация на сперматозоидите - 46 млн/мл
общ брой на сперматозоидите - 303,6
сперматозоиди %: с нормокинеза - 28, с хипокинеза - 16, с акинеза 56
брой нормокинетични сперматозоиди /мл - 12 880 000
общ брой нормокинетични - 85 008 000
аглутинация, агрегация - не
левкоцити - 2-3
Морфология по Крюгер 9 %

Тези показатели са след 3 месечно лечение, предписано от Кацаров с хормонални лекарства и хранителни добавки
Въпросите ми са -
Има ли проблем с микробиологията, сестрата каза, че няма проблеми, а д-р Владимиров е в отпуск, за да го питам
С тези показатели сме за естествено забременяване, инсе или икси
*
Обема е висок, има левкоцити, ма не си писала реферетните стойности. Морфологията знаеш трябва да е над 14 %, нормокинетичните сперматозоиди над 50% :(

Сестрата май няма начин да знае как е микробиологията, ако такова изследване не е правено, а аз не виждам подобен показател.

Стават чудеса, въпреки % на нормокенетичните сперматозоиди и морфологията. Консултирай се с лекар, аз не мога да кажа  за какво сте, но мисля, че е рано да мислиш за инвитро.

Повишеният обем може да е сигнал за варикоцеле
Левкоцитите (ако са повишени де) са сигна за някакво възпаление в организма!

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
С такива показатели може и със секс да се забременява, за инсе пък да не говорим, стига при теб да няма проблем.
Съгласна съм с Танчето за повишения обем.
Успех!
 :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
С такива показатели може и със секс да се забременява, за инсе пък да не говорим, стига при теб да няма проблем.
:D
И аз мисля така. Не забравяй, че общият брой сперматозоди е голям, което е много добре.
L-carnitine ги пораздвижва, взимал ли го е? Щом лечението е предписано от д-р Кацаров, предполагам е отхвърлена възможността за варикоцеле, но това са само догадки.
*
Благодаря на всички момичета, които са ми писали!
За големия обем вчера вечерта разбрах причината - половинката се е изпразвал два последователни пъти в шишето - не знам защо е решил така 8O. Бях се шашнала, че резултатът е невалиден и пак ще трябва да правим спермограма, но току що звънях в клиниката на Владимиров, а за по-сигурно и в тази на Стаменов и ми казаха, че проблем няма, случилото се е повлияло само на обема, та за това той е завишен.  :lol:При нас проблемът беше подвижността и морфологията.
Казах на милото днес да пита Кацаров трябва ли микробиология, че предните пъти беше чист като сълза, а пък сега  :(
Странното е, че Кацаров откри варикоцеле в ляво и каза операция, но първо да пробваме 3 месеца с лекарства, а при нас подвижността беше преди 27%, а морфологията - 5,5% и след лечението - такова подобрение 8O. Не знам дали ще трябва вече операция. А дано - не, че ще загубим минимум 6 месеца. Доколкото разбрах - 6 м. след операцията бебе не може да стане. Нещо ме съмнява, че съм разбрала правилно, ако някой знае да каже :)
*
С тези показатели спокойно можете да се борите за естествено забременяване. Опитайте поне няколко месеца и тогава пристъпвайте евентуално към инсе. За инвитро е неуместно да се говори на този етап. И не спирайте лекарствата. :D
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Какво сте пили, че сте вдигнали с толкова морфологията?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Евро, милото пи само Клостилбегит /дано съм го написала правилно/ и Спимен, повечко мед с орешки и сбогом на алкохола :D
Кацаров вчера казал - има шанс за естествено забременяване, но малък. Препоръка - инсе. Да не спира лекарствата /от тебе преписа Уайт :)/. Но Владимиров е в отпуск до септември и ще загубя два цикъла :( + си имам един скрит страх - хубаво инсе, ама аз тръби не съм проверявала и ако има проблем :(
Ама засега съм доволна - бележим напредък
Късмет на всички момичета
avre - спокойно мила, голяма работа, че Владимиров е в отпуска - пробвайте на естествено, пък може и да стане... пу пу пу ....

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
С подобна спермограма, и с много по-лоша морфология аз забременях нормално.не бързайте с инвитро!
*
Благодаря Ви, много сте мили, дано стане накрая, дано - дано всички чакащи бебчета момичета имат късмет!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Ето че лечението е дало своя резултат- сега правете редовно секс и "милото" да не спира схемата, която е довела до тук. И аз като другите мисля, че имате шанс за естествено забременяване. Ноооо- направи си пълни изследвания и ти. Успех и дано скоро се похвалиш.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Да,mini е права - непременно си направи и ти изследвания.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Поздравления за подобрената морфология. Даде ми повод да се надявам и аз. И мъжлето пие спимен и оксибор форте+ чая от бабини зъби и маг. бодил. Дано пък и ние да се похвалим  с подобрение  :crossfingers: наесен..

mama_iana, би ли споделила с колко "подобна" спермограма и с каква морфология си забременяла по естествен път? Благодаря. :lol:

Момичета, аз все пиша, но явно трябва да кача спермограмите, за да ги видите
Първа спермограма / Д-р Даскалова/
Обем на еякулата 3.4 мл
Време на втечняване - 60 мин
PH 8.0
вискозитете - повишен
Аглутинация - не
Агрегация - да
Желатинови конгломерати - да
Левкоцити - в норма
Незрели клетки на сперматогенезатата - 2х10^6 в мл
Концентрация на сперматозоиди в мл. 75 625 000
Общ брой сперматозоиди в обема - 257 125 000
Нормокинетични - по СЗО - 12 %
хипокинетични - 46%
акинетични - 42%

концентрация на номрокинетични сперматозоиди в мл - 9 075 000
общ брой нормокинетични - 30 855 000
Морфология/ по Крюгер/ Сперматозоиди с нормална морфология - 16 бр. /8%/
Сперматозоиди с патология - 184 бр.
Заключение: астенозооспермия и тератозооспермия, повишен вискозитет

След около 10 месеца лечение - антиоксиданти, билки, лечение на бактерии и други "вредители", кални процедури в Поморие
втора спермограма:
обем на еякулата - 3.2
РН - 7.7
вискозитет - леко повишен
време на втечняване - 40 мин.
концентрация на сперматозоидите  в мл- 92х10^6
общ брой на сперматозоидите - 294 400 000
подвижност:
нормокинетични - 47%
хипокинетични - 16%
акинетични - 37%

брой нормокинетични  в мл.- 43 240 000
общ брой нормокинетични - 138 368 000
аглутинация - не
агрегация - не
заключение - лека астенозооспермия, леко повишен вискозитет на отделни участъци

Втората я правихме при д-р Тачева
Тя даже се беше зачудила защо сме толкова притеснени, тъй като с тази спермограма няма начин да не забремения нормално.
Като и показахме първата и много се се зарадва на постиженията ни.

какво беше изписано след първата спермограма - витамин Е, фолиева киселина, Спимен форте, Л-карнитин, Трибестан, цинк, селен
В по-късен етап, антибиотично лечение заради ентерококи, Имунобор, калолечение
Урологът, при който ходихме беше катогерично против антибиотиците конкретно при тази диагноза. Но се наложи веднъж, за да се изчистят ентерококите, не стана от първия път, те са много упорити и се наложи след няколко месеца да се повтори лечението - успешно!
« Последна редакция: Юли 15, 2007, 12:06:57 pm от mama_iana »
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Браво на вас, mama_iana. Чудесни постижения :D Все пак вашата концентрация е далеч по-добра от нашата(4.3 млн/мл и 10.3 млн общо), но знае ли човек? Не спирам да се надявам..

Zlatulka, аз ако бях спряла да се надявам до къде щях да я докарам не знам. това е част от лечението - да вярваш и да се бориш!
Ти в друга тема питаше за морфологията, и там съм коментирала конкретно морфологията. Тук става въпрос за друга спермограма и за това писах, че е сходна с нашата!
Успех ви желая на всички! Дано моята съдба ви сполети и чудото да стане и при вас! :blowingdust:
*
Много се радвам че ти си успяла, но твоите съвети, не на всики ще помогнат,
защото от проблем до проблем има ГОЛЯМА разлика!
И в една от темите ти каза не правете ин витро!
А какво,след като това е само решението?
Знаеш ли какво е някои да ти дава празни надежди?

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
Да, права си за това, че не бива да се дават напразни надежди, но не си разбрала в какъв контекст съм написала това за ин витрото малко по-горе? И даже съм написала - не бързайте, а не да не правят...  Тук , конкретно за тази спермограма в темата наистина може да се опита!
Никога и по никакъв повод не бих твърдяла, че за всеки има шанс да забременее нормално. Ако резултатите го позволяват - защо не?
За съжаление когато резултатите са лоши - ин витро е надеждата и спасението! Всъщност - аз не съм лекар, просто съм си позволила само да кажа на тези момичета, за които поне изследванията показват, че наистина имат шанс да не се отчайват. Тук не става въпрос за всички случай. А че не трябва да се губи надежда - аз мисля, че най-вече надеждата кара всички ни да ппродължаваме напред - независимо какъв е пътя...
За това -  не вади от контекста, когато има шанс и лекарите ти го кажат - коректните лекари - трябва да опиташ... За мен в този случай шанс има.
Прости ако съм твърде щедра с даването на надежди...
« Последна редакция: Юли 18, 2007, 22:30:56 pm от mama_iana »