0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте момичета,
На 19 април направих за пръв път изследване на хормоните на щитовидната жлеза и антителата. Поставиха ми диагноза хиперфункция на жлезата- Хашимото. Тогава имах ниско ТСХ,нормално Т4 и високи нива на антителата.Лекаря ми предписа Метизол, но аз не го вземах. Реших да изчакам и да направя повторно изследване в друга лаборатория.Ето какви резултати получих днес:

TSH- 5.09 при стойности 0,27-4,2
FT4- 7,45 при стойности 9,3-17
FT3- 2,63 при стойности 2-4,4
TAT- 583,8 при стойности 0-115
MAT- 158,5 при стойности 0-34

Сега седя и се чудя възможно ли е ТСХ-то от 0,011 да стане 5 за период от месец и половина, и това вече не говори ли за хипо функция на жлезата. Моля ви, за коментар преди да отида на ендокринолог.
Re: Моля за коментар на щитовидни хормони
« Отговор #1 -: Юни 11, 2007, 13:32:23 pm »
Точно за това говори. При Хашимото е възможно от хиперфункция да се стигне до хипофункция на жлезата и то за кратък период. Моят съвет е да потъсиш добър ендокринолог. Препоръчвам ти д-р Тодорова.
Успех!
*
Re: Моля за коментар на щитовидни хормони
« Отговор #2 -: Юни 11, 2007, 15:43:55 pm »
Изследвай по-често TSH! Само така можеш да разбереш нивата на хормона как се движат. И аз съм с твоя проблем, ама при мен въпреки Метизола не се вдига. Да видим доц. Конова какво ще каже.
Re: Моля за коментар на щитовидни хормони
« Отговор #3 -: Юни 11, 2007, 16:27:01 pm »
Благодаря и на двете ви за отговорите. :thankyousign:
Да, ще следя нивата на хормоните и ще си запазя час при д-р Тодорова. В интерес на истината в момента се лекувам с хомеопатия, тъй като имам и друго автоимунно заболяване, за което традиционната медицина не дава адекватно лечение и ще попитам хомеопата ми дали това объркване в картината не е следствие от провежданото лечение.
Макар че, според мен много неща могат да доведат до обрат, дори факта, че започнах да се занимавам и с йога  :balk_602:
Много е важно обаче човек да бъде спокоен и максимаслно да освободи от себе си напрежението, което ни кара да бъдем не себе си.
Поздрави!