0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Витамин Е...
« -: Юли 01, 2007, 18:06:29 pm »
Здравейте, момичета! Периодът на "вето" за опити след кюртажа при мен изтече  :D Ще си призная, че малко ме е страх да не се повтори историята. Това, разбира се, няма да ме спре! Въпросът ми обаче е свързан най-вече с това кога се налага приема на витамин Е. Моят лекар предния път настояваше да пия само фолиевата киселина и но-шпа, макар да се бе появило продължително тъмно кафеникаво течение. Такова имам обикновено и преди началото на всеки цикъл, откакто пиех противозачатъчни /спряла съм ги от две години/.Четох, че витамин Е има сериозно отношение към репродуктивната система и се чудя дали не е подходящо да го добавям към храната си в малко количества през ден, макар док да настоява само за фолиевата. Ям много плодове - почти всичко, което съществува, както и доста от зеленчуците. Притеснявам се да не се окаже наистина излишен допълнителния му прием. Вие какво мислите по въпроса? И въобще - добре ли е да се добавят витамини в синтезиран вид по време на бебеправенето? Ще съм ви благодарна за отговорите!  :bighug:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Витамин Е...
« Отговор #1 -: Юли 01, 2007, 18:09:58 pm »
аз пиех по малко вит.Е, макар моят лекар да не виждаше смисъл от това.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Витамин Е...
« Отговор #2 -: Юли 01, 2007, 18:13:40 pm »
Благодаря ти за бързия отговор! Значи сме на едно мнение. И аз така смятам, че е добре да сторя. Вярвам, че не ти е навредило!  :balk_9:

Re: Витамин Е...
« Отговор #3 -: Юли 02, 2007, 07:20:13 am »
Дълго време и аз пих витамин Е и А,заедно с фк и цинк.Аз също съм спряла хапчетата от 3 години.Обясниха ти ли ти от какво е това запацване.
*
Re: Витамин Е...
« Отговор #4 -: Юли 02, 2007, 08:53:18 am »
Аз пия вит.Е вече 3 месец, той е силен антиоксидант и е полезен за целия организъм.
Re: Витамин Е...
« Отговор #5 -: Юли 02, 2007, 12:36:14 pm »
А можете ли да ми кажете в каква дозировка го приемате? И аз съм се замислила дали да не започна?
*

    grudy

  • *
  • 7
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!
Re: Витамин Е...
« Отговор #6 -: Юли 02, 2007, 16:02:27 pm »
И аз да се включа по темата...Аз пия витамин Е по 1 капсула на ден(100 mg), но не през цялото време, а само след овулация до началото на следващия цикъл. 
Бъди като пчелите и цветята- не забравяй, само слънчевите часове имат смисъл на земята. У. Уортън

Re: Витамин Е...
« Отговор #7 -: Юли 02, 2007, 17:08:36 pm »
И аз да се включа по темата...Аз пия витамин Е по 1 капсула на ден(100 mg), но не през цялото време, а само след овулация до началото на следващия цикъл. 
На мен ми беше казано да пия вит.А до овулацията , а вит. Е през целия месец. На тебе лекар ли ти каза това , да го пиеш след ову? :)
*
Re: Витамин Е...
« Отговор #8 -: Юли 02, 2007, 17:56:01 pm »
Пия го този витамин вече цяла година, а по думите на една от лекарките, трябва да го пия и до четвъртия месец, ако се появи бременност. Наричат го "витаминът на размножаването". Мъжът ми също го пие. При мъжете подобрявал подвижността на сперматозоидите, по думите на друг лекар (не знам колко е вярно). Няма да ти навреди според мен, ако го приемаш. Моята доза е една таблетка от 100 мг на ден. Успех!
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Витамин Е...
« Отговор #9 -: Юли 02, 2007, 22:26:18 pm »
Радвам се, че се получи разговор по темата! И ние решихме да го пием и двамата.  :D Взела съм таблетки на Zentiva от 200mg и за да не прекалявам мисля да ги пия през ден...Дано имат полезен ефект, а ако не - вярвам, че все пак няма да навреди!
dimitrova77 - не ми обясниха нищо за зацапването. Твърдят, че при мен било нормално. От четене във форумите обаче видях, че може да се дължи на занижена концентрация на естроген, а витамин Е намирам за подходящ "помощник" в преодоляването на този проблем, ако съществува...
Здраве и късмет ви желая, момичета! И скоро да се похвалим в темата за +++ резултата!!!  :bighug:

*

    grudy

  • *
  • 7
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!
Re: Витамин Е...
« Отговор #10 -: Юли 03, 2007, 15:37:35 pm »
fatalwoman , не , не ми го е казал лекар, аз на своя глава реших да го пия, но наистина съм чела и другаде из форумите, че много момичета пият вит. А+Е до овулация, а после само вит.Е.
Но мен друго ме притеснява - на листовката пише, че се пият "...по 1-2 капсули дневно в продължение на 2-3 месеца, следвани от 1-2 месеца почивка и отново включване  до три курса. При нужда курсовете могат да се повторят." А вие правите ли такива почивки между приемите? На мен сега ми е трети месец откакто съм започнала да го пия и мисля да си дам месец почивка.
Бъди като пчелите и цветята- не забравяй, само слънчевите часове имат смисъл на земята. У. Уортън

Re: Витамин Е...
« Отговор #11 -: Юли 04, 2007, 14:14:32 pm »
fatalwoman , не , не ми го е казал лекар, аз на своя глава реших да го пия, но наистина съм чела и другаде из форумите, че много момичета пият вит. А+Е до овулация, а после само вит.Е.
Но мен друго ме притеснява - на листовката пише, че се пият "...по 1-2 капсули дневно в продължение на 2-3 месеца, следвани от 1-2 месеца почивка и отново включване  до три курса. При нужда курсовете могат да се повторят." А вие правите ли такива почивки между приемите? На мен сега ми е трети месец откакто съм започнала да го пия и мисля да си дам месец почивка.
Аз лично съм си направила график на приемането като един месец  пия А и Е по посочената схема , а след това 1 месец почивам . И аз от съображения да не се предозирам , тъй като съм си ги самоназначила , а  и в листовката не пише , че може да се пият постоянно. За ефект върху  репродуктивните ми способности  още не съм  установила , но поне кожата на лицето ми  определено е по - свежа и хубава , когато ги приемам. :lol:
*
Re: Витамин Е...
« Отговор #12 -: Юли 06, 2007, 12:17:25 pm »
Момичета, и аз от толкова четене по форумите реших да си самоназнача Витамин Е да видя дали ще има някакъв ефект :D Посъветвах се с аптекаря (тъй като имам час при доктора по-нататък) и той ми каза, че е възможно пренасищане на организма ако се взима постоянно и е задължително да се правят почивки (което го пише и в листовка). Не е за препоръчване да се приема повече от 1-2 месеца без почивка и ме посъветва все пак да се консултирам с лекар тъй като нещата не са чак толкова безобидни колкото изглеждат. На листовката изрично пише да не се приема от деца, а аз като видя такова нещо (или от бременни) винаги си имам едно на ум. :ask:
Re: Витамин Е...
« Отговор #13 -: Юли 06, 2007, 12:23:39 pm »
Ами на мен преди 2 месеца моя док  ми изписа Геритамин/ витамин А + витамин Е/ Пия ги 3 пъти по 1 на ден след хранене...
*
Re: Витамин Е...
« Отговор #14 -: Ноември 13, 2008, 16:37:53 pm »
А вижте аз на какво попаднах:
Контрол на безопасността

Витамин Е изглежда е относително безопасен, дори в по-високи дози. Но хора, които приемат антикоагуланти (кръворазреждащи лекарства или аспирин) не трябва да приемат добавки с витамин Е, защото те могат да предотвратят нормалното кръвосъсирване.


Много от нас пият аспирин протект, а много като мене вече години са на агапурин или пентоксифилин за лигавицата.Това са кръворазреждащи лекарства.?????
Никой до сега не ми е казал за подобен проблем.
Re: Витамин Е...
« Отговор #15 -: Ноември 14, 2008, 06:44:06 am »
 kolean , вярно е това за вит. Е и антикоагулантите. И аз съм се чудела много защо тогава лекаря ми изписва антиоксидант, съдържащ вит.Е след ову и аспирин протект/ фраксипарин.Отскоро пия антиоксиданта и аспирина дори от началото на МЦ.
 Същата е чуденката ми за Омега - 3 и антикоагуланти.
 В "Имунологичните"  мисля , че има тема , в която се обсъждаха тези неща.
*

    kremoni

  • ***
  • 244
  • и аз искам бебе
Re: Витамин Е...
« Отговор #16 -: Ноември 14, 2008, 07:31:25 am »
Момичета,този витамин се нарича витамин на плодовитостта,аз го пия след предписание от лекар,ето ви малко за витамин Е
Витамин Е /токоферол/. Нарича се витамин на плодовитостта или антистерилитетен фактор. Той регулира нормалното развитие и функцията на епитела на половите жлези и развитието на плода. Повишава устойчивостта на организма към кислородния недостиг. При недоимък на витамин Е се наблюдава нарушение на развитието на семенните каналчета и стерилитет у жените или прекъсване на бременността. Витамин Е се прилага при хабитуален или заплашващ аборт, липса на мензис, нарушение в развитието на сперматозоиди, мускулна дистрофия, импотентност, парализи след полиомелит /детски паралич/, атеросклероза. Витамин Е - стимулира сперматогенезата. Високи дози витамин Е — 600 мг дневно, се използват успешно за лекуване на понижена оплодителна способност. Той също подобрява състоянието и качеството на сперматозоидите.

Витамин -  Е притежават антиокислително действие спрямо вътреклетъчните масти и предпазват клетките от действието на токсични вещества. Токоферолите влияят върху функциите на размножаването. При дефицит в храната се наблюдават мускулна дистрофия, нарушения в половия цикъл в образуване на сперматозоидите, безплодие.
Значение - антистерилитетен витамин, участва в регулирането на образуването на сперматозоиди, участва в обмяната и повишава отлагането на мастноразтворимите витамини във вътрешните органи, има антиокислително действие спрямо вътреклетъчните масти и предпазва клетките от действието на токсични вещества, повлиява половите функции, спомага за заличаването на белезите след злополука и хирургическа намеса, повишава устойчивостта на организма към кислородния недостиг, участва в поддържането на тонуса на скелетната мускулатура.

Дневни нужди - 3 - 12 mg. Тъй като не е токсичен, безвредно е да се поема и в количества над 1000 мг дневно.
 
За разлика от други мастноразтворими витамини, витамин Е се складира в организма за относително кратък период от време - в черния дроб, мастните тъкани, сърцето, мускулите, тестисите, матката, надбъбречната и хипофизната жлеза. Доставя кислород на тялото, с което подобрява издръжливостта. Предотвратява появата на кръвосъсиреци и ги разрежда. Облекчава състоянието на умора. Ускорява зарастването на рани от изгаряния. Има диуретично действие и може да снижи кръвното налягане. Спомага за предотвратяване на аборт. Облекчава спазмите на краката и болезнените контракции.

Храните - добър източник на витамин Е - са растителните мазнини и маргарини, повечето ядки и семена, зърнените храни, зеленчуците и то по-специално зелените свежи растения и растителните кълнове. 
 
Re: Витамин Е...
« Отговор #17 -: Ноември 14, 2008, 12:20:04 pm »
Здравеите моми4ета,и аз да се включа в темата.Самоназна4их си Неофолик и вит.Е по 1 табл. дневно.Искам да попитам някои пие ли вит.Е от 400Е на фирма GNC.Като 4ета вие го пиете в по.малки дози
Re: Витамин Е...
« Отговор #18 -: Ноември 14, 2008, 13:08:27 pm »
На мен ми беше назначен Дуфастон в комбинация с Геритамин. Геритамина мисля, че го приемах по 1 на ден. (Това е комбинация от вит.А и Е.)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Витамин Е...
« Отговор #19 -: Ноември 14, 2008, 15:35:37 pm »
Момичета, аз до колкото знам обаче Витамин А не е безопасен особено по време на бременност и води до накави малформации в ранен стадий и до спонтанни аборти. Има 2 разновидности на този витамин и не знам дали и за 2-те става дума или само за едната, тъй като все пак се съдържа във витамините за бременни. И на мен доктора не ми дава да пиа нищо друго освен фолиева киселина и аспирин протект. Стаменов преди ми беше изписал да пия също едновременно пентоксифилин и АСЕ+селен на онази датска фирма, но само преди процедура.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание