0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Моля, дате ми съвет!
« -: Юни 11, 2007, 08:49:50 am »
Би трябвало да съм бременна. Поне така показват тестовете, но някак си ще бъда по-сигурна, когато лекар ми каже, че вижда точицата. Утре трябваше да отида при гинеколога си, но се оказа, че две седмици е в отпуск и аз сега съм леко притеснена. Да изчакам ли или да търся друг лекар? Притеснява ме също и че не знам дали да увелича дозата на фолиевата киселина. Но най-много ме изплашва възможността за извънматочна бременност. Някой може ли да ми даде съвет?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Моля, дате ми съвет!
« Отговор #1 -: Юни 11, 2007, 08:52:10 am »
Кой ден от цикъла ти е- най-рано около 7 дни след предполагаемата дата за цикъл би могло да се види плодно сакче. Ако си в този период- отивай на който и да е лекар. Фолиевата предполагам си пиеш стандартното хапче от 400 микрограма.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Моля, дате ми съвет!
« Отговор #2 -: Юни 11, 2007, 09:00:41 am »
Да, пия Неофолик - 0.4. Цикъла ми трябваше да бъде на 27-ми май. Теста ми за овулация беше положителен на 9-ти май, така че предполагам тогава съм забременяла.

Благодаря ти mini, че ми отговори така бързо.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Моля, дате ми съвет!
« Отговор #3 -: Юни 11, 2007, 10:17:25 am »
И според мен е по-добре да посетиш лекар. Отделно на това можеш да пуснеш кръвен бета ЧХГ тест през 48 часа - ако е положителен и нараства се предполага, че няма извънматочна бременност.
Re: Моля, дате ми съвет!
« Отговор #4 -: Юни 11, 2007, 10:23:40 am »
Роксана, чакаме хубави новини, ей!  :babyflips: :crossfingers:
Re: Моля, дате ми съвет!
« Отговор #5 -: Юни 11, 2007, 11:13:19 am »
При съмнения за извънматочна направи както ти е казала Lady_11, кръвен тест да видиш дали има бременност и още един кръвен след 48ч. Ако бета ЧХГ нарастне двойно, значи всичко е ОК. Ако нарастне, но доста по-малко от двойно, това е белег за извънматочна. Късмет!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Моля, дате ми съвет!
« Отговор #6 -: Юни 11, 2007, 17:03:14 pm »
Цикъла ми трябваше да бъде на 27-ми май. Теста ми за овулация беше положителен на 9-ти май, така че предполагам тогава съм забременяла.

това са си 2 седмици закъснение... по-добре иди на друг лекар, не мисля че е добре да чакаш още 2. не че е фатално, но все пак е добре да се види сакчето и мястото му, и ти да се успокоиш.

*
Re: Моля, дате ми съвет!
« Отговор #7 -: Юни 11, 2007, 17:07:58 pm »
няма какво да добавя повече, момичетата са ти казали - отиди на лекар възможно най-скоро и ако не се види плодно сакче пускай ЧХГ през 48 часа, за да изключиш възможността от извънматочна.
*
Re: Моля, дате ми съвет!
« Отговор #8 -: Юни 12, 2007, 00:53:23 am »
Момичета,сигурни ли сте за Б-ЧХГ-то?
Че ако се удвоява за 48 часа-няма извънматочна?
При моята втора извънматочна от 3.027 след 3 дни стана 5962...



*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Моля, дате ми съвет!
« Отговор #9 -: Юни 12, 2007, 07:43:37 am »
Цитат
Момичета,сигурни ли сте за Б-ЧХГ-то?
Ми така пише по дебелите книжки. Но в медицината 2 и 2 не винаги е 4.
Re: Моля, дате ми съвет!
« Отговор #10 -: Юни 12, 2007, 08:53:03 am »
Благодаря на всички!  :bighug:
Реших, че няма да чакам ( то и без това и да искам не мога да устискам толкова време  :D). Утре отивам на лекар. Успях да си взема час за един от добрите лекари в града пък след две седмици ще ида пак при моя. Това за ЧХГ теста не го знаех. Много се радвам, че попаднах на този сайт. Тук научих много неща. Най-сърдечно благодаря на всички вас: модератори, администратори и участници. Желая ви късмет!
« Последна редакция: Юни 12, 2007, 08:54:56 am от Роксана »
*
Re: Моля, дате ми съвет!
« Отговор #11 -: Юни 12, 2007, 10:38:48 am »
Роксана,чакаме да потвърдиш хубавата новина :).
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Моля, дате ми съвет!
« Отговор #12 -: Юни 12, 2007, 11:33:46 am »
Хайде, ще стискаме палци :goodluck:
*
Re: Моля, дате ми съвет!
« Отговор #13 -: Юни 12, 2007, 14:45:58 pm »
Момичета,сигурни ли сте за Б-ЧХГ-то?
Че ако се удвоява за 48 часа-няма извънматочна?
При моята втора извънматочна от 3.027 след 3 дни стана 5962...
Ами ако първото число е 3027, а второто е 5962 - си отговаряш на учебниците: няма удвояване за двадесет и четири часа, а едва за три дни...
« Последна редакция: Юни 12, 2007, 14:49:47 pm от Lan »
*
Re: Моля, дате ми съвет!
« Отговор #14 -: Юни 13, 2007, 11:35:47 am »
Lan,първото число беше 3.027,а не 3027...Правени са в една и съща лаборатория.



*
Re: Моля, дате ми съвет!
« Отговор #15 -: Юни 13, 2007, 13:17:39 pm »
Nedda, :bighug:
явно е било някакво изключене тогава. Много съжалявам, че ти се е случило и то два пъти. :(
Re: Моля, дате ми съвет!
« Отговор #16 -: Юни 14, 2007, 09:13:00 am »
Здравейте, момичета! Две плодни сакчета! :D
Докторът обаче каза, че повечето бременности започват с две, но после остава едно. При мен вероятно така ще стане, защото едното сакче не било добре очертано. Според моите преценки ехографа си беше доста скапан, но за мен сега е достатъчно успокоително, че бременността не е извънматочна. След две седмици трябва да отида пак, но тогава ще си е при моя гинеколог, за да се видят зародишите. Ако броя седмиците от последния си МЦ сега съм в 7г.седмица, но от последната ми овулация (според теста, който правих)се пада 5 г. седмица. Кое е по-вярното?

Забравих да кажа, че ми увеличиха дозата на фолиевата киселина - два пъти по една таблетка от 0.4мг.
« Последна редакция: Юни 14, 2007, 09:17:09 am от Роксана »
*
Re: Моля, дате ми съвет!
« Отговор #17 -: Юни 14, 2007, 09:32:04 am »
Честито, Роксана! Лека бременност и здраво бебече (бебчета :lol:) ти пожелавам.
Повече положителни емоции и никакви притеснения! yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17

Седмиците се броят от датата на последния МЦ, така че вярното е 7 г.с.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Моля, дате ми съвет!
« Отговор #18 -: Юни 14, 2007, 09:34:02 am »
Честито Роксана- ето, че с едно навременно посещение при лекар се прекратяват всякакви притеснения. Стискаме палци сакчетата да останат две. Лека бременност и много щастливи моменти.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Моля, дате ми съвет!
« Отговор #19 -: Юни 14, 2007, 09:39:05 am »
Роксана, честито! :D
Лека бременност и най-здравите бебчета!