0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Всъщност проблема не е само с логването, а и докато чета някоя тема или пиша - Всеки ден се боря с това нещо:
Connection Problems
Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later.
Някакво решение има ли??

*
Re: Пииисна мииииии - проблеми с логването
« Отговор #1 -: Юни 15, 2007, 09:28:20 am »
Всъщност проблема не е само с логването, а и докато чета някоя тема или пиша - Всеки ден се боря с това нещо:
Connection Problems
Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later.
Някакво решение има ли??
Да права си, живота е борба. Непрестанна и жестока борба - преди обяд с глада, следобяд с дрямката ...
Сега по темата.
Този проблем се получава защото на моменти сървъра се претоварва. Има защитна клапа, която спира сайта за около минутка и после пак го включва, за да си поеме въздух сървъра. Това е съвсем нормално състояние и не трябва да си притеснена. Просто бъди малко по търпелива и успех.

Поздрави
Re: Пииисна мииииии - проблеми с логването
« Отговор #2 -: Юни 15, 2007, 10:11:38 am »
Да права си, живота е борба. Непрестанна и жестока борба - преди обяд с глада, следобяд с дрямката ...
:beerdr: :cool:  beer::

И аз по темата:
И при мен го има (както и при всички останали),
не е постоянно, но знам защо е,
и че като рефрешна след минута ще се оправи.
Не бих казала, че е чак всеки ден,
странно че при теб е така.
« Последна редакция: Юни 15, 2007, 10:13:12 am от BLACK_ROSE »
Re: Пииисна мииииии - проблеми с логването
« Отговор #3 -: Юни 15, 2007, 10:13:28 am »
Ааа, Рози, редовен номер в обедната почивка  :lol: :lol: :lol: Ама и аз знам защо е та много много не се впечатлявам  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Пииисна мииииии - проблеми с логването
« Отговор #4 -: Юни 15, 2007, 10:45:03 am »
Този проблем се получава защото на моменти сървъра се претоварва. Има защитна клапа, която спира сайта за около минутка и после пак го включва, за да си поеме въздух сървъра.
Не съм специалист... и не мога да преценя дали проблемът са дробовете или сърцето.
Но в областта, в която работя не казваме сървърът на смогва, а казваме "решаването на проблема ще ви струва еди колко си". Обикновено това много бързо решава проблемът - или оплакванията спират или парите се намират :)
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Пииисна мииииии - проблеми с логването
« Отговор #5 -: Юни 15, 2007, 10:47:21 am »
Нали знаеш Рали, със закона на Мърфи шега не бива  :lol:
Аз съм се убедила няколко пъти в един негов (и не само):
Вероятността на филията да падне с намазаната страна
надолу е правопропорционална на стойността на килима  :lol:
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Пииисна мииииии - проблеми с логването
« Отговор #6 -: Юни 15, 2007, 11:13:21 am »
А ИНАЧЕ ВЕРОЯТНОСТТА Е ТОЧНО 50%  :lol: :lol: :lol:

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Пииисна мииииии - проблеми с логването
« Отговор #7 -: Юни 15, 2007, 11:49:04 am »
А ИНАЧЕ ВЕРОЯТНОСТТА Е ТОЧНО 50%.
Е защо ТОЧНО бе. Все една да кажеш, че вероятността да държиш филията с намазаното отгоре и с намазаното отдолу е една и съща. Или ако пада от масата - еднаква ли е вероятността на масата филийката да е седяла с намазаното отгоре или отдолу. И това без да броим законите на физиката или плътността на хляба и маслото и всички други дивотии, които трябва да вземем предвид преди да хвърлим филията.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Пииисна мииииии - проблеми с логването
« Отговор #8 -: Юни 15, 2007, 12:32:05 pm »
Стига рИвахте това е положението :lol: :lol:

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*
Re: Пииисна мииииии - проблеми с логването
« Отговор #9 -: Юни 15, 2007, 12:45:55 pm »
Да не забравяме че повечето Физични закони са опитно доказани и се знае че работят само в средата в която са доказани.
... еднаква ли е вероятността на масата филийката да е седяла с намазаното отгоре или отдолу ...
Това как е седяла филийката върху масата - много ми хареса. Вярно че само някой професор идиот би правил изследванията, като слага филийката с намазаното надолу върху масата преди да я събори, което ме навежда на мисълта че този случай най вероятно не е добре проучен и има поле за изява на някой пробивен млад физик (може и да не знае че е физик още де)  :balk_600:

А ИНАЧЕ ВЕРОЯТНОСТТА Е ТОЧНО 50%.
Това много ми напомня за един виц дето питали една блондинка какъв е шанса да улучи 6-ца от тотото и тя отговорила - 50% или уцелвам или не уцелвам :-D

... не казваме сървърът на смогва, а казваме "решаването на проблема ще ви струва еди колко си"...
В нашия случай претоварването идва от там че така намираме парите за да си поддържаме сървъра. Сървъра е собственост на Зачатие, но хардуера не е всичко, пари трябват и за мрежов трафик, поддръжка и ъпдейти, лицензи за софтуер и сигурно още много неща (общо около 1400 лв на месец). Понеже сумата е горе долу колкото срува сървъра ние отдадохме 50% от сървъра ни под наем на хостинг компанията и получаваме тези неща насреща. Така хем ние сме на линия, хем имаме професионална поддръжка, бекъпи, защита от хакерски атаки, хем нищо не плащаме че сме онлайн.
Надявам се този отговор ще задоволи повечето от въпросите ви.

Поздрави
Re: Пииисна мииииии - проблеми с логването
« Отговор #10 -: Юни 16, 2007, 09:02:58 am »
Нямах възможност вчера да прочета темата :oops: - колкото и да опитвах цял ден не ме пусна във форума :(

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Пииисна мииииии - проблеми с логването
« Отговор #11 -: Юни 19, 2007, 12:45:41 pm »
Това как е седяла филийката върху масата - много ми хареса. Вярно че само някой професор идиот би правил изследванията, като слага филийката с намазаното надолу върху масата преди да я събори, което ме навежда на мисълта че този случай най вероятно не е добре проучен и има поле за изява на някой пробивен млад физик (може и да не знае че е физик още де)  :balk_600:
Мдаааа прав си едва ли знае, че е физик. Предполагам че трябва да стане поне на 3 за да вникне в дълбокия смисъл на думата. А за това колко филийки се поставят с намазаното към масата и колко много от тях политат към пода... много скоро ще разбереш, че не е никак рядко явление това. Но тук не Действа законът на Мърфи, защото точно в тези случаи килимът или е прежален или е прибран.  :eating:
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.