0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
"270 000 двойки без деца има у нас"
« -: Юни 13, 2007, 09:30:03 am »
Това е статия от днес във в-к Труд.
" Стерилните двойки у нас са 270 000.Ако им се даде финансовата възможност за изкуствено оплождане, те са готови да родят повече от половин милион българчета.Това съобщи вчера Анна Зашева, председател на сдръжение "Зачатие".
Тя напомни, че здравната каса плаща само 1500лв. за хормонални препарати на 1000 бездетни жени годишно.Останалата сума , необходима примерно за ин витро оплождане (средно 5000 лв.) те трябва да извадят от джоба си.
В събота, в Деня на репродуктивното здраве, бездетни семейства ще излязат на мирен прротест пред НДК.Те ще шестват до здравното и социалното министерство и ще носят 270 балона-символ на 270-те хиляди двойки без поколение.
"Искаме да накараме държавата да ни обърни внимание"каза още Анна Зашева.От скоро СИБанк дава възможност ма финасово обезпечените семейства без деца да теглят кредит за оплождане.Той е до 12 000 лв и може да се изплати в срок до 8 год.В банката вече са постъпили 30 заявки за кредитиране.
Докато някои жени се мъчат да забременеят , 67 000 българки годишно пекъсват нежелана бременност.Това каза вчера доц.Елиан Рачев от асоциацията по семейно планиране.Той добави , че само 4% от българките вземат хапчета антибебе.А в ЕС преоцентът е между 30-40.
Доказано е, че препаратите на световноизвестните фармацевтични фирми намалява 2 пъти риска от рак на яйчниците и матката"


« Последна редакция: Юни 13, 2007, 09:57:41 am от alkata »

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*
Re: "270 000 двойки без деца има у нас"
« Отговор #1 -: Юни 13, 2007, 09:34:04 am »
Това е статия от днес във в-к Труд.
" Стерилните двойки у нас са 270 000.Ако им се даде финансовата възможност за изкуствено оплождане, те са готови да родят повече от половин милион българчета.Това съобщи вчера Анна Зашева, председател на сдръжение "Зачатие".
Тя напомни, че здравната каса плаща само 1500лв. за хормонални препарати на 1000 бездетни жени годишно.Останалата сума , необходима примерно за ин витро оплождане (средно 5000 лв.) те трябва да извадят от джоба си.
В събота, в Деня на репродуктивното здраве, бездетни семейства ще излязат на мирен прротест пред НДК.Те ще шестват до здравното и социалното министерство и ще носят 270 балона-символ на 270-те хиляди двойки без поколение.
"Искаме да накараме държавата да ни обърни внимание"каза още Анна Зашева.От скоро СИБанк дава възможност ма финасово обезпечените семейства без деца да теглят кредит за оплождане.Той е до 12 000 лв и може да се изплати в срок до 8 год.В банката вече са постъпили 30 заявки за кредитиране.
Докато някои жени се мъчат да забременеят , 67  българки годишно пекъсват нежелана бременност.Това каза вчера доц.Елиан Рачев от асоциацията по семейно планиране.Той добави , че само 4% от българките вземат хапчета антибебе.А в ЕС преоцентът е между 30-40.
Доказано е, че препаратите на световноизвестните фармацевтични фирми намалява 2 пъти риска от рак на яйчниците и матката"



Само 67 ??
Re: "270 000 двойки без деца има у нас"
« Отговор #2 -: Юни 13, 2007, 09:41:45 am »
Много едностранчиво е представено ми се струва...На протеста няма да излязат само двойки с проблеми, ще има и майки с деца, ще има хора, които просто подкрепят инициативата и са съпричастни към проблема :?
Статията ми прозвуча като - "Имаш проблем, правиш нещо; нямаш проблем - не ти дреме" 8O

*
Re: "270 000 двойки без деца има у нас"
« Отговор #3 -: Юни 13, 2007, 09:59:39 am »
Правописна грешка ,поправих се :D

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*
Re: "270 000 двойки без деца има у нас"
« Отговор #4 -: Юни 13, 2007, 10:02:49 am »
 :lol:
*
Re: "270 000 двойки без деца има у нас"
« Отговор #5 -: Юни 13, 2007, 10:40:01 am »
Много едностранчиво е представено ми се струва...На протеста няма да излязат само двойки с проблеми, ще има и майки с деца, ще има хора, които просто подкрепят инициативата и са съпричастни към проблема :?
Статията ми прозвуча като - "Имаш проблем, правиш нещо; нямаш проблем - не ти дреме" 8O
Все пак са писали нещо, можеше и НИЩО да не напишат.
А тези които са с деца и други които подкрепят инициативата, са в повечето случаи наши близки и приятели,и семейства минали по трънливия път.
Поне това си е мое мнение.

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: "270 000 двойки без деца има у нас"
« Отговор #6 -: Юни 13, 2007, 15:40:29 pm »
Алка, за съжаление си права май. У нас правилото е да си кажем: "ужас, горките семейства. Да не дава Господ!" Така реагираме на всяко нещастие сполетяло хора, които не са ни близки. Жалко е! Но е факт! но аз съм оптимист (естествено след като разбрах, че и ние имаме проблем), за съжаление :oops:

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: "270 000 двойки без деца има у нас"
« Отговор #7 -: Юни 13, 2007, 15:42:36 pm »
ех, тези медии :x
и дискове им раздадохме с предварително подготвени съобщения и пак са си смукали от пръстите...
разочарована съм!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: "270 000 двойки без деца има у нас"
« Отговор #8 -: Юни 19, 2007, 17:54:01 pm »
ех, тези медии :x
и дискове им раздадохме с предварително подготвени съобщения и пак са си смукали от пръстите...
разочарована съм!
И още се изненадваш :( Аз не. Знам, че като не ги вълнува лично проблемът, няма как да го представят като хората.


*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: "270 000 двойки без деца има у нас"
« Отговор #9 -: Юни 19, 2007, 22:48:13 pm »
Тя напомни, че здравната каса плаща само 1500лв. за хормонални препарати на 1000 бездетни жени годишно. 8O 8O 8O



По-правилно би било бездетни семейства.



*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: "270 000 двойки без деца има у нас"
« Отговор #10 -: Юни 19, 2007, 22:54:57 pm »
Трудно разбират журналистите, че става въпрос за семейства. Явно ще ни е много трудно да изкореним манталитета на българина, че предимно жената е "виновна" за липсата на деца.
Надавям се да ги ограмотим все някога, че вина може да се вменява единствено на отговорните институции.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: "270 000 двойки без деца има у нас"
« Отговор #11 -: Юни 20, 2007, 15:08:40 pm »
Еееее, крайно време е да го разберат.
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: "270 000 двойки без деца има у нас"
« Отговор #12 -: Юли 03, 2007, 09:07:15 am »
Еееее, крайно време е да го разберат.
Тия тъпи глави - ? :twisted: :twisted: никога. Трябва да им се случи някога, за да ни разберат.
никога не отстъпвай на принципите си!