0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Zori

Проблеми с естрогена
« -: Август 24, 2005, 18:35:04 pm »
Здравейте!
От близо година с моят съпруг се оптваме да си направим бебче,преди месец моят лекар ми каза че проблема е в това , че стойностите на естрогена са ми много ниски и ми изписа "OVESTIN";
Но според моят съпруг,приемат на естроген е много крайно решение!
дали някой знае за някой добър специалист по тези проблеми в София!
Ще Ви бъда много благодарна!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Проблеми с естрогена
« Отговор #1 -: Август 24, 2005, 18:38:00 pm »
А защо така смята твоят съпруг? Той лекар ли е, разбира ли от тази материя? В какъв смисъл крайно решение?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Zori

Проблеми с естрогена
« Отговор #2 -: Август 24, 2005, 18:41:25 pm »
Цитат на: Meli
А защо така смята твоят съпруг? Той лекар ли е, разбира ли от тази материя? В какъв смисъл крайно решение?


Не е лекар, но пък казва че ако сега започна да пия хормони/а за сам на 27 години/ ще трябва да продължавам да ги пия...
защото организмът,приемайки наготово някакъв хормон,може да спре да го произвежда
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Проблеми с естрогена
« Отговор #3 -: Август 25, 2005, 08:08:07 am »
Зори, мнението на твоя съпруг е пълна измислица, няма такова нещо.

Понеже и аз съм с намалено производство на естроген /макар и в границите на нормата/ съм пила хормона под друга лекарствена форма - в момента съм на 28 години.

Моя съвет е, преди да почнеш да пиеш ПОД ЛЕКАРСКИ КОНТРОЛ лекарството /което за мен значи ежемесечно следене на Е2 във фазите на менструалния цикъл/, направи ново изследване , защото стават и лабораторни грешки.

Вторият ми съвет е да обсъдиш с лекаря дали не приемаш други лекарства, които да подтискат производството на Е2.

Между другото - останалите хормони в норма ли са?

По въпрос за специалист в Сф - не бих се осмелила да препоръчам, има много теми във форума на зачатие, списък с медицински клиники, ориентирай се сама.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Проблеми с естрогена
« Отговор #4 -: Август 25, 2005, 10:47:46 am »
Цитат на: Zori
Цитат на: Meli
А защо така смята твоят съпруг? Той лекар ли е, разбира ли от тази материя? В какъв смисъл крайно решение?


Не е лекар, но пък казва че ако сега започна да пия хормони/а за сам на 27 години/ ще трябва да продължавам да ги пия...
защото организмът,приемайки наготово някакъв хормон,може да спре да го произвежда


Зори, разбирам притесненията му, но те са от незнание. Прочети внимателно lady_11 какво ти е написала. Когато приемаш някакъв хормон, ти допълваш липсата му в организма. Щом организмът ти не може да го произвежда в достатъчно количество, го вкарваш наготово с лекарството. Ако го приемаш известно време и го спреш обаче може да се получи и обратен ефект - организмът, свикнал вече на достатъчно количество хормон, да започне да го произвежда в по - големи количества.

А по отношение на лекаря - първо си избери такъв, на когото и ти, и съпругът ти, ще вярвате. Явно за тебе мнението на съпруга е много важно, макар да не разбира. Затова първата стъпка е да повярвате в лечението. Това е наполовина спечелена битка.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Проблеми с естрогена
« Отговор #5 -: Август 26, 2005, 08:31:09 am »
Zori, moiat saprug e lekar /anesteziolog-reanimator/, dobar v svoiata oblast, no nikoga ne se izkazva i ne dava saveti dori i na men v borbata ni sas steriliteta.
Nameri si dobar ginekolog i mu viarvai.