0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
цветна снимка и хистероскопия
« -: Юли 08, 2007, 22:38:07 pm »
Ситуацията е следната, на 2.07.07 ми направиха цветна снимка. Резултатът беше следният: лява тръба-непроходима, дясна : частично проходима. Контрастното вещество зацикли съвсем в края, в началото си премина нормално ( през дясната ). Докторката, правеща ми снимката сподели съмнение за полип на мястото, където движението на веществото спря и ми препоръча хистероскопия. На 5.07.07 направих и хистероскопията. Резултатът беше следния: дясна тръба без никакъв проблем, лява с полип ( който беше отстранен). Сега съм леко объркана относно резултата от цветната снимка и последващата хистероскопия. Е ли е възможно, по време на самата снимка, дясната тръба да се  е отпушила и затова да не са видели нищо тревожно при нея по време на хистероскопията?
Получих две крайно противоположни лекраски мнения относно възобновяването на бебеправене след тези процедури.
Първо мнение: при запушени тръби, риск от извънматочна, категорично никакво бебеправене
Второ мнение: да се възползваме от момента, поради вероятност от отпушване на тръбите от самата снимка
Това са прекалено противоположни препоръки, за да знам какво да правя.
Имам и още един въпрос, ако някой е наясно. Колко време след тези процедури можем да правим секс. Питах няколко лекари, естествено отговорът беше "индивидуално е".
Май леко съм объркана, дано не съм предала тази обърканост и на писанията ми.
Мерси на всички, които ще ми отговорят.
*
Re: цветна снимка и хистероскопия
« Отговор #1 -: Юли 08, 2007, 22:52:42 pm »
Според мен, ако нямаш болки и кървене след процедурите, няма проблем да се прави секс.
Относно риска от извънматочна при бебеправене с непроходими тръби не мога да коментирам.
Re: цветна снимка и хистероскопия
« Отговор #2 -: Юли 08, 2007, 23:34:09 pm »
мисля че това с никакво бебеправене е родено от лекар с "дарба" ,но не и по отношение на стерилитета.Има толкова жени преминали лапаро заради запушени тръби,при които това е бил проблема за забременяване,и които правят деца след подобна интервенция.
За по-сигурно се консултирай с добър лекар,който си има понятие от стерилитет.Успех ти желая
*
Re: цветна снимка и хистероскопия
« Отговор #3 -: Юли 08, 2007, 23:44:27 pm »
ами честно казано точно тази лекарка, която каза да не правим бебе, поради риск от цветна е " с опит"....Както и да е де, аз така или иначе ще изчакам да ми спре кървенето, ще изчакам и цикъла да ми дойде, па тогаз ще му мисля.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: цветна снимка и хистероскопия
« Отговор #4 -: Юли 09, 2007, 06:51:09 am »
zayak3 за резултата от снимката и хистероскопия--лично аз повече се доверявам на хистероскопия и лапароскопия .При мен резултата от цветна снимка беше едната тръба проходима,другата частично запушена с сраствания.1 година живях с мисълта ,че разчитам само на едната тръба и след година се пофготвих за оперативно лапаро(за премахване на срастванията и отпушване на тръбата).
По време на лапаро се оказа че и двете ми тръби са абсолютно проходими и няма никакви сраствания. :D

По въпроса  на бебеправене ....крайно време да потърсиш добър специалист по репродуктивна медицина и да му се довериш.УСПЕХ!!!! :D
(лично при мен след снимката при една проходима и една запушена тръба препоръките бяха да опитваме няколко месеца ,след снимката шанса е по-голям)
*
Re: цветна снимка и хистероскопия
« Отговор #5 -: Юли 09, 2007, 09:02:05 am »
Добре де, има ли някаква закономерност, статистика, че вероятността при евентуално една запушена тръба от извънматочна е по-голяма?
*
Re: цветна снимка и хистероскопия
« Отговор #6 -: Юли 09, 2007, 13:58:52 pm »
Зай зай, за съжаление никой няма да ти даде точен отговор на този въпрос.
Заложи на доктора, който си избрала. Той знае какво да прави.
Инаа
*
Re: цветна снимка и хистероскопия
« Отговор #7 -: Юли 09, 2007, 14:04:12 pm »
Само да уточня - с хистероскопия може да се видят само краищата на тръбите, откъм матката. Откъм яйчниците това става с лапароскопия.
Зайче, късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: цветна снимка и хистероскопия
« Отговор #8 -: Юли 11, 2007, 21:03:40 pm »
Какво да ти кажа?
Всичко е късмет.
По-добре не рискувай.
При мен положението беше следното.
През 1995 год. ми отстраниха едната тръба(извънматочна брем.)
После се оказа, че и другата е частично запушена и леко нагъната.
Но през всичките тези години не сме се пазили и слава богу, друга извънматочна
не се получи. Но това вече няма значение, защото оня ден и нея ми отстраниха(хидросалпингс).
А иначе след всяка цв. снимка(3 такива имам) са ми казвали, че вероятността да забременея е по-голяма.
Е, пробвали сме, ама не се случи.

Желая ти късмет! :D
« Последна редакция: Юли 11, 2007, 21:07:30 pm от eganeva »