0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #40 -: Юни 20, 2007, 19:26:51 pm »
Лейди стискам палци всичко да е наред!

За чантата в болницата бих те посъветвала да си вземеш и няколко кърпи, средна големина, защото от начало трябва да изтискваш кърмата на ръка. За първите няколко дни не се препоръчва помпа, защото може да разраниш гърдите. Вярно трудоемка работа си е, но от личен опит ти казвам, направих грешката да започна да се изтисквам с помпа и си направих ужасни рани, освен че е много болезнено.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #41 -: Юни 20, 2007, 20:20:12 pm »
само ние ли не ползваме бебефона :o
то какво да добавям по гореизброените предложения? тези нещица ще стигнат за цяло африканско село :D
Лейди  :bighug: предстои ти най-екстремното преживяване - първото ви детенце!
Васи, сложи палци на Лейдито и Мари, от която чакаме новината съвсем скоро :goodluck:
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #42 -: Юни 20, 2007, 22:57:11 pm »
 а, manhattan, не сте единствените :wink:
Нашия апартамен е двустаен и определено не ми е нужен бебефон за да чуя малката.

Иначе относно нещата и ние с месеци ползвахме бодита и гащеризони. Аз имам три хавлии ама така и не ги ползвам. И досега след баня попивам с бархетна пелена. Имам и няколко тензухени ама те по не влязоха в употреба. Пелена бях сложила и в коша на количката през мин. лято. Нещото, което не бях съобразила а в нашия случай се оказа много нужно беше везната. Таткото по спешност я купи на втория ден. Щото аз си мислех, че я кърмя. Оказа се, обаче, че тя нищо не яде. И така минахме на смесено хранене и се започнаха едни големи сметки: колко е изсукала, колко изцедена кърма има в шишето и колко АМ да приготвя. Та без кантар нямаше да се оправя. Иначе аз още от болницата ползвах помпата и не съм имала рагади. Вече в къщи като бях се появиха две и повече проблеми не съм имала. През цялото време обаче ползвах крема на Авент и Лансинох.
Лейди, Мари, стискам палци всичко да мине леко.


*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #43 -: Юни 20, 2007, 23:11:56 pm »
Това с везната е добра идея. Не се бях сетила затова нещо.  :D Иначе кантара беше първото нещо, което купих, като забременях и така всяка сутрин се претеглям  :lol:. Засега съм доволна от резултата.  :wink:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #44 -: Юни 20, 2007, 23:27:57 pm »
аз се изцеждах с помпата от самото начало и никога не съм имала проблеми. напротив, когато акушерките стискаха на ръка, за да тръгне кърмата - болката беше ужасна. аз така и не можах да си я причиня сама и не се научих да изцеждам на ръка.
помпата е само Авент, друго няма смисъл.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #45 -: Юни 21, 2007, 01:52:23 am »
Каси, как така еднояйчни?
едното ембрионче се е разделило на две...




We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #46 -: Юни 21, 2007, 06:31:56 am »
Момичета, благодаря  за пожеланията и съветите!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #47 -: Юни 21, 2007, 08:05:48 am »
А как стои въпроса със столчето за кола? Трябва ли ни на първо време или зимния кош от количката е достатъчен? Питам защото се чудя каква да е количката? Дали да е комбинирана с включено столче или пък...? Оххх, имах и други въпроси, ама като си ги спомня пак ще питам :lol:
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #48 -: Юни 21, 2007, 08:08:37 am »
Според мен е необходима кошницата за кола. Хем на бебчо му е удобно...хем твоите ръце са свободни.
За помпата - с две ръце за Авент. Яка експроатация и ударих на моята /Слави не засука въобще/ и нямах нито дискомфорт, нито рани, нито болки при цеденето.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #49 -: Юни 21, 2007, 08:19:07 am »
А каква е разликата между кошницата за кола, столчето и обикнония зимен кош от количката :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #50 -: Юни 21, 2007, 09:04:57 am »
А каква е разликата между кошницата за кола, столчето и обикнония зимен кош от количката :?

зимният кош е нещо като "ваничка" по форма, в него бебето е напълно легнало. тези кошове не знам дали могат да се зевързват с предпазните колани на колата.

"кошницата" е т.н. детска предпазна седалка за кола от група 0 - за килограми от 0 до 13. тя е задължителна за возене на бебето в кола. не може да не си виждала такива - в тях бебето е полегнало като в шезлонг, имат си дръжка за носене и се завързват с предпазните колани на колата към седалката, а отделно бебето си има петточково коланче за самата кошница. задължително и абсолютно необходимо нещо за сигурността на бебето в колата. отделно от това - и много удобно за разнасяне на бебето насам-натам. може да се ползва и в къщи вместо шезлонг - тези кошници могат да се люлеят лекичко.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #51 -: Юни 21, 2007, 09:09:46 am »
А каква е разликата между кошницата за кола, столчето и обикнония зимен кош от количката :?

И аз това питам. Тоест едва ли коша от количката, става за кола, нали? Или пък кошниците? И те не са приспособени за кола, нали, а само за носене?
Специално за помпите да  питам. Какво е мнениет ви за електрическите. Знам, че ръчните изморява ли  много ръката, а аз както ще храня две, как ще смогвам? Тоест, дали за мен електрическата няма да е по-добре? Не че си представям как ще се цедя на ток, ама...  :wink:
Сега един тъп въпрос  :oops: казвате, че бебефона е нещо много удачно, ами ако се задави бебето  :( тоест не се ли чува, само когато изплаква?  :oops:
Благодаря ви! Касси


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #52 -: Юни 21, 2007, 09:14:19 am »
Джам, благодаря. Значи кошчето за кола става и за носене на бебето навън. Супер! Мислех, че са две отделни неща.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #53 -: Юни 21, 2007, 09:28:19 am »
Лейди, ти къде тръгна преди мен? Я да си чакаш реда търпеливо! :P Хайде, всичко да мине добре за всички, бебетата да са големи и здрави, майките да се възстановяват бързо, бащите да не си губят мозъците, и всички други жени да забременяват бързо и форумът да се пука по шевовете!

Лесна е вашата. Списъче за България, българския климат и българската къща. Мен питате ли ме? Чешки стоки, а трябва да ги нагодя хем на английските, хем на българските стандарти, трябва да ги пренеса след 2-3 месеца на екватора и там пак да стават за ползване! Мозък си трябва, ей това е моят списък: 1. мозък, 2. мозък, 3. мозък. Тоз списък е най-труден за изпълнение, щото мозъкът на всички ни е в недостиг в момента. Бебешката индустрия бълва стоки, ама спомнете си как са ни гледали нас! С една трета от нещата, които се продават сега. Огледайте си бЮджета най-напред, зимата как ще я карате, как сте с парите, огледайте си къщите, стаите, какви възможности дават те, помислете колко роднини потенциално се очакват да накупят подаръци, мислете за това, че пари трябват винаги и е хубаво да има по нещо заделено. Това ми е съветът към всички! Мислете добре. Не всеки списък и идея е съвместима с вашия бЮджет, физически възможности и разбирания. Само бебетата да са здрави, това е важно! Всичко друго-кварцови лампи, столчета, плотчета... Суета!

Успех на всички!
Alexandra
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #54 -: Юни 21, 2007, 09:34:29 am »
Мерси, Джам! Аз просто на кошницата досега неправилно съм й казвала столче. Не знаех, че тези от 0-13 кг. се водят кошници. Значи ще ми трябват всички екстри. А от сигурността на детето не бих пестила.

Касси, чувала съм, че електрическата е много хубава, стига да можеш да си я позволиш, щото май са бая скъпи в сравнение с механичните.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #55 -: Юни 21, 2007, 09:47:55 am »
Marie, благодаря ти. Ще разгледам! Права си за пазаруването, защото сигурно доста неща ще ми подарят, а и бебетата растат бързо.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #56 -: Юни 21, 2007, 09:52:07 am »
В един от магазините ни обясниха за столчетата за кола, че се превързват с коланите на седалката винаги в посока обратна на движението.Това се прави, за да се предпази вратлето на бебето при спиране(особено по-рязко)на колата.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #57 -: Юни 21, 2007, 09:55:31 am »
В един от магазините ни обясниха за столчетата за кола, че се превързват с коланите на седалката винаги в посока обратна на движението.Това се прави, за да се предпази вратлето на бебето при спиране(особено по-рязко)на колата.

Момичета, влезте в сайтовете на големите производители и разгледайте моделите. Освен че е показано как изглежда столчето-качено на шасито на количката, вързано с колан за седалката на колата, сложено на земята в хола, има също и обяснено за тестовете, през които преминават седалките преди да се предлагат на клиентите. Има си европейски стандарти за сигурност и инструкции. Никой не казва да купувате от там, просто прочетете и разгледайте, за да сте информирани!
Alexandra
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #58 -: Юни 21, 2007, 10:35:36 am »
Абе сватя, аз нещо съм пропуснала... Къде ще ходите на екватора? Да не уредихте работния въпрос? Ако да - мнннного се радвам. Ако не - пожелавам да се уреди скоро. Иначе слава богу, че ще родиш у Чешко - все пак цивилизована работа...

Никола учи английски усилено с оглед на бъдещите ни взаимоотношения  :P.

Целувам те много и ти стискам огроооомни палци  :bighug:
В очакване ....
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #59 -: Юни 21, 2007, 10:54:39 am »
Абе признавам си без бой, че тази дискусия ме заведе вчера в магазина на Mothercare на Леге. Мнооого хубави неща има там и бая солени разбира се, но се вижда, че всичко е правено с мисъл, за безопастността на бебето, удобството на майката и т.н.

И понеже знам, че в България се подаряват нещата за бебето след като се роди, се замислих дали американците не правят по-добре, нали имат baby shower, т.е. парти преди да се роди бебето, на което ти подаряват разни неща и ако преди това си имаш списък, приятелите ти може да се кооперират и да ти подарят по-смислени и скъпи неща отколкото безброй ританки и бодита... Нещо като списък с подаръците за сватбата, ние направихме така наремето и се спасихме от безброй сервизи, кафеварки и т.н. Какво мислите? Твърде ли съм прагматична??
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!