0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дуфастон в начална бременност
« -: Юни 14, 2007, 13:27:15 pm »
:help: Момичета, на някоя от вас изписвали ли са Дуфастон в начална бременност? И ако е така, знаете ли колко продължава приема му и с каква цел го изписват? :balk_160:
Толкова бях притеснена по време на прегледа /а и още съм/, че съвсем забравих да разпитам за подробностите.
 
Казаха ми да изчакам още 2 седмици за 2-ри ехографски преглед. Тогава закъснението ще ми е от 20 дена. Мислите ли, че и по рано мога да мина на ехограф, за да видя дали се вижда плоден сак? На първият преглед /аз вече писах и в др. тема/ се видя точица, за която док предположи, че може да е гестационния сак, но не беше сигурно, защото било мн рано... 
« Последна редакция: Юни 14, 2007, 13:44:14 pm от pgzenga »
*
Re: Дуфастон в начална бременност
« Отговор #1 -: Юни 14, 2007, 13:31:38 pm »
Дуфастон се изписва при прогестеронов дефицит за задържане на плода. Няма да ти навреди, само може да ти помогне! Докога да го вземаш ще ти каже лекарят ти, обикновено до 8-12 седмица, но това само за ориентир ти го казвам. Непременно попитай при следващия преглед!
При десет дни закъснение, на хубав вагинален ехограф  трябва да се види плоден сак. Стискам ти палци! :bighug:
п.с. Приемай си хапчетата и не слушай съвети от хора, които си нямат идея защо са ти изписани, моля те!
« Последна редакция: Юни 14, 2007, 13:35:24 pm от Lan »
Re: Дуфастон в начална бременност
« Отговор #2 -: Юни 14, 2007, 13:46:58 pm »
Благодаря много, Lan!  :flower: :hug2:
*
Re: Дуфастон в начална бременност
« Отговор #3 -: Юни 14, 2007, 13:59:25 pm »
pgzenga, аз съм сигурна, че това, което е видял док, е гестационен сак :D
А на прегледа след 2 седмици би следвало да се види и сърдечна дейност.
Стискам ти здраво палци и искрено ти желая късмет!
*
Re: Дуфастон в начална бременност
« Отговор #4 -: Юни 14, 2007, 14:32:04 pm »
Аз съм пила Дуфастон по време на бременност. Докторката тогава каза, че е за задържане и да го пия до четвъртия месец. Успех и не се плаши!
*
Re: Дуфастон в начална бременност
« Отговор #5 -: Юни 14, 2007, 15:18:49 pm »
На мен също ми беше изписан дуфастон и го пих до 15-та г.с.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Дуфастон в начална бременност
« Отговор #6 -: Юни 14, 2007, 16:16:46 pm »
Пии си дуфастона спокойно. Той няма да навреди на бебето, само ще му помогне да се задържи здраво и да нямате проблеми. Найстина слушай си лекаря и си пии хапчетата.
Аз ти пожелавам всичко да е наред и да се радваш на лека бременност и здраво бебче :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Дуфастон в начална бременност
« Отговор #7 -: Юни 14, 2007, 16:21:26 pm »
Дуфастона както и Утрогестана се дават при прогестеронова недостатъчност.
Не се притеснявай да го пиеш, не може да ти навреди, само ще ти помогне. А до кога да го пиеш - това ще ти каже лекаря на следващите прегледи.

Предполагам те викат чак след 2 семици за да видите направо и сърдечната дейност. Иначе може и по-рано да отидеш и да видиш колко е пораснала точицата.
Споко, това че сега е съвсем мъничка точицата е напълно нормално. Отговорих ти и в другата тема, но и тук да кажа - до колкото знам плоден сак се визуализира на УЗИ при ЧХГ над 1000. Преди това е раничко да се "види". Така че споко, не е извънматочна както се притесняваш. Това е твоето бъдещо бебе.

Успокой се и чакаме скоро да се похвалиш офицално. :crossfingers: yahoo_17
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


Re: Дуфастон в начална бременност
« Отговор #8 -: Юни 14, 2007, 16:40:12 pm »
Дуфастон се изписва при прогестеронов дефицит за задържане на плода. Няма да ти навреди, само може да ти помогне! Докога да го вземаш ще ти каже лекарят ти, обикновено до 8-12 седмица, но това само за ориентир ти го казвам. Непременно попитай при следващия преглед!
При десет дни закъснение, на хубав вагинален ехограф  трябва да се види плоден сак. Стискам ти палци! :bighug:
п.с. Приемай си хапчетата и не слушай съвети от хора, които си нямат идея защо са ти изписани, моля те!

Lan, не си ме разбрала правилно. Това, че не знам за какво се изписва Дуфастона и че избягвам да пия лекарства, не означава, че давам съвет на другите. Просто с тези си две изречения съм посочила на pgzenga , че не мога да и дам съвет за предписаното и от доктора.

Съжалявам ако съм се изразила неясно.
*
Re: Дуфастон в начална бременност
« Отговор #9 -: Юни 14, 2007, 18:03:41 pm »
Роксана, радвам се, че го изяснихме. Така е - в интернет общуването често стават и грешки и недоразбирания и понеже приемът на лекарствата е нещо важно, подхождам по-войнствено, за да обърне внимание човекът. Много се шири мнението, че никакви лекарства не трябва да се пият по време на бременност, много жени вярват на тази теза и им трябва само някой да им пусне "мухата", за да спрат да си пият лекарствата. Не вярвам pgzenga да то този тип  :), нито вярвам, че ти си имала това предвид, просто се презастраховам.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Дуфастон в начална бременност
« Отговор #10 -: Юни 14, 2007, 19:09:48 pm »
Утрогестана не е ли по-добрия варият???
*
Re: Дуфастон в начална бременност
« Отговор #11 -: Юни 14, 2007, 20:16:07 pm »
naha, не се притеснявай бре :bighug:, което ти е предписал лекарят е по-доброто!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Дуфастон в начална бременност
« Отговор #12 -: Юни 14, 2007, 23:22:29 pm »
Утрогестана не е ли по-добрия варият???
зависи. утрогестана е неподходящ при склонност към тромбофилия напр.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Дуфастон в начална бременност
« Отговор #13 -: Юни 15, 2007, 09:28:31 am »
Роксана, радвам се, че го изяснихме. Така е - в интернет общуването често стават и грешки и недоразбирания и понеже приемът на лекарствата е нещо важно, подхождам по-войнствено, за да обърне внимание човекът. Много се шири мнението, че никакви лекарства не трябва да се пият по време на бременност, много жени вярват на тази теза и им трябва само някой да им пусне "мухата", за да спрат да си пият лекарствата. Не вярвам pgzenga да то този тип  :), нито вярвам, че ти си имала това предвид, просто се презастраховам.
Lan, позна, че не съм от "този тип".
Освен Дуфастон, пия и Бромокриптин, Аспирин Протект, Селен, Фолиева кисилина, витаминки Центрум и бия Фраксипарин.
И дано този път всичко да е ОК.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Дуфастон в начална бременност
« Отговор #14 -: Юни 15, 2007, 09:56:04 am »
Аз пих дуфастон до 15 седмица включително. Чак тогава го спрях - т.е. док ми каза да го спра. Започнах го при 17 дни висока температура - т.е. на третия ден от закъснението.
В 13 седмица влязох за задържане в Майчин дом и там също не ми спряха дуфастона, само ми казаха да го сменя с утрогестан. Ама нали не обясняват защо - и аз не го смених.
Теста за бременност (уринен) при мен беше положителен на седмият ден от закъснението, а сакчето го видяхме на ултразвук на 14 ден от закъснението (това беше преди 5 години точно).
Отказ от отговорност За съжаление не мога да дам никакъв съвет, освен да кажа как е било при мен. Не претендирам това да е единственият възможен сценарий или да е правилен.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Дуфастон в начална бременност
« Отговор #15 -: Юни 15, 2007, 12:18:11 pm »
Lan не се притеснявам миличка просто съм чувала, че той е по-чист прогестерон.  :balk_21:
Утрогестана не е ли по-добрия варият???
зависи. утрогестана е неподходящ при склонност към тромбофилия напр.
това не го знаех. Ама нали все пак се учим докато сме живи  :wink: :bighug: Разбира се доктора преценява най-добре.
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Дуфастон в начална бременност
« Отговор #16 -: Юни 16, 2007, 00:05:12 am »
Сигурно съм забравила да ти напиша, аз пих Дуфастон до 14 г.с. :bighug:
Утрогестана ми действаше ужасно зле, но при всеки е индивидуално.
 :balk_21:
*
Re: Дуфастон в начална бременност
« Отговор #17 -: Юни 16, 2007, 21:36:33 pm »
Аз също пих Дуфастон до 12та гест.седмица, така че не се притеснявай, мила:)ю
Всичко ще бъде наред!
Re: Дуфастон в начална бременност
« Отговор #18 -: Юни 18, 2007, 09:37:45 am »
Момичета, имам леки болки ниско долу и май по-често от дясната страна. Понякога ме наболява и кръста.
Нормално ли е това в началото на една бременност?
Имам и някакво течение с бяло-жълтеникав цвят.
Не знам как ще изчакам още една седмица за следващ преглед на ехограф. Дано този път се види вече плодно сакче,а не само точица, за която не може да се каже със сигурност какво е ...
Кога се излкючва възможността - извънматочна? Колко време трябва да мине?
На мен днес ми е 12-ти ден от закъснението, ПМЦ е 13.05.
« Последна редакция: Юни 18, 2007, 09:41:54 am от pgzenga »
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Дуфастон в начална бременност
« Отговор #19 -: Юни 19, 2007, 12:22:15 pm »
Не се притеснявай, аз имах такова течение в началото, после дори 1 месец кървих- на моменти като цикъл дори, бях сигурна че ме чака пак аборт.Ходех на всеки 5-7 дни на УЗИ- ембриона си растеше, не се виждаше никакво разлепване, но никой не можеше да ми каже на какво се дължи.Докато един ден случайно разбрах, че аспирина може да доведе до кръвотечение в ранна бременност ( ако не е диагностицирано отлепване на плодния сак ).Не знам дали наистина е било от него, но друго реално обяснение не получих.