0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Резултати спермограма
« -: Август 08, 2005, 14:18:03 pm »
Ето ги и резултатите от дпермограмата.
Много ще моля за коментар д-р Мери аивсички останали!
С такава спермограма дали може по естествен път да успеем с бебеправенето.
Тези дни ще я покажеме и на д-р Кацаров.
Ето резултатите:
период на полово въздържание   5   дни        материалът е :         отделен в лабораторията
                                                                                                                                          донесен  
обем на еякулата: 0.6 мл                        рН: 8.3                                         цвят:    жълтеникав
вискозитет силно повишен    време на втечняване (мин.)       (стайна температура/37ºС)
концентрация на сперматозоидите        46х106    млн/мл
общ брой на сперматозоидите в еякулата    27 600 000 млн
обща подвижност на сперматозоидите (%)  15           % сперматозоиди с нормокинеза     4  
                                                                                      % сперматозоиди с хипокинеза     11
                                                                                      % сперматозоиди с акинеза          85
брой нормокинетични сперматозоиди/мл   1 840 000    
общ брой нормокинетични сперматозоиди 1 104 000    
аглутинация на сперматозоидите (тип):  не
агрегация на сперматозоидите:   не
клетъчни елементи, различни от сперматозоиди (в зрително поле 10х40):
·   Левкоцити: 14-16      
·   епителни клетки  1-2
·   еритроцити и др   не
желатинови конгломерати  не
                                            Kruger’s strict criteria

% сперматозоиди с нормална морфология    3%
    (нормални стойности ≥ 14%)
% сперматозоиди с отклонения в морфологията  97 %
от тях:
% сперматозоиди с главични дефекти     54
·   аморфни главички  32
·   микроцефалия   10
·   макроцефалия   1
·   двойни главички  2
·   главички с елонгирана форма 22
·   отсъствие на акрозома   15
·   малка акрозомна област 1
·   вакуолизация   12
·   елонгирана постакрозомална област 5

% сперматозоиди с шийни дефекти   15
·   пречупени шийки   29
·   аморфни шийки  36
·   асиметрично залавяне  35

% сперматозоиди с опашни дефекти   13
·   пречупени опашки  52
·   спираловидни опашки  38
·   двойни опашки   10

% сперматозоиди с цитоплазматичен остатък   14
·   проксимален  95
·   дистален        5
% клетки на сперматогенезата  1

Teratozoospermia index         1.82       (нормални стойности ≤ 1.6)
*
Резултати спермограма
« Отговор #1 -: Август 08, 2005, 14:29:33 pm »
Извинявам се за правописните грешки, най - вече към д-р МеЛи :oops:
Не е излязло заключението което е:
Заключение :          Hypovolemia. Olygoasthenoteratozoospermia.
Повишен брой левкоцити на поле. Повишен вискозитет. Еякулатът втечнен механично.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Резултати спермограма
« Отговор #2 -: Август 09, 2005, 16:00:33 pm »
Габи, спокойно, бе, кви правописни грешки, това е маловажно в случая.

Не е добра спермограмата, спор няма. Да не се правя на врачка, но с такива показатели няма да стане по естествен начин. Я ми припомни защо е такова лошо положенитето, каква е причината?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Резултати спермограма
« Отговор #3 -: Август 09, 2005, 16:24:15 pm »
Незная Мели, тепърва ще ходиме напреглед при Кацаров!
Имахме още една лоша спермограма,на 1 ден въздържание и решихме да я повториме,за всеки случай, преди посещението при него. Тази е на 5 дена. Лошо.......
СЪвсем се отчаях, и съм наплашена вече и от предстоящия преглед.
Някъде из форумите четох че с подобни показатели и репродуктивни технологии няма да помогнат и това ме хвърля в потрес.
От друга страна знам че е глупаво да се разсъждава така и че трябва да се вярва.
Нямам идея защо са толкова лоши показателите. Има операция от херния преди5 години.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Резултати спермограма
« Отговор #4 -: Август 09, 2005, 16:32:47 pm »
Е, чакай тогава, не бързай с отчаянието. Нека го види уролог, евентуално още изследвания да направи, да се насочим към някаква евентуална причина, да видим дали ще може да се лекува или отстрани, или пък направо ще се ходи на АРТ. Но все пак не е съвсем лошо положението, нали има сперматозоиди! Разбира се, че репродуктивните технологии могат да помогнат, дори и при много по - лоши показатели. Това, което си чела, сигурно не е било на нашия сайт, ако пък е - казвай да го махаме, защото просто не е вярно.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Резултати спермограма
« Отговор #5 -: Август 10, 2005, 09:13:23 am »
Мели, страхотна си!
Благодаря ти много! Как засиява на човек деня от тези обнадеждаващи думи!
Желая и на теб много положителни емоции! :flower:
Резултати спермограма
« Отговор #6 -: Август 11, 2005, 13:39:21 pm »
Габи, да се присъединя и аз към призива да не се отчайваш!
При повечето случаи положението се подобрява - като се открие причината, чрез витамини и др.добавки, чрез билки, промяна на някои навици.
Нали знаеш, че голяма част от пишещите тук се борим с мъжкия фактор :cry:  Недей така, трябва да даваш кураж и на половинката ти, че нали я знаеш мъжката природа ... :?
Благодаря ти, Бени!







*
Резултати спермограма
« Отговор #7 -: Август 16, 2005, 13:53:24 pm »
Здравейте, вчера бяхме при Кацаров!
Наистина назначи още изследвания, каза че засега не вижда конкретна причина - няма разширени вени, но има силно стеснени семенни канали.
Каза, в никакъв случай да не бързаме с АРТ - че винаги е вариант, а да търсиме причината, така че продължаваме натам! 8)
Резултати спермограма
« Отговор #8 -: Август 16, 2005, 14:01:39 pm »
Здравей, Габи,

Преди 2 месеца след направена спермограма на съпруга ми ние също бяхме насочени към АРТ и по-конкретно-икси.
Но след преглед при Кацаров той откри киста на единия тестис на съпруга ми, която стеснява семенните каналчета и затова влошавала показателите и я отстрани оперативно. Сега чакаме да минат 6 месеца, в рамките на които докторът каза, че има голяма вероятност да се подобрят резултатите. Обаче не спираме с опитите все пак :D  :wink:
Пожелавам ти и при вас резултатите да се подобрят и скоро да видите двете чертички :D
*
Резултати спермограма
« Отговор #9 -: Август 16, 2005, 14:20:09 pm »
Габи, хубава новина, видя ли, а ти се беше отчаяла! Щом доктора е казал да не бързате с АРТ значи имате реален шанс да разрешите проблема и искрено ти пожелавам да успеете.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Резултати спермограма
« Отговор #10 -: Август 16, 2005, 14:59:37 pm »
Ми дано! Все пак каза че е много лоша спермограмата, но като засега не се знае от какво е...
И на мен ми подейства положително това че ми каза да не бързаме засега, въпреки че и двамата сме си на бая годинки вече.. :oops:
*

    Anonymous

ZA MELI
« Отговор #11 -: Септември 19, 2005, 10:33:35 am »
Мели, здравей. Искам да се консултирам с тебе по повод на последващите изследвания, които направихме. За момента нямаме възможност да посетиме пак Кацаров, защото много пътуваме и двамата, но ще го направиме в близките 1-2 седмици. Все пак още едно мнение ще ни е много полезно!
Така след горната спермограма посетихме Кацаров. Аз съм писала по - долу, но искам да разкажа по - подробно. Та след преглед каза че няма видима причина за лошите резултати. Вижда силно стеснени и уплътнени семенни канали. Предположи че това е от неизлекувана инфекция. Ето резултата от прегледа, който той написа:
 - тестиси б.о.
- доплер /-/ отр.
- лекуван за венерич.
- херниопластика в дясно, херния в ляво
- силно уплътнени ol. olef /или d. def/ двустранно

Това което каза да изследваме е Спермокултура, микроскопия + TV.
то го резултата, който Кацаров все още не е видял:
МИКРОСКОПИЯ :левкоцити 2-3
КУЛТУРЕЛНО ИЗСЛЕДВАНЕ:
1. банална флора - не се изолират бактерии
2. кандида - не се изолира
3. микоплазми - не се изолират
4 . т. вагиналис - отрицателен.

Това е последното изследване, което на мен, макар че не съм особено компетентна освен по - високи левкоцити ми се струва че другото е в норма.
Въпросът ми е освен за коментар, дали това е пълното изследване, което ни е препоръчал лекаря, защото ми се струва някак непълно. Например това ТV....никъде в резултата не се споменава.
За хламидия съм изследвана само аз, незная тук дали се включва но при мен нямаше.
Мели, какви изследвания според теб е необходимо да се направят още?
Има ли смисъл да му взимам някакви билки от билковата аптека, която се коментира много често във форумите.
*
Резултати спермограма
« Отговор #12 -: Септември 19, 2005, 10:35:49 am »
Този гост съм аз!
Резултати спермограма
« Отговор #13 -: Септември 19, 2005, 13:21:10 pm »
Здравей, Габи,

Предполагам че сте правили изследванията в лаборатория Кандиларов.
Ние правихме същите изследвания преди операцията и резултатите са еднакви като вашите с изключение на това, че на левкоцити пише - т.е. предполагам, че не се изолират. Допълнително докторът поиска от мъжа ми изследване за хламидия IgM също в Кандиларов и резултатът е 9.3 /положителен при >11.0/, т.е. няма хламидии.
А това TV и при нас го беше написал Кацаров и не знам какво е, ама сигурно е някакво съкращение.
Щом ви е казал, че има стеснени семенни каналчета това може също да е причина за лошите резултати, защото на мъжа ми беше казал, че кистата, която вече премахна, на левия тестис стеснявала семенните каналчета и затова са му ниски показателите.
Иначе и мен много ме интересува въпросът дали това е всичко, което трябва да се изследва, това ли е всичко, което влияе на спермограмата. :roll:
Не знам дали съм ти била полезна, но се надявам Мели да ни даде повече информация.
Успех!
*

    Anonymous

Резултати спермограма
« Отговор #14 -: Септември 20, 2005, 10:07:45 am »
Здравей Теди,
При нас проблема е освен малкото количество и доста - лошо качество.
При вас и двете ли семенни каналчета бяха стеснени?
А кистата при първото посещение ли още я откри?
Благодаря ти много за отговорите!
Резултати спермограма
« Отговор #15 -: Септември 20, 2005, 10:40:09 am »
Габи,

При нас процента на подвижност е 18 %, а по Крюгер с нормална морфология са 7 % само :( . Така че и при нас е ниско качеството.
Кистата Кацаров я видя още при първото посещение на ехограф- около 13 мм, а като я отстрани се оказа, че съдържала вода 8O .
А за семенните каналчета каза, че са стеснени само от лявата страна, където кистата ги притискала.
Той преглежда ли мъжът ти с видеозон? Ако го е преглеждал значи трябва да е видял, ако има нещо.
Иначе ние другия месец ще ходим на контролна спермограма и преглед при него после да видим има ли промяна на нещата, само че мен много ме е страх да не се е образувала тази киста пак :( направо не смея да си мисля по този въпрос.
Та си мисля, ако има нещо друго да се изследва още да го изследваме другия месец, ама нямам представа де.
*

    Anonymous

Резултати спермограма
« Отговор #16 -: Септември 21, 2005, 09:52:42 am »
Теди,
Здравей отново.
Преглежда го на ехограф. Не откри нито варикоцеле, нито кисти или нещо друго.
Единственото е, но ние това си го знаеме - той има операция от херния от едната страна, а  сега му излиза и от другата страна.
Само че моят засега не желае да се оперира.
 Има и лекувана преди много години полова инфекция, и най - логичното беше да не е доизлекувана, но с тези резултати - най - вероятно е излекувана.
Резултати спермограма
« Отговор #17 -: Септември 21, 2005, 10:37:00 am »
Габи,

След като няма инфекция или варикоцеле предполагам ще му изпише лекарства за стимулиране на резултатите. Не знам дали е необходимо, ама защо не повторите спермограмата, след като докторът не вижда причини за лошия резултат. Може пък да е било временно влошаване :?:
Пиши като има развитие при вас.
А иначе сега се сетих, че и при мъжете се изследват разни хормони. Дали те могат да повлияят на спермограмата :?: Ние не сме изследвали, ама знам ли.
Успех и дано скоро се изяснят нещата и да получите положителния резултат! :D
*
Резултати спермограма
« Отговор #18 -: Септември 26, 2005, 10:12:43 am »
Привет отново Теди,
За съжаление, това е втората спермограма с такъв резултат, явно нещата са си зле :cry:
Хормони и ние не сме изследвали при него.
Ще ти пиша, след като посетиме отново Кацаров!
Благодатря ти  за съдействието и съпричастието, стискам ви палци! :D