0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Затопляне и сперматогенеза
« -: Август 11, 2005, 14:00:33 pm »
Мацки, как точно влияе затоплянето на мъжкия фактор. То че е зле, е ясно, въпросът ми е: Например три дни на много топло влошават спермограмата тия и следващите няколко дни, или оказват влияние 3 месеца напред? Иначе казано, на каква фаза на развитие на сп-дите има значение температурата.

То се видя, че няма да минем без АРТ :cry:  :cry:  а на морето нямахме климатих и бяхме подложени на екстремално сгорещяване.

Благодаря!
Благодаря ти, Бени!







*
Затопляне и сперматогенеза
« Отговор #1 -: Август 11, 2005, 15:53:47 pm »
Фреши, не знам точния отговор на въпроса ти, но ще ти кажа какво стана с моя мъж и аз бях изумена. Прекарахме една събота и неделя в София в страхотната жега /миналата седмица нали се сещаш колко горещо беше/, в нашия апартамент, в който няма никакви разхлаждащи средства, а е на последния етаж /!!!/ и мъжа ми само охкаше и пъшкаше, че умирал от жега и хич не можел да трае на топло /това май беше, за да ме накара да се чувствам виновна, че не отидохме на селото на родителите му, но както и да е/. В резултат на тези подмрънквания взе че наистина се разболя и вдигна температура и изобщо прегря отвсякъде и отвътре и отвън. Когато обаче отиде в понеделник тази седмица да дава материал за замразяване - това беше най-добрата спермограма, която изобщо е правил до сега. Ха сега иди че разбери...
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Затопляне и сперматогенеза
« Отговор #2 -: Август 12, 2005, 12:46:39 pm »
Хммм егати...иди го разбери наистина....
Грейс, поздравления за добрата спермограма - със замразяването си имаш допълнителна сигурност за деня на процедурата :D
До нашето ходене на лекар ще са минали около 45 дни от голямото загряване, и ние горе долу като вас се сгорещихме на един последен етаж.
Благодаря за отговора :D

Някой друг имал ли е наблюдения?

Също моля Мели да каже краткосрочно или по-дългосрочно е лошото влияние на затоплянето :?:
Благодаря ти, Бени!







*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Затопляне и сперматогенеза
« Отговор #3 -: Август 12, 2005, 13:03:41 pm »
Еднократен увреждащ фактор, напр. топлина, алкохол, тютюн, стрес, грешка в диетата и т.н., влияе много по - слабо, ако не и никак, върху сперматогенезата. Проблем възниква при хронично излагане на риск, напр. редовно пушене, макар и по малко, седяща работа (програмисти, шофьори), ежедневно неправилно хранене и т.н.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Затопляне и сперматогенеза
« Отговор #4 -: Август 12, 2005, 15:38:05 pm »
Мерси Мели :D
Значи три дни в топлинен ад да не си ги слагам на сърцето?

Поздрави :D
Благодаря ти, Бени!







*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Затопляне и сперматогенеза
« Отговор #5 -: Август 12, 2005, 16:22:17 pm »
А бе няма значение толкова лятната горещина. То тогава нямаше да стават никакви бебета през тези месеци :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Затопляне и сперматогенеза
« Отговор #6 -: Август 13, 2005, 23:48:44 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Мерси Мели :D
Значи три дни в топлинен ад да не си ги слагам на сърцето?

Поздрави :D


не си ги слагай и не се втелявай, Фрешо... ;)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!