0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #60 -: Юни 11, 2007, 10:43:06 am »
Много ме е срам  :oops:, след като подпалих моторетката в петък на тема килограми (по-скоро ми я подпалиха на ЖК) в събота сутринта се меря в къщи и какво да видя 67.5 кг! Какви бяха тези 69 и 70 просто не знам, поне се успокоих, че по таблицата, която Сия прати съм в "нормата".  :lol: Но явно трябва да се внимава с килограмите, защото лесно се качват!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #61 -: Юни 11, 2007, 11:16:29 am »
Леле, каква съм разсеяна :oops:
В тичане по ендокринолози, изследвания и други подобни съвсем забравих да си запиша час за фетална ехокардиография. А съм вече в 23 седмица :(
Колко дни предварително трябва да си запиша час при д-р Спасов, за да не изпусна срока за това изследване. Или вече съм го изпуснала.

gery_k77,  до кога ти казаха, че ще отсъства д-р Спасов?

Късно е Сиа, аз затова казах че се отказвам от това изследване. А иначе тогава нищо конкретно не ми казаха за д-р Спасов само че ще отсъства и да съм отидела в 3-та градска. Все пак се надявам, че на бебето всичко ще му е наред със сърцето, милото ме успокои че в семействата ни няма никой със сърдечни проблеми и да съм спряла да се притеснявам за щяло и нещяло.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #62 -: Юни 11, 2007, 11:17:58 am »

Късно е Сиа, аз затова казах че се отказвам от това изследване. А иначе тогава нищо конкретно не ми казаха за д-р Спасов само че ще отсъства и да съм отидела в 3-та градска. Все пак се надявам, че на бебето всичко ще му е наред със сърцето, милото ме успокои че в семействата ни няма никой със сърдечни проблеми и да съм спряла да се притеснявам за щяло и нещяло.

Мерси!
*
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #63 -: Юни 11, 2007, 14:31:12 pm »
Искам да помоля настоящите и бъдещи мами да ми препоръчат книга за бременността - нещо на разбираем език.
*
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #64 -: Юни 11, 2007, 14:42:02 pm »
Аз лично книги не съм купувала. Чета статиите относно бременността в бгмама, влизам и други сайТове, предимно на английски и български. В нета Има ужасно много информация относно развИтието на бременността по дни, седмици и месеци. В четирите части на темата има доста линкове. Ако имаш нужда от помощ, на среща съм.
*
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #65 -: Юни 11, 2007, 14:47:27 pm »
 :balk_21: Благодаря ти Сиа!!!
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #66 -: Юни 11, 2007, 14:48:54 pm »
Момичета, да питам, знаете ли как мога да сменя първоначално избрания от мен гинеколог от ЖК  8O ? След това, което ми причини, по - скоро искам да го пребия като програма минимум  :bonk: , пък не ми се ще да се отказвам от безплатните изследвания, да му се ме види.  :(
*
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #67 -: Юни 11, 2007, 15:02:43 pm »
Момичета, да питам, знаете ли как мога да сменя първоначално избрания от мен гинеколог от ЖК  8O ? След това, което ми причини, по - скоро искам да го пребия като програма минимум  :bonk: , пък не ми се ще да се отказвам от безплатните изследвания, да му се ме види.  :(

Просто отиваш при личния си лекар и той ти дава ново направление за ЖК. Но този път бъди по-внимателна в избора си, защото имаш право само на 1 смяна.
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #68 -: Юни 11, 2007, 15:08:23 pm »
Sia, благодаря ти за бързата реакция  :oops:
*

    Butterfly_

  • ***
  • 273
  • Много, много щастлива мама и съпруга!!!
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #69 -: Юни 11, 2007, 15:12:06 pm »
Искам да помоля настоящите и бъдещи мами да ми препоръчат книга за бременността - нещо на разбираем език.

Аз четох книгата на Мари-Андре Бертен "Пренаталното възпитание", много интересна книга! А сега ще попрочета и "Грижа за детето и бебето" на Д-р Спок
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #70 -: Юни 11, 2007, 15:26:22 pm »
Искам да помоля настоящите и бъдещи мами да ми препоръчат книга за бременността - нещо на разбираем език.
Аз съм бременна -много е подробна, разглежда процеса по седмици и има много полезни неща. В 2 части е.
<br />[link=http:
*
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #71 -: Юни 12, 2007, 15:00:19 pm »
Момичета, здравейте, аз май не съм се включвала в седмичните теми, но е пропуск  :)!! Вие ме подсетихте сега докато ви четях за ехокардиографията и звъннах на Томова, записах час за 12.07 - точно след месец. Ще бъда в 19,5 г.с.- каза ми, че е чудесно. Иначе другата седмица БХС, амниото ще го мисля после, след резултата.
« Последна редакция: Юни 16, 2007, 17:13:01 pm от kalinuccia »


ТОЙ - 06.11.2001 ; той - 03.12.2007
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #72 -: Юни 13, 2007, 09:26:23 am »
Здравейте отново! Искам да помоля тези от вас, които са ходили на ехокардиография/нали така се казва  :oops:/ в 3-а градска, за координати на кабинета там. Ще трябва да си запиша съвсем скоро час, защото вече съм в 19-а седмица. Много ви благодаря! Поздрави! Касси


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #73 -: Юни 13, 2007, 09:40:24 am »
Каси, аз директно отидох там и се опитах да се запиша на регистратурата за фетална ехокардиография и както споменах преди, там ми казаха, че било без час. Но ти бъди по настоятелна, аз може и да не съм разбрала нещо правилно, защото после всички хора които чакаха имаха някакви картончета, но може да са били и направления защото всички бяха с малки деца, нито една не беше бременна. Иначе самия кабинет е като влезеш в сградата, коридора в ляво, втората врата пак в ляво, но нямам телефони за връзка. А между другото това в действителност не е 3-та градска, а е Национална Кардиологична болница и просто сградата е до тази на 3-та градска.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #74 -: Юни 13, 2007, 10:11:14 am »
да питам и аз - на фетална морфология колко пъти се ходи? знам че веднъж в 11-13 седмица и после?

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #75 -: Юни 13, 2007, 10:25:52 am »
да питам и аз - на фетална морфология колко пъти се ходи? знам че веднъж в 11-13 седмица и после?

Между 19 - 22 г.с.
*
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #76 -: Юни 13, 2007, 10:35:49 am »
да питам и аз - на фетална морфология колко пъти се ходи? знам че веднъж в 11-13 седмица и после?

Между 19 - 22 г.с.

Мерси.
на мен този период ми се пада през август, живот и здраве, а доц. Томова тогава е в отпуск и ми каза да отида по-рано, още през юли, в 16-та седмица. каза, че се виждало достатъчно добре, сигурно тя си знае най-добре...
чудя се дали да потърся някой друг, който евентуално ще работи август?

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #77 -: Юни 13, 2007, 10:57:10 am »
Гери, мерси за инфото.
Аз си записах час за фетална ехокардиография за 9юли, това беше първата свободна дата. Тогава ще съм навършила 23-а седмица. Ето телефона за записване в НКЦ: 92 11 457. Успех! Касси


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #78 -: Юни 13, 2007, 12:11:44 pm »
Искам да помоля настоящите и бъдещи мами да ми препоръчат книга за бременността - нещо на разбираем език.
Марми, аз си купих "Бремеността по седмици" или нещо такова беше. Много е удобна, защото описва развитието на плода седмица по седмица, как се променя твоето тяло по това време, както и какви тестове трябва да правиш и т.н. Лесно се чете и е съвременна.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Темата на бременните 4-та част!
« Отговор #79 -: Юни 13, 2007, 12:26:01 pm »
По отношение на феталната ехокардиография се чудя тя към "задължителните" неща ли спада, защото от статията, която прочетох излиза, че се прави ако има някой от родителите има определени заболявания?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!