0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    YOANA

измерване базална температура
« -: Август 17, 2005, 10:21:31 am »
ако до 5мин.термометъра отчита една стойност на базалната температура,а до 10тата-друга съответно по-висока коя трябва да приема за вярна?БЛАГОДАРЯ
*
измерване базална температура
« Отговор #1 -: Август 19, 2005, 17:19:08 pm »
Мели, отговори пак тука ! :( Не си спомням какво беше писала.
*
измерване базална температура
« Отговор #2 -: Август 19, 2005, 17:20:29 pm »
Взема се най-високата измерена температрура ;)

Мерси всяка сутрин по  едно и също време и с еднаква продължителност  :!:

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
измерване базална температура
« Отговор #3 -: Август 19, 2005, 22:13:42 pm »
Както Таня го е написала - най - високата температура.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    taka

измерване базална температура
« Отговор #4 -: Август 25, 2005, 01:56:12 am »
точно 5 минути - това е за обикновен термометър, ама по добре си вземи дигитален, така ще е по лесно  :wink:
*

    Vils

Re: измерване базална температура
« Отговор #5 -: Август 26, 2005, 12:34:08 pm »
Цитат на: YOANA
ако до 5мин.термометъра отчита една стойност на базалната температура,а до 10тата-друга съответно по-висока коя трябва да приема за вярна?БЛАГОДАРЯ

По - добре използвай електронен термометър.Времето на измерване е много по- кратко в сравнение с обикновения/ 30-60 секунди/, а и няма да се чудиш коя температура да считаш за вярна.Освен това, електронния термометър запаметява последната измерена стойност, така че можеш да въведеш измерената температура в календара си по - късно през деня.
Желая ти успех и скорошно забременяване. :)
*

    ju_1980

мислите ли, че има вероятност да съм бременна?
« Отговор #6 -: Септември 03, 2005, 13:59:34 pm »
искам да ви попитам, ако температурата на тялото ми е 37.3 в продължение на 4,5 дни, а Блтемпература сутрин, преди ставане от леглото е 37.3 има ли вероятност това да е бременност? аз очеквам М да ми дойде на 11.09, а сме правили опита с мъжа ми от 24.08-31.08л
забравих да ви кажа, че последната ми М е на 12.08 и ми идва на 30 дни. имам и болки в яйчниците.
аз съм доста боса по въпросите за забременяването и имам нужда от вашата помощ
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: мислите ли, че има вероятност да съм бременна?
« Отговор #7 -: Септември 03, 2005, 14:28:53 pm »
Цитат на: ju_1980
искам да ви попитам, ако температурата на тялото ми е 37.3 в продължение на 4,5 дни, а Блтемпература сутрин, преди ставане от леглото е 37.3 има ли вероятност това да е бременност? аз очеквам М да ми дойде на 11.09, а сме правили опита с мъжа ми от 24.08-31.08л
забравих да ви кажа, че последната ми М е на 12.08 и ми идва на 30 дни. имам и болки в яйчниците.
аз съм доста боса по въпросите за забременяването и имам нужда от вашата помощ


здравей!

най-вероятно сега си във втората фаза на цикъла - т.н. лутеална фаза. тя е след овулацията и при нея температурата се вдига.
по температурата обаче не може да се съди за това дали има или няма бременност, освен ако не ти закъснява менструацията, а температурата си остава все така висока. при теб изобщо е много рано още... имай търпение!
по въпросите на забременяването и базалната температура, препоръчвам да прочетеш внимателно целия хелп на овулационния календар - рубриката "Защо е полезен календарът". там е описано много добре всичко по темата.
разгледай и статиите в Зачатие - има купища интересни материали и полека-лека ще навлезеш в нещата.
успех!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!