0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, момичета!
Бях описала накратко историята си под името barbaron0707.
Накратко - направих спонтанен аборт в 18 г.с. - спука ми се околоплодния мехур и ми изтекоха водите. На следващия ден - 01.06.07г. получих разкритие и след обилен кръвоизлив и никакви контракции и болки, ми направиха кюртаж / без упойка, защото бях хапнала десетина череши и пила 20гр. вода/. Физическата болка я забравих точно след 10 минути, но...... другата остана! Три дни плаках без почивка, но след много размисли/ живота ми през тези 3 дни мина като на кинолента с всички хубави и лоши мигове/, стигнахме до извода с мъжа ми, че животът все пак продължава.

Борбата продължава, защото се обичаме! И защото ЗНАМ, че ЩЕ си имаме бебе!

П.П. Забременях след второ инвитро след 10-11год стерилитет.

Вече се регистрирах и искам да попитам за няколко неща:
    1. Колко време след кюртажа е нормално да кървиш?
    2. Кога трябва да спаднат гърдите, защото при мен до вчера /5-ти ден след аборта/ не ме боляха, но днес  от сутринта ги чувствам огромни, надути и са много болезнени, а също и твърди? Между другото пия капки "Метилергобревин" - 3х20капки.
    3. Колко дни се пие антибиотик? Аз пих само 3 дни "Доксициклин".
    4. Кога ви спаднаха коремчетата и въобще кога ви се въстановиха нормалните килограми?
    5. Колко време след аборт може да се пробва за бебе, било по естествен начин, било чрез инвитро?

Май много започнах да питам, но ще ходя на преглед чак след около седмица, а това не са въпроси за по телефона. Благодаря, че ми отделихте от времето си!

Желая на всички момичета  в този  форум / включително и на себе си/, да си имат бебчетата, които заслужават и които толкова много желаят!

Късмет!
*
Здравей, Вarbaron0708!
Съжалявам много за това, което си преживяла след толкова години чакане. Аз съм с още по-дълъг стаж и преди месеци имах първа, но извънматочна бременност. Не мога да отговоря на въпросите ти, но съм сигурна, че момичетата ще се включат. Най-искрено ти желая скорошна бременност и последвало я майчинство!

*

    коко

аз го загубих в 16та седмица. Адът е истински ад - по отношение на преживяването(. По отношение на физическото възстановяване, след пет месеца бях готова за нова бременност. Коремът не съм забелязала как е спадал, защото по принцип си бях дебеличка и май много не ми личеше, но пих май седмица антибиотик. А с гърдите имах истински проблем, защото щяха да се пръснат и започна да изтича коластра, оправих се с Прогестогел
Здравей, Вarbaron0708.
Съжалявам за това което си преживяла - много е тежко. Доколкото знам, трябва да мине известно време, за да ти се възстанови организма. Най-добре отправи въпроса си към д-р Даскалов във форума - Опити за забременяване - Планиране на бременност.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Как се възстановява организма след спонт&
« Отговор #4 -: Юни 06, 2007, 21:56:34 pm »
Искрено съжалявам за това, което си преживяла.  :(
В действителност не намирам думи, които да  напиша, защото те няма да имат стойност.
Прегръщам те!
:balk_21:

Аз направих аборт в 5 месец. Също забременях след Ин Витро процедура.

   1. Колко време след кюртажа е нормално да кървиш?

Кървенето при мен продължи около 20 дни, менструацията ми дойде на 28 ден след кюртажа.

2. Кога трябва да спаднат гърдите, защото при мен до вчера /5-ти ден след аборта/ не ме боляха, но днес  от сутринта ги чувствам огромни, надути и са много болезнени, а също и твърди? Между другото пия капки "Метилергобревин" - 3х20капки.

За гърдите аз пих достинекс но въпреки това имах коластра, която ми зацапваше за не повече от 3-4 дни и спря. Гърдите ми спаднаха след  доста време.

3. Колко дни се пие антибиотик? Аз пих само 3 дни "Доксициклин".

Аз пих дотур, което е също доксициклин за 8 дни но направих  жестока алергия след приема.  :( Също д-р Даскалов ми беше изписал   Микомакс, като превенция против гъбички.

4. Кога ви спаднаха коремчетата и въобще кога ви се въстановиха нормалните килограми?

Веднага след аборта за  10 дни аз свалих 12 килограма, предполагам стреса оказа голямо влияние за това. Но и аз бях качила свърх килограми, които далече не са присъщи за тялото ми. Сега съм все още нагоре (59 кг.)от моите "нормални" (53 кг.) килограми но не се стремя да ги сваля, имам свои съображения.

5. Колко време след аборт може да се пробва за бебе, било по естествен начин, било чрез инвитро?

Направих Ин Витро процедура 2.5 месеца след аборта но неуспешно, лигавицата ми не се беше възстановила. Моя съвет е да изчакаш може би 6 месеца, все пак лек. ти лекар ще прецени най-добре.

Борбата продължава, защото се обичаме! И защото ЗНАМ, че ЩЕ си имаме бебе!

Ето тази вяра осмисля всеки един мой ден .....също!
« Последна редакция: Юни 06, 2007, 22:31:10 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
deep, много ти благодаря за отговорите!

Изключително много съжалявам за теб и това, което ти се е случило!

Думите са излишни! :bighug:

По отношение на кървенето след кюртажа, моя лекар ми каза, че е нормално да кървя повече от менструация - около 7-10 дни и това кървене да го смятам за менстуация.

А гърдите - не разбрах - боляха ли те, защото мен днес ме болят ужасно - не мога да се докосна до тях.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Как се възстановява организма след спонт&
« Отговор #6 -: Юни 06, 2007, 22:27:16 pm »
deep, много ти благодаря за отговорите!

Изключително много съжалявам за теб и това, което ти се е случило!

Думите са излишни! :bighug:

По отношение на кървенето след кюртажа, моя лекар ми каза, че е нормално да кървя повече от менструация - около 7-10 дни и това кървене да го смятам за менстуация.

А гърдите - не разбрах - боляха ли те, защото мен днес ме болят ужасно - не мога да се докосна до тях.

Да, боляха ме но болката не беше нетърпима. Въпреки аборта изглеждаха, като че все още   съм бременнаq , имам предвид дълго време след аборта.

Кървенето след аборта продължи до 3.12... първата менструация дойде на 13.12. 2006г. а аборта беше на 15.11.2006г. Продължи по-дълго време от нормалната и беше много обилна.
« Последна редакция: Юни 06, 2007, 23:16:20 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
здравей Барбарон,
И аз преживях аборт в 17 г.с. на 08.03 тази година след ин витро. Поставяха ми антибиотик гентамицин.На втория ден от аборта гърдите ми се подуха и започнаха силни болки и стягане,което се разпростираше и към ръцете.Предписаха ми лекарство /не си спомням името/ и болките отшумяха за около седмица. При мен кървенето продължи 15-тина дни, но не силно като при менструация.Първа менструация-на 39 ден след кюртажа. Лекарят ми е намнение, че трябва да изчакаме поне 6 месеца и ако всичко е наред да продължим с опитите.

Благодаря ти Елибг!

Пожелавам ти следващия път     :stroller:  и   :sucky:,

а може и  :sucky: :sucky:

Ти на есен ли ще започваш пак?

Ако желаеш, сподели къде прави опита? Може и да си писала, но не съм успяла да изчета всичко.

Успех!!!
И напред!!!!!!!!!!!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
много съжалявам за случилото се :(.
 Аз загубих бебетата в 20-та седмица.Пих Бромокриптин 10 дни и всичко с гърдите ми беше ок.Коремът имам чувството,че още не се е събрал напълно,но моят беше много голям и беше доста високо за седмицата,в която бях.За килограмите-аз по време на бременността свалих 6 кг. , а после си ги върнах обратно и не мога нещо да ги сваля.
 За кървенето-при мен беше повече от месец и се оказа,че не са ме изчистили добре и ми правиха пак абразио-след него кървях 5-6 дни съвсем слабо и това беше.
 Нови опити започнахме от май месец - 5 месеца след аборта.Иначе ни бяха казали да се пазим 6 м.,но аз вече не мога да чакам. :oops:
 Успех миличка,дано скоро отново успееш и този път всичко да е наред и да гушнеш своето слънчице!
<br />
Благодаря z22. Днес говорих с моя доктор, и за болката и напрежението в гърдите, ми изписа и на мен Бромокриптин за 10 дни. Всъщност докато бях в болницата ми даваха Парлодел, но после докторката, която ме изписа, е пропуснала да ми го изпише.
А за нов опит ще питам като отида на преглед другата седмица. Според мен е много индивидуално. Аз лично съм много здрава и според мен 3-4, най-много 5 месеца ще са достатъчни, но колкото кажат все пак. То при мен така или иначе по естествен начин ще стане доста трудно, но все пак.......... НАДЕЖДАТА УМИРА ПОСЛЕДНА!!!
*
Благодаря за хубавите пожелания Барбарон. След кюртажа също ми бяха изписали Бромкриптин, но едва след втория ден, което доведе до тези усложнения с гърдите. Пих го 15 дни.Сега ми предстои хистероскопия, за да се премахне полип, образувал се поради това, че не съм изчистена добре.Аз правих първи опит при   д-р Стаменов-там и смятам да продължа наесен-октомври-ноември, дай боже всичко да е наред.

Да докладвам.
Вчера бях на консултация при доктора, който ме кюртира.
По отношение на кървенето - все още има , но намаля значително. Може би до ден, два ще спре нацяло.
Гърдите ми са вече значително по-добре - т.е. не ме болят както оня ден, но са все още големи - то няма лошо де!
На преглед ще ходя след като ми спре нацяло.
А по отношение на възобновяване на опитите за бебе, докторът ми каза, че след втория нормален цикъл, можем да започваме, т.е. след края на м. юли.
И най-добрата новина, която ми съобщи е:

СЛЕД ВСЯКА БРЕМЕННОСТ, ШАНСА ЗА ЗАБРЕМЕНЯВАНЕ СЕ УВЕЛИЧАВА!!!!!!!!!!!!!!!!

Така че: Здравей лято!!!!!!!!!

Момичета, отпуснете душите и се радвайте на летните месеци - сигурна съм, че са много плодородни!

Дано!
*
Много се радвам за теб, на добрите новини, и че вече се чувстваш добре. Успехи, мила Барбарон!
Благодаря, Жюлче!
Успехи и на теб!