0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #240 -: Юли 07, 2007, 14:14:12 pm »
4ета ли , 4ета и немога да повярвам колко много не6та 6те ни трябват 8O
То за бебо такива дълги списъци, 4е и за мамите :lol:
Като ви гледам мадами, в колко напреднала бременност сте и о6те не смеете да купувате ниЩо за бебо(беб4овци), аз да се засрамя :oops:.Днес следобед Ще излизам по магазините, 4е има страхотни намаления и мисля да се възползвам като купя поне 1 неЩо за беб4о :oops:
Лек ден на вси4ки ви и се пазете preggo yahoo_17 :crossfingers:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #241 -: Юли 09, 2007, 11:44:05 am »
аз пък за друго да ви питам - относно плотовете за преповиване. Вчера видях 1. води се плот за преповиване /едно твърдо нещо, което виждам че се слага и върху ваната за къпане и върху други места, но и 2. видях и друго нещо, което пак било за преповиване, то пък е мекичко, най-отдолу е мушама, а отгоре е от хавлиен плат, беше върху един плот за преповиване, та въпросът ми е - и двете ли са за едно и също нещо, ако е така кое от тях е по удобно, например първият вариант отстрани си имаше и чекмедженца за да се държат явно всички нужни неща за повиването и измиването,като лосиончета, пудрички и знам ли още какво,  а пък вторият вариант според мен може често да се изпира...... някой разбра ли ме за какво говоря  8O
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #242 -: Юли 09, 2007, 11:48:11 am »
Цитат
някой разбра ли ме за какво говоря 

Аз не.
Доколкото съм виждала /чакам дъската за повиване като подарък и за това не съм я купувала/ - твърдо и облечено в нещо като мушама.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #243 -: Юли 09, 2007, 12:30:35 pm »
аз пък за друго да ви питам - относно плотовете за преповиване. Вчера видях 1. води се плот за преповиване /едно твърдо нещо, което виждам че се слага и върху ваната за къпане и върху други места, но и 2. видях и друго нещо, което пак било за преповиване, то пък е мекичко, най-отдолу е мушама, а отгоре е от хавлиен плат, беше върху един плот за преповиване, та въпросът ми е - и двете ли са за едно и също нещо, ако е така кое от тях е по удобно, например първият вариант отстрани си имаше и чекмедженца за да се държат явно всички нужни неща за повиването и измиването,като лосиончета, пудрички и знам ли още какво,  а пък вторият вариант според мен може често да се изпира...... някой разбра ли ме за какво говоря  8O
Аz раzбрах zа какво говориШ, или поне така се надявам  :wink:. Та едното е плот zа повиване (дървеното), а това от плата се слага върху плота, zа да е мекичко на дупето на бебко. А и като се иzцапа, може да се иzпере или zабърШи (в zависимост от материята). Обикновено се купуват и двете.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #244 -: Юли 09, 2007, 13:01:34 pm »
Ако плота ти е му6амен по принцип вси4ки са от му6ама ,за да може да се забарсва евентуално ,ако бебето се изпи6ка по време на сменяне на памперса.Но му6амата даржи хладно и за бебетата не е удобно да го просне6 на му6амата ,за6тото му е студено и затова се продават едни обвивки за плотове от хавлиен плат ,но пак може и да се сложи6 обикновена хавлия ,та дори и да я напи6ка пере6 и сменя6 .Пак този плот може6 да го слага6 кадето си поиска6 на бурото ,на масата ,на леглото но не трябва да оставя6 бебето без надзор, може и да си купи6 специален 6каф с вана и отделен пак такав за всяка стая "например" ,в зависимост колко мято има6 и вазможности финансови...
   
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #245 -: Юли 09, 2007, 17:43:47 pm »
за преповиване си купете един плот от 25 лева - представлява продълговата дъска с издигнати леко странични стени, обвито с дунапрен и отгоре с шарена мушама. върху това нещо мятайте една памучна пелена, която в началото сменяйте всеки ден и при нужда (ако бъде напишкана при преповиване), за да не му е хладно на бебето и за по-хигиенично. една памучна бяла пелена се пере много по-лесно и безпроблемно от красиви подплатени завивчици, хавлийки и прочие.
моделът, показан на снимката на Таня, ще върши работа до по-малка възраст, защото бебето бързо ще го израсте на дължина.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #246 -: Юли 10, 2007, 08:28:32 am »
Jam аз точно такава дъска гледах и за нея казвах, че дори в тези леко издигнатите странични стени са като чекмедженца /но дори и без чекмеджета пак е супер/  и ми се стори много удобно и практично нещо, което можеш да си сложиш където решиш, дали ще е върху ваната, върху шкаф, легло или няма значение. Благодаря ти, значи реших и този въпрос  :lol: продължаваме нататък. По въпроса за ваните, има най-обикновени, но има и с анатомични приставки, които са както подвижни, тоест ако махнеш тази приставка ти става най-обикновена вана, но има и с неподвижни приставки. Обаче аз се чудя тази приставка може би ще ми е нужна малко по късно, тоест когато бебето все пак може да стои самостоятелно, макар и в легнало положение, или се ползват от самото начало  :ask:
 
« Последна редакция: Юли 10, 2007, 09:05:14 am от Violet »
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #247 -: Юли 10, 2007, 09:19:57 am »
И на мен ми харесаха на Мадъркеър количките, но се оказаха по 800лв. Струва ли си да дамем толкова пари? Имам новия каталог дори, но...  :(
Каси, ти си с близнаци, нали?На мен лично 800лв ми се струват съвсем нормална сума за двойна количка...Моята дето е единична е почти толкова, но за мен лично е важно количката да е удобна, надеждна и неразпадаща се. 1 приятелка ми даде да бутам нейната количка  на Cangaroo някакъв модел - е няма такова нещо просто- тежко, трудно маневрено и ходи накъдето си поиска- аз бутам надясно, то докато отреагира, аз вече съм залитнала наляво. Така, че по добре повече пари за количка, но да ни е мирна главата :)
Относно ваничките - мисля да вземем нормална ваничка и анатомична стойка към нея??Дали това е правилния избор :ask: Ще има дни, когато ще се налага да къпя бебето сама и предпочитам да има стойка...
Харесали сме си легло и другия месец ще го поръчваме - имате ли някакви отзиви за този модел :ask:

Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #248 -: Юли 10, 2007, 09:51:00 am »
По отношение на ваната, бих посъветвала да си вземете анатомична. Ако нямах анатомична вана, мисля че нямаше да успея да къпя бебето сама. Изключително удобство е, защото не винаги има кой да помага за къпането. Нашата е на стойка, модел на чиполино.
<br />[link=http:
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #249 -: Юли 10, 2007, 10:34:10 am »
Относно легълцето на ДИБО имай впредвид,че там където лежи бебо е много ниско и когато стане на 6 месеца и започне съмо да се върти или по голямо може и да падне,защото е лесно за прескачане.Доста по късо е от нормалните дървени кошари.Исках да ти кажа,че за едно по голямо дете няма да бъде практично и трябва да сменяш легълцето.Това беше причината аз да се откажа от този модел.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #250 -: Юли 10, 2007, 11:06:55 am »
Относно легълцето на ДИБО имай впредвид,че там където лежи бебо е много ниско и когато стане на 6 месеца и започне съмо да се върти или по голямо може и да падне,защото е лесно за прескачане.Доста по късо е от нормалните дървени кошари.Исках да ти кажа,че за едно по голямо дете няма да бъде практично и трябва да сменяш легълцето.Това беше причината аз да се откажа от този модел.
Ние също смехаресали това легълце, многоп рактично ми се струва..... ама като казва Зиза.... сега се замислям, ще ходя пак да ги огледам!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #251 -: Юли 10, 2007, 11:28:14 am »
samorasliche, относно леглото подкрепям ziza, че плота zа повиване е много малък и става само в първите месеци, до като бебо е малък и не Шава много. Но след 6-я месец са много подвижни и не можеШ да ги укротиШ.
 
По отноШение на ваната - аz къпя детето сама (съпругът ми е постоянно в командировки). Ваната ми е обикновена, а анатомичната стойка не ми бе препоръчана от акуШерката, тъй като бебетата много се хлъzгали (може би с пеленка отгоре няма да е проблем). А и като станат по-големи, децата откаzват да са в полулегнало положение. Мелани категорично откаzва да лежи и иска само да е седнала.
Но пък една приятелка (Гането), беШе много доволна от стойката.
Мисля, че каквато и вана да вzемете, все Ще се справите. Пък и къпането трае само няколко минути  :wink:.
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #252 -: Юли 10, 2007, 13:27:04 pm »
Таня, ами моята антомична вана има две положения -от едната страна е за по-малко бебе, когато все още не мчоже де седи -докъм 7-8 месеца, а от другата страна е за седнало положение. Eй такъв тип имам предвид: http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=1912
За никакво хлъзгане не може да става дума. А сега вече се къпем прави -от известно време не ще и да седи.
<br />[link=http:
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #253 -: Юли 10, 2007, 13:39:30 pm »
Начетоп креватче е на Дибо, това което е на първа страница, светло бежовото без никакви шкафчета (нито отдолу, нито от страни), шкафа е отделно с четири чекмеджета и с място за плота отгоре. Към момента нямам никакви забележки към леглото, на две нива е и долното е достатъчно дълбоко. :)
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #254 -: Юли 10, 2007, 16:19:29 pm »
Охх, момичета, не ме хвърляйте в оркестъра с леглото, че и без това съм шаш и паника.Кошарката ми обясниха, че е на няколко нива...Макар, че вие сте минали по пътя и говорите от практика и сигурно има резон :ask:.Но и други легълца съм гледала - не са по високи 8O
Аз от свекърва си нищо не чакам, само не искам да ми създава ядове - че напоследък ми е опънала нервите. Разчитаме на себе си и помощта на майка ми - но тя поне като и обясня кое как е не се меси :P
Каси успех с избора на количка - ама като ги знам колко са здрави Кенгъру и Чиполино, дано не гониш после колела и други техни техни части по улиците :lol: - че не е шега работата :?
Така, че помисли си все пак за 800-те лв - стреват ми се разумна инвестиция, но пък щом свекърва ти ще я купува...не знам
Аз ще продължа да мисля за леглото тогава

Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #255 -: Юли 10, 2007, 16:40:39 pm »
Ваничката ни е баш като тази, която е снимала Мешко - със стойка, от едната страна полулегнала за новородено, от другата - седнала, има много мека неплъзгаща гума под бебето, къпала съм Дани сама доста пъти, поне на мен ми е много удобна. Но това беше до около 1г, сега вече е прав под слушалката на душа и много се кефи, не можем да го измъкнем.

Каси, много тъпо, мила, ма не си го слагай на сърце, сега имаш други доминанти. А ако свеки е готова да даде примерно 400, помисли дали пък вие не може да дадете остатъка, все едно сами сте си купили по-евтина количка, но пък крайният ефект ще е удобство за теб и децата. Бе и да не стане, важното е всички да сте здрави и спокойни, за другото човек знае и 2, и 200.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #256 -: Юли 10, 2007, 18:50:21 pm »
Всеки преценява според възможностите си и никое момиче не трябва да се чувства зле, ако не може да си позволи Куини или Стокке, но и тези за масова употреба не са лоши.Успех в избора! :D

 :balk_602:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #257 -: Юли 10, 2007, 19:28:07 pm »

Това е единственото нещо, за което съм сигурна,че съм избрала :D.Нито количка,нито друго нещо съм избрала окончателно.Да ви кажа честно единствените колички , които си харесвам са над 700лв.Не знам дали такава ще си вземем,но е факт че само те ми харесват :?.
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #258 -: Юли 11, 2007, 07:58:52 am »
А инача за Чиполиното- питайте Хера колко пъти й пада колелото докато си вземе Куини :wink:
Само два пъти :lol:
Леглото на Слави е такова http://www.snimka.bg/album.php?album_id=68461&photo=10 /съжалявам но по-хубава снимка с цялото легло не намерих :?/ И съм доволна. Но си купихме и подвижна кошара защото доста щъкаме :D
« Последна редакция: Юли 11, 2007, 08:03:25 am от Hera_76 »
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #259 -: Юли 11, 2007, 08:27:38 am »
А инача за Чиполиното- питайте Хера колко пъти й пада колелото докато си вземе Куини :wink:
Само два пъти :lol:
Леглото на Слави е такова http://www.snimka.bg/album.php?album_id=68461&photo=10 /съжалявам но по-хубава снимка с цялото легло не намерих :?/ И съм доволна. Но си купихме и подвижна кошара защото доста щъкаме :D

Здравей Хера, леглото ви е мн. хубаво. Не е ли пак на Дибо? Или така ми се стори?