0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Нашата спермограма
« -: Юни 27, 2007, 19:36:56 pm »
Почти осем месеца след операцията от варикоцеле на милото днес за първи път направи контролна спермограма. Ето и резултатите:

Време на сексуално въздържание: 4 дни /норма 3 - 5 дни/
Обем на еякулата: 3,6 мл /норма 2,0 - 6,0 мл/
pH: 7,5 /норма 7,2 - 8,0/
Втечняване: мин. /норма до 60 мин./
Вискозитет: 0 /норма 0 - 2/
Агрегация: не
Аглутинация: не
Левкоцити: /пероксидазна реакция/ - под 1х10^6 в мл /норма - под 1х10^6 в мл/
Незрели клетки на спермогенезата: не
Желатинови телца: не
Дебрис: да
Проба за окултна кръв: отрицателна
Брой сперматозоиди в мл: 12 575 000 /норма над 20х10^6 в мл/
Общ брой сперматозоиди в обема: 45 270 000 /норма над 40х10^6/
Подвижност /групи по СЗО/:
Нормокинетични сперматозоиди - групи 'a' и 'b': 53% /норма над 50%/
Хипокинетични сперматозоиди - група 'с' : 8%
Акинетични сперматозоиди - група 'd': 49%
Концентрация нормокинетични сперматозоиди в мл: 6 664 750
Брой нормокинетични сперматозоиди в еякулата: 23 993 100
Тест за виталност на сперматозоидите:
Морфология на сперматозоидите по Kruger's strict criteria:
С нормална морфология: бр. = 10% /норма над 14%/

Заключение:
Тератозооспермия /нарушена морфология на сперматозоидите/
Намалена концентрация сперматозоиди в мл

До сега само един път се е случвало да нормокинетичните да са над 50%. Винаги са се движели максимум до 40%.

Мели, не зная за теб, но мен ме зарадва с този резултат.

*
Re: Нашата спермограма
« Отговор #1 -: Юни 27, 2007, 19:40:02 pm »
Браво!
Вече можете да се надявате на нормално забременяване (трудничко, но възможно) или поне на инсеминация.
Стискам палци скоро да си имаш темичка в Дългоочаквана...


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Нашата спермограма
« Отговор #2 -: Юни 27, 2007, 19:44:44 pm »
Екстра сте! :D
Късмет за напред!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Нашата спермограма
« Отговор #3 -: Юни 27, 2007, 20:09:37 pm »
Мъжа ми като излезе от клиниката ми се обади да ми каже, че изобщо не му харесва материала. Поне на външен вид. Тази жега май мори и  :sperm2:

Благодаря момичета!

Нека това е за кураж за всички, които са с азооспермия, защото ние идваме от там...
« Последна редакция: Юни 27, 2007, 20:12:36 pm от Abloy »

*
Re: Нашата спермограма
« Отговор #4 -: Юни 28, 2007, 10:46:06 am »
Abloy, радвам се заедно с вас на този резултат. Благодаря ти че споделяш напредъка, който имате, за нас чакащите подобрение след операцията. При нас са минали само 4 месеца, ще направим контрола към края на юли.Решихме така за да не си разваляме настроението преди почивката, ако се окаже че не сме помръднали...
Миналата седмица бяхме при д-р Кацаров, не знам дали той ви е оперирал, но той каза нещо , което ни дава много надежда : Той е оперирал над 4 000 мъже, и много, много 2ки година след операцията са заченали своето дете. Каза че е бил кръстник на много деца  :D
С тези показатели трябва да стане съвсем скоро при вас!
Re: Нашата спермограма
« Отговор #5 -: Юни 28, 2007, 22:07:21 pm »
Браво, това са много добри резултати! сега остава да вярваш, че нещата се нарежда!
*
Re: Нашата спермограма
« Отговор #6 -: Юни 29, 2007, 06:27:59 am »
AIDA, и нас ни оперира Кацаров. Дано всички станем мами. Не правете нашата грешка. Отидете след 3 дни въздържание, починали и да не е жега.


Re: Нашата спермограма
« Отговор #7 -: Юли 02, 2007, 09:17:18 am »
Здрравейте, на всички,чиито мъже са оперирани от варикоцеле.При нас са изминали почти 5 месеца от операията.И аз вече съм нетърпелива да разбера имали някакво подобрение.Къде си правят вашите мъже спермограмите?Интересно ми е през този период пиха ли някакви витамини от  рода на Допел Херц,С +цинк.И още един въпрос как се справят с алкохола?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Нашата спермограма
« Отговор #8 -: Юли 02, 2007, 22:29:51 pm »
И мен ме зарадва.
Кажи му, че по външния вид не може да се прецени, е, сигурно някои екстрасенси могат.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Нашата спермограма
« Отговор #9 -: Юли 03, 2007, 06:35:52 am »
Мели, какви са тези "дебриси"? Никъде в нета не можах да намеря информация.

Re: Нашата спермограма
« Отговор #10 -: Юли 03, 2007, 11:08:47 am »
Abloy поздравления за голямото подобрение! Желая ви скорошен естествен завършек на нещата!!!  :D

Здрравейте, на всички,чиито мъже са оперирани от варикоцеле.При нас са изминали почти 5 месеца от операията.И аз вече съм нетърпелива да разбера имали някакво подобрение.Къде си правят вашите мъже спермограмите?Интересно ми е през този период пиха ли някакви витамини от  рода на Допел Херц,С +цинк.И още един въпрос как се справят с алкохола?
Ради, ние направихме първата контролна СГ осем месеца след операцията в клиника Надежда в София, където ще правя иксито. Винаги там правим СГ. Можете да я направите, в която и да е клиника по стерилитет. Ако не си от София попитай момичетата да ти препоръчат клиника в твоя град.
На нас Кацаров не ни предписа никакви витамини или добавки. Аз на своя глава му правих известно време чай от магарешки бодил  и бабини зъби+ малко витамини, но не редовно. При нас за съжаление нещата не опират до витамините, а и нямаме вредни навици. 
Re: Нашата спермограма
« Отговор #11 -: Юли 03, 2007, 13:13:37 pm »
Здравей Илиана,при мен големия проблем е, че не мога да го накарам да осъзнае вредата от алкохола.При едно време му бях наложила забрани и пиеше 2 пъти в сед. по 50 гр.Сега обаче всяка вечер по 50 -100 гр.Аз се тормозя,че не приема нещата на сериозно.И не знам какво да правя.
Re: Нашата спермограма
« Отговор #12 -: Юли 03, 2007, 14:19:47 pm »
Ради, с какви показатели ви беше СГ преди операцията? Направете контролата и ако не е мн.добра може да направите уговорка от рода на поне 3 мес. без редовен алкохол и абс. изключено напиване макар и еднократно и тогава проверка, за да се види дали има резултат от въздържанието. И моят си попийва, но вече рядко, а сега през лятото само биричка. Знам че и тя вреди, но не опират дотам нещата: имаме само един функциониращ тестис и то с намалени размери. И да искаме повече не можем да подобрим нещата.
И един съвет, поне при моя мъж само "со кротце со благо" и издалеч се почва, за да го подготвиш.  :lol: Не може така да не ги приема сериозно нещата. Дай му да чете на Мели темата за спермограмата-проблеми и решения. Не знам, индивидуално трябва да се подхожда,ти си знаеш най-добре.  :)   
Re: Нашата спермограма
« Отговор #13 -: Юли 04, 2007, 10:35:54 am »
Илияна здравей,преди операцията  резултатите са му следните - 40 %добре   подвижни, 20%слабо подвижни, 40% неподвижни.Отклонение от нормата 90%.Брой сперматозоиди 7 мил.(20-120 мил. нормално).Правена е в Биомед.Какво ще кажеш за показателите?
Re: Нашата спермограма
« Отговор #14 -: Юли 04, 2007, 11:32:19 am »
Ради, ние тръгнахме от 600 000 общ брой полуживи, за др. показатели изобщо не говорим.Сега се движим около 12 мил. общо и 10%бързо подв.15% слабо подв. Така че сама можеш да си направиш изводите. Ако при вас лошите показатели са се дължали на варикоцелето би трябвало да очаквате добри резултати. Според мен изчакайте още 1 мес. да станат 6 м.от операцията, направете контрола и действайте!!!    :D
Re: Нашата спермограма
« Отговор #15 -: Юли 04, 2007, 12:09:51 pm »
Илиана,благодаря ти за окуражаването.Права си да изчакаме още 1 м, и без това до сега сме чакали.След като направим спермограмата,тогава ще си запиша час при специалист.Мисля за д-р Владимиров,център София.При вас ти така ли постъпи - изчака спермограмата и тогава действа?
Re: Нашата спермограма
« Отговор #16 -: Юли 04, 2007, 20:00:39 pm »
Ради, аз си записах час и направихме СГ, но тогава се чакаше около месец, а сега май доста повече. Аз съм при д-р Стаменов и знам, че вече записват часове чак за догодина. Май горе долу е същото положението и при д-р Владимиров. Съветватвам те да провериш и да си запишеш час от сега. Пък дано междувременно стане излишно ходенето при док. ! :D Успех!
*
Re: Нашата спермограма
« Отговор #17 -: Юли 10, 2007, 13:32:25 pm »
Здравейте момичета,
ние сме 1 месец след операция и много обнадеждаващо ми подействаха вашите добри резултати. Илиана, какви са впечатленията ти от д-р Стаменов? Аз май към него съм се насочила...
*
Re: Нашата спермограма
« Отговор #18 -: Юли 10, 2007, 21:45:05 pm »
Дано с нашия резултат съм дала кураж и надежда на много моличета и момчета!
Lina2, ние само един път сме посещавали д-р Стаменов, за консултация, по препоръка на Мели, но останах доволна от отношението му към нас като лекар и човек. Каза ни кое може да стане и кое не. Не, че не можеше да ни вземе парите, но човека беше честен и не искаше да си залага името за глупост (за разлика от други лекари). 
Мисля, че няма да сбъркаш.

Re: Нашата спермограма
« Отговор #19 -: Юли 11, 2007, 19:19:51 pm »
Здрасти Лина, аз току-що започнах стимулацията за икси при док. Стаменов и не съм много в час.  :D Чак сега виждам въпроса ти. Със сигурност той е човекът, който ще намери най-правилното решение за вас. Но е много претоварено в момента при него. Изчакайте колкото е необходимо , направете контролната СГ и тогава ще видите дали има нужда да ходите при него или при друг специалист.
Пожелавам ви такова подобрение, че да нямате нужда от специалист по АРТ !  :D  :balk_103: :crossfingers: