0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Масово левкоцити на поле
« -: Юни 06, 2007, 16:57:40 pm »
Моля за съвет-спермограмата на съпруга ми има масово левкоцити на поле,какво означава и с какво се лекува.Лекарят при когото ходихме ни каза,че спермограмата няма проблеми и не ни назначи лечение,но аз като чета форума се притеснявам,че не е съвсем нормално това с левкоцитите.Моля дайте съвет как да постъпя.Лекарят е много добър професор и му вярвам,но все още не съм забременяла.Правим опити от 5 год.последно бяхме при лекаря мес.12.2006г. и ни посъветва да чакаме понеже не вижда проблем в никого,като преди това са ми правени стимулации с прегнил пих дуфастон и уж всичко беше наред,но не стана нищо.Съжалявам,че така объркано пиша,но се опитвам накратко да опиша всичко.Надявам се на съвет.Благодаря.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Масово левкоцити на поле
« Отговор #1 -: Юни 06, 2007, 17:17:23 pm »
Посявка на еякулат правили ли сте, да се види има ли някаква инфекция?
Микробиология с антибиограма.
А какви са показателите на спермограмата и къде е правена?
Като са ти правени стимулации - имаш ли правен тест за проходимост на тръбите?
« Последна редакция: Юни 06, 2007, 17:22:03 pm от BLACK_ROSE »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Масово левкоцити на поле
« Отговор #2 -: Юни 06, 2007, 20:16:23 pm »
Е как ще е нормално да има масово левкоцити.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Масово левкоцити на поле
« Отговор #3 -: Юни 06, 2007, 20:41:55 pm »
Е как ще е нормално да има масово левкоцити.
Всъщност като цяло ни казаха че спермограмата е добра,а по въпрос за левкоцитите нищо и не ни насочиха към никакви по-нататъшни действия,за това искам съвет и от вас,понеже отфорума разбирам че всъщност никак не е безобидно,а цялата спермограма я публикувах във "Мъжа или жената пита ембриолога отговаря" правена е във Варна в клиника "Европа" там ни насочиха.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Масово левкоцити на поле
« Отговор #4 -: Юни 06, 2007, 20:55:24 pm »
Мели ще ти отговори там.
Кой е този професор, че ми стана любопитно.
И аз съм от Варна.
Нещо съвсем не е пълна тази спермограма.
Няма морфология или количество сперматозоиди в целия еякулят.
Струва ми се че РН е завишено, %-та на активно подвижните е понижен.
Не че това е болка за умиране, но не знам как за този лекар няма проблеми. :)
Споменала си в другата тема за противоположни мения? Къде сте правили другите спермограми? В майчин дом? Лично мое мнение е, но аз на тази която си дала нямам много доверие. А като описваш реакцията на професора и какво е казал, на него също.


« Последна редакция: Юни 06, 2007, 20:59:43 pm от BLACK_ROSE »
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Масово левкоцити на поле
« Отговор #5 -: Юни 06, 2007, 21:01:00 pm »
Посявка на еякулат правили ли сте, да се види има ли някаква инфекция?
Микробиология с антибиограма.
А какви са показателите на спермограмата и къде е правена?
Като са ти правени стимулации - имаш ли правен тест за проходимост на тръбите?
Нищо по-вече не сме правили понеже не знаем какво аз от форума чета ,че не е за пренебрегване нещо подобно и затова се обръщам за съвет.Спермограмата е правена във Варна в клиника Европа това ни е третата за 5 години и все ни казват че нямаме проблем тръбите са ми проходими правих снимка 3 мес.бях на фоликумерия и всичко уж беше идеално но........

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Масово левкоцити на поле
« Отговор #6 -: Юни 06, 2007, 21:05:32 pm »
Става въпрос за проф.Козовски,но спермограмата както ти писах е правена в клиника "Европа" иначе професора ни обърна голямо внимание,но ефекта е -нищо.А преди това правихме 2003г.при д-р Гуглев там ни прати д-р Шубръкова и 2005г. в АГ в лабораторията мисля,че Борисова се казваше.Моля за насока към някой добър уролог във Варна.
« Последна редакция: Юни 07, 2007, 05:31:51 am от marina75 »

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Масово левкоцити на поле
« Отговор #7 -: Юни 16, 2007, 23:11:47 pm »
много е важно да се направи микробиология и да се определи от къде е това възпаление.
*

    melisa

Re: Масово левкоцити на поле
« Отговор #8 -: Юни 17, 2007, 15:45:42 pm »
Искам и аз да попитам за спермограмата. При тази на съпруга ми левкоцитите са 13-14 на зрително поле. Резултатът притеснителен ли е? И още- има ли значение това, че изследването е правено в лаборатория в Бургас, а не в клиника по стерилитет? Последно- би ли могла причината за спонтанния ми аборт и последвалия го мисед аборт да се търси в тази спермограма?
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Масово левкоцити на поле
« Отговор #9 -: Юни 18, 2007, 18:57:11 pm »
Искам и аз да попитам за спермограмата. Мелиса,най-добре пиши на Мели тя ще ти даде най-точен съвет,във форума има и тема със нормалните стойности на спермограма,но при вас определено левкоцитите са много,но пак ти казвам Мели ще ти отговори на всички въпроси много точно.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"