0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #500 -: Март 11, 2011, 16:37:48 pm »
Явно сме в някакъв светъл период...
Прекрасно, само че бебе няма.

Точно такъв беше и моят извод преди няколко месеца.

Хубавото е, че подобрението в спермограмата дава по-добри шансове за успешна АРТ процедура. Конкретно при нас това направи възможно оплождане на яйцеклетките 50/50 инвитро и икси, а най-добрите ембриони, които доведоха до бременност, се оплодиха инвитро.

П.П.: petqst също забременя от инвитро или икси точно след ударно лечение на мъжки фактор и подобрение в спермограмата.
« Последна редакция: Март 11, 2011, 16:39:23 pm от цигу »
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #501 -: Март 11, 2011, 16:51:32 pm »
Когато ни одобрят от Фонда, цигу. За съжаление сега сами не може да финансираме опит. Евентуално инсеминация следващия месец.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #502 -: Март 15, 2011, 18:28:57 pm »
Здравейте,
Бих искал да знам вашето мнение относно моята спермограма. Направена е в Белгия в клиника за репродуктивно здраве. В скоби са референтните стойности.
въздържание - 3 дни
аспект - нормален
вискозитет - нормален
втечняване - нормално
обем - 3.3 ml (> 1.5)
pH - 7.7 (7.2-7.7)
Подвижност:
група A - 31 % (A+B>34 %)
група B - 23 % (A+B+C>40 %)
група C - 18 %
група D - 28 %

Концентрация: 47.4 million/ml  (>15 milion/ml)

Идеална Морфология:  0% (Крюгер критерий >4%)
Acrosomooindex 3% (>10 %)
Vitality: - % (>58 %)
WBC концентрация 0.12 (< 1 mil/ml)
Andere cellen 2.3
MAR test Ig G: 0 (% positief)
MAR test Ig A: 0 (% positief)
Agglutinatie: липсва

Направиха ми ехография на тестиси. Всичко е ОК - няма никакви отклонения.

Направиха ми и хормонални изследвания
Т4 free: 18.2 pmol/L (10-22)
TSH: 3.49 mUl/ml (0.3-3)
LH: 4.7 mU/ml (1.7-8.6)
FSH: 3.4 mU/ml (1.5-12.4)
Prolactine: 14.8 ng/ml (<25)
Testosterone: 7.02 ng/ml (1.6-7.26)
Sex h.binding globulin: 14.7 ng/ml (2.9-16.5)
free testosterone index: 47.8 (20-96)

Пълните кръвни изследвания са ОК.

Можете ли да дадете никакво обяснение какав е този проблем с морфологията?
Лекарите нищо не казват. Пратиха ме на генетично изследване, но през май. Това което чета в интернет - генетичен проблем е много рядко явление а пак аз нямам никакви други оплаквания.

На 34 г. сам, 74 кг., 176 см, не пия и не пуша. - това ако е от полза като допълнителна информация. 

Предварително благодаря

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #503 -: Март 15, 2011, 18:47:49 pm »
Чай, спермограмата ти е озадачаваща. Броят и подвижноста са ОК, но тази морфология 0% е странна. Най-добре повтори спермограмата в друга специализирана клиника, за да сравниш резултатите. Има разлики в лабораториите колкото и да са добри, от опит говоря.

ТСХ-то ти е високо. Трябва да си пуснеш MAT и/или ехогарфия на щитовидната жлеза - както прецени лекаря ти.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #504 -: Март 17, 2011, 18:15:25 pm »
Чай, спермограмата ти е озадачаваща. Броят и подвижноста са ОК, но тази морфология 0% е странна. Най-добре повтори спермограмата в друга специализирана клиника, за да сравниш резултатите. Има разлики в лабораториите колкото и да са добри, от опит говоря.

ТСХ-то ти е високо. Трябва да си пуснеш MAT и/или ехогарфия на щитовидната жлеза - както прецени лекаря ти.

И аз така мисля. Тези 0% ми се струват странни при тези добри подвижност и брой!


Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #505 -: Март 22, 2011, 17:56:36 pm »
Здравейте,
Не разбирам много от показателите в спермограмата, която си направих днес - 22.03.2011. Направих я по собствена инициатива, защото от няколко месеца с приятелката ми опитваме тя да забременее, но не се получава. Моля ви, които от вас имат по-професионални познания, опит и мнения, да ми кажат какво показва спермограмата,благодаря ви много. Не пия, не пуша и съм на 32, маса 73 кг. Резултатите са следните:

Период на въздържание - 4 дни, цвят нормален;
обем на еякулация - 5.6
PH 7.6
вискозитет - 2
време на втечняване-20 мин, стайна темп.
Концентрация на сперматозоизи - 22 млн./мл.
общ брой на сперматозоиди в еякулацията - 123.2 млн.
Обща подвижност - 57% (нормокинеза - 50%, хипокинеза - 7%, акинеза - 43%)
Брой нормокинетични сперматозоиди - 110 000 000
Общ брой нормокинетични сперматозоиди - 61 600 000
левкоцити - 1
Епителни клетки <1
Еритроцити - не
желатинови конгломерати - не и няма незрели клетки на сперматогенезата
Kruger's strict criteria
11 % - сперматозоиди с нормална морфология - Това ме притеснява, нормата е над 14%, не знам как да го тълкувам!!?
89 % - с отклонения в морфологията
Teratozoospermia index - 1.24%

В лабораторията нямаха доктор, който да разчете данните, а не ми се иска сам да тълкувам без да съм виждал през живота си спермограма и референтни стойности.
Благодаря предварително.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #506 -: Март 22, 2011, 21:24:11 pm »
anton, не пишеш къде е правена спермограмата?

Ако е правена в лаборатория, а не в клиника по стерилитет, усилията ти са били напразни, просто я повтори, където трябва.

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #507 -: Март 22, 2011, 22:42:39 pm »
Наред ти е спермограмата. 11-те процента не ги мисли, не са особен проблем, по-скоро козметичен дефект.

ПС Като гледам е правена при Владимиров.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #508 -: Март 22, 2011, 22:48:06 pm »
Леле, Зай, скри ми шапката. Как така разпознаваш?
Ти от немско ли четеш или се прибра? Дано имаш добри новини скоро, аз палците още ги стискам.

anton, много добре ти е спермограмата. Границата от 14% по Крюгер е много строг критерий, разбирай тънка цедка. Аз рядко съм срещала спермограми с правилна морфология над 14%.

« Последна редакция: Март 22, 2011, 22:50:43 pm от цигу »
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #509 -: Март 22, 2011, 22:55:01 pm »
Леле, Зай, скри ми шапката. Как така разпознаваш?
Познава се по структурирането й  :D
Ако си правил СГ в една от трите най-посещавани клиники в София, със сигурност можеш да познаеш къде е правена тази на другарчето  :lol: (така е на село, цигу, всички се познаваме  :lol: :lol: )

Ей нашата от при Владимиров за сравнение - цък 1 и цък 2
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #510 -: Март 22, 2011, 23:07:45 pm »
Досега не съм получавала спермограма, без да има кой на две на три да ми обясни.....малко ми е странно, особено пък като я е пуснал за първи път и то днес....


Иначе си изглежда съвсем наред.

« Последна редакция: Март 22, 2011, 23:10:45 pm от Тара »
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #511 -: Март 22, 2011, 23:42:37 pm »
Ако си правил СГ в една от трите най-посещавани клиники в София, със сигурност можеш да познаеш къде е правена тази на другарчето  :lol: (така е на село, цигу, всички се познаваме  :lol: :lol: )

Права си, Кафе.

Колкото до трите Софийски клиники, ето една проста аналогия: щатът, в който живея, е по площ колкото България, а населението му е два пъти по-голямо. В югоизточната част на щата, която е и най-гъсто населена, има три (3) добри клиники по стерилитет, в околовръст от 45 минути шофиране. Останалото са частни лекарски практики, които ползват базата и услугите на клиниките за АРТ процедури.

И тук се питаме "Ти в Пен ли прави инвитрото или в Абингтън?".
Така че всеки е в селото си.  :wink:
« Последна редакция: Март 22, 2011, 23:44:10 pm от цигу »
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #512 -: Март 23, 2011, 08:40:05 am »
Абе много пишете, бре! Не може да ви изчете човек. В немско съм, даже трябва да бягам сега. :D Благодаря за стиснатите палци, цигу!

Спермограмите на Владимиров и Стаменов ги познавам, толкова сме правили...

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #513 -: Март 23, 2011, 08:46:31 am »


 малко оффф :lol:

Сега остава да се появи anton да каже -край на залаганията :lol:,  и бингото е в Зайко :D
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #514 -: Март 23, 2011, 09:41:53 am »
anton, не пишеш къде е правена спермограмата?

Ако е правена в лаборатория, а не в клиника по стерилитет, усилията ти са били напразни, просто я повтори, където трябва.

Правена е в МЦ по репродуктивна медицина и оплождане ин витро София. Ако е ОК ще съм много щастлив, но именно защото е правена в спец. център резултата ме попритесни.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #515 -: Март 23, 2011, 09:47:24 am »
Наред ти е спермограмата. 11-те процента не ги мисли, не са особен проблем, по-скоро козметичен дефект.

ПС Като гледам е правена при Владимиров.

Благодаря, това ме успокоява ;) , но иначе спермограмата е правена в МЦ по репродуктивна медицина и оплождане ин витро - София. И колкото и да е странно нямаше кой да ми каже 2-3 думи за резултата
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #516 -: Март 23, 2011, 09:57:46 am »
anton, според новите критерии на СЗО от миналата година за стандартите на спермален анализ, минимален процент морфология е 4%, така, че ти си отличник. :D

Ех, Зайко, Зайко.. :lol:

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #517 -: Март 23, 2011, 10:43:58 am »
Наред ти е спермограмата. 11-те процента не ги мисли, не са особен проблем, по-скоро козметичен дефект.

ПС Като гледам е правена при Владимиров.

Благодаря, това ме успокоява ;) , но иначе спермограмата е правена в МЦ по репродуктивна медицина и оплождане ин витро - София. И колкото и да е странно нямаше кой да ми каже 2-3 думи за резултата

Да де, това е на Владимиров клиниката. Тара, това с 4-те процента на СЗО си е за морфология по СЗО, а тази е морфология по Крюгер, там процентите си остават 14. 11 процента са си ОК, де. Да не се кахъри момчето.

ПС Антон, де да бяха повече мъже като теб! А не като някои познати нам съпрузи :D :D, които трябваше със заплахи и osi_6 да ги пращаме на разширена спермограма! osi_4
« Последна редакция: Март 23, 2011, 10:49:00 am от Zai »

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #518 -: Март 23, 2011, 10:49:25 am »
Тара, това с 4-те процента на СЗО си е за морфология по СЗО, а тази е морфология по Крюгер, там процентите си остават 14.
... което допълнително ме втрещява - егати ревизията на критериите - от 30 на 4 %  osi_10
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #519 -: Март 23, 2011, 10:49:53 am »
А, защо ли си мисля, че тази нова морфология е по някакъв установен нов метод. Това от 30% на 4% нещо хич не ми се връзва....