0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    castamira

Въпроси около календара
« -: Август 10, 2005, 14:45:27 pm »
Здравейте момичета!
Ползвам календара от една седмица и имам за толкова дни съответно въвеждане на температурата.
Когато въведох дните на менструацията ми, календарът посочи евентуалните фертилни дни.
Въпросът ми е, кога календарът започва да посочва и евентуална овулация?
*
Въпроси около календара
« Отговор #1 -: Август 10, 2005, 15:10:05 pm »
Здрасти,
Календарът изчислява фертилните дни на база на въведените от вас - средна дължина на цикъла и средна дължина на лутеалната фаза. На база на тях овулацията би трябвало да бъде в последния от фертилните дни.

Овулацията в календара се въвежда от потребителя на база на неговия самостоятелен анализ на графиката:

1. Скок в базалната температура, който се е задържал поне 3 дни спрямо предните 6 ( съвсем скоро ще се появява на деня на предполагаемата на база на температурата овулация малка картинка с термометърче върху Вашата графика). Това означава, че според температурната графика - на този ден се предполага че е настъпила овулацията). Ако решите да се съобразите единствено с данните от температурата за да дефинирате деня на своята овулация- просто в деня , в който видите , че се е появило термометърчето можете да въведете овулация за деня - дефинирана от потребител - тя ще се появи като оранжево цветенце. Ако овулацията Ви е доказана от доктор - въвеждате такава - тя се изобразява с червено цветенце. Температурния помощник (термометърчето) е само индикатор на овулацията, но не може да е категоричен знак, че я има или я няма в цикъла. Най-сигурният начин тя да се установи е със серия ултразвукови прегледи, които да докажат спукването на фоликула респ. одтелянето на яйцеклетката. Температурния помощник (термометърчето) като индикатор на овулацията предстои да бъде интегрирано съвсем скоро в календара и за това ще бъде известено. Той ще се появи и на старите цикли, които в момента въвеждате. Най-добре е да направите засеечка с различни фертилни признаци - температурен скок, промяна в цервикалната слуз, резултати от тестовете за овулация. Така дефинираната от Вас овулация ще бъде максимално достоверна.
2. Положителен уринен тест за овулация
3. Промяна в цвета и консистенцията на цервикалната слуз
4. Други признаци , които са второстепенни - повишено желание за секс, промяна в положението на цервикса и др. които са описани в теоретичната част на календара :)
Programata
« Отговор #2 -: Август 10, 2005, 15:30:49 pm »
"средна дължина на цикъла и средна дължина на лутеалната фаза"
- дължината на последния ми цикъл, който ми е първи всъщност след прекъсване на продължително взинамен на анти-бейби таблетките, е 33 дена. Колко дена да задам за дължина на лутеалната фаза?

"съвсем скоро ще се появява на деня на предполагаемата на база на температурата овулация малка картинка с термометърче върху Вашата графика"
- това значи ли, че в бъдеще програмката автоматично ще оцветява в сътоветния цвят за овулация предполагаемите овулационни дни, след като аз съм въвеждала непрекъснато температурата ми?
Засега автоматичното въвеждане от програмата, което виждам, е само на оцветяването на фертилните дни в жълто, и понеже под жълтото има зелено за овулацията, се зачудих дали програмата действа и тук подобно на изчислението на фертилните ми дни...

Благодаря за търпението:)
*
Въпроси около календара
« Отговор #3 -: Август 10, 2005, 15:43:14 pm »
"средна дължина на цикъла и средна дължина на лутеалната фаза"
- дължината на последния ми цикъл, който ми е първи всъщност след прекъсване на продължително взинамен на анти-бейби таблетките, е 33 дена. Колко дена да задам за дължина на лутеалната фаза?

1. За дължина на цикъла въведете дължината на цикъла Ви обикновено , колкото е. След няколко цикъла в календара програмата, че изчисли някаква средна стойност и ще изведе съобщение над списъка с циклите Ви колко е изчислила за да можете да го коригирате в профила си. Лутеалната фаза е времето от овулацията до новия цикъл. Тя се установява обикновено с лекар и хормонални изследвания. Ако не знаете каква е оставете 14 - при повечето жени е горе долу толкова. По-нататък винаги можете да коригирате тази стойност след като натрупате наблюдения по вашия фертилен цикъл.


"съвсем скоро ще се появява на деня на предполагаемата на база на температурата овулация малка картинка с термометърче върху Вашата графика"
- това значи ли, че в бъдеще програмката автоматично ще оцветява в сътоветния цвят за овулация предполагаемите овулационни дни, след като аз съм въвеждала непрекъснато температурата ми?

2. Не, няма да оцветява сама. Само ще помага с картинка на термометърче, ако засече скок в температурата и нейното задържане в продължение на най-малко 3 дни. Като видите термометърчето, по Ваша преценка ще отбелязвате ръчно този ден, за който то се е появило като овулационен, като за препоръчване е да го сравните с останалите си фертилни признаци. Чак след като вие го отбележите като овулационен - тогава ще позеленее и ще се появи съответния цвят цветенце - оранжево - за дефинирана от потребител, червено за дефинирана на база лекарски преглед.
Въпроси около календара
« Отговор #4 -: Август 10, 2005, 15:50:07 pm »
Ок, разбрах.
Просто явно трябва да изчакам още няколко цикли и ако И тогава има нещо неясно, пак ще попитам:)
Благодаея още веднъж за изчерпателните отговори.

Сега и ако съм успяла правилно да въведа в подписа си графиката ми, цена няма да има...:)
test
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Въпроси около календара
« Отговор #5 -: Август 10, 2005, 15:57:57 pm »
http://calendar.all-soft.org/jsp/common/tickers/ticker31.gif - ей това сложи между таговете .


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Въпроси около календара
« Отговор #6 -: Август 10, 2005, 16:00:55 pm »
Я да видим сега-






Благодаря и на теб, Мели, за отзоваването.
Ако успяваш да ми видиш графиката, моля се обади:)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Въпроси около календара
« Отговор #7 -: Август 10, 2005, 16:03:22 pm »
Имаш една излишна пауза между първия таг и адреса. Махни я.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Въпроси около календара
« Отговор #8 -: Август 10, 2005, 16:07:16 pm »
Махнах я.
Стикерчето се показа, но не като линк, който води до графиката ми:(
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Въпроси около календара
« Отговор #9 -: Август 10, 2005, 16:13:26 pm »
А, в такъв случай трябва да си сложиш и личната връзка -
http://calendar.all-soft.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=castamira


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Въпроси около календара
« Отговор #10 -: Август 10, 2005, 16:17:20 pm »
Сега въведох кода, който ми излезе на страницата след като си избрах стикерче:)
*
Въпроси около календара
« Отговор #11 -: Август 10, 2005, 16:41:05 pm »


За да излезе картинката така , както е горе - с линк към графиката ти, копирай в подписа си следния код:

[url=http://calendar.all-soft.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=castamira][img]http://calendar.all-soft.org/jsp/common/tickers/ticker31.gif[/img][/url]
Въпроси около календара
« Отговор #12 -: Август 10, 2005, 17:01:15 pm »
Ок, сега би трябвало да можете да кликвате върху него, нали?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Въпроси около календара
« Отговор #13 -: Август 10, 2005, 20:34:04 pm »
Да, всичко е наред.
Въпроси около календара
« Отговор #14 -: Август 11, 2005, 12:36:47 pm »
Лали, много хубаво графичка имаш :)

Температурата продължава да е височка, правиш ли опити по принцип за беби, или това е нормално до следващия цикъл да ти е над 37 градуса?

Аз май този месец не съм имала ову...

Така тълкувам поне.
Но ще изчакам и следващия сикъл.

Не знам дали тов, че няколко пъти мерех не в един и същи час, а да речем час и половина по-късно има някакво голямо значение....

Поздрави на теб! 8)
Re: Въпроси около календара
« Отговор #15 -: Октомври 03, 2006, 15:27:17 pm »
здравеите може ли някои да ми каже как да си сметна кога съм в овулация
Re: Въпроси около календара
« Отговор #16 -: Октомври 03, 2006, 18:55:10 pm »
здравеите може ли някои да ми каже как да си сметна кога съм в овулация
За съжаление, никой не може да ти каже как точно да си сметнеш деня. Момичетата могат само да те насочат и да ти кажат начините, с които може сама да видиш кога е. Един от тях е меренето на базална температура и нанасянето й в овулационния календар. Има определени неща, които трябва да се спазват (като меренето по едно и също време всеки ден преди ставането от леглото и т.н.) има много теми и статии по темата за базалната температура във форума-виж с търсачката. Освен това има упътване за това как се ползва календара, което също е от голяма помощ и дава много инфо. Друг начин за определяне на овулацията е с тестове (5 в кутийка за около 10 лева). Към тях има упътване кога и как се ползват и как да разчиташ резултата. Третия начин е чрез фоликулометрия - следене нарастването на фоликулите с ултразвук. Обикновено се ходи няколко поредни дни около предполагаемия ден на овулацията. Има доста неща писани по тези теми във форума.
УСПЕХ
*

    f4eli4kata

  • *
  • 24
  • Не идваш ли на този свят,за да прегърнеш едно дете
Re: Въпроси около календара
« Отговор #17 -: Август 15, 2007, 23:29:18 pm »
Здравейте,момичета,
Може ли да ми обясните как да си принтирам моя овулационен календар? И възможно ли е изобщо това?
Благодаря!


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Въпроси около календара
« Отговор #19 -: Август 18, 2007, 10:58:32 am »
Здравейте и от мен!Нямам търпение да въведете и помо6тника за базалната температура...мисля,4е 6те е от помо6т за вси4ки нови потребители-в това 4исло и на мен,а пък и на останалите!Дано не прозву4и нахално от моя страна,но какво озна4ава много скоро:седмица...месец или пови4е?Благодаря!