0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #480 -: Февруари 19, 2011, 21:06:16 pm »
И във втората спермограма а+б подвижността е 55%. Не мога да разбера какъв проблем виждат. То няма лошо да иде на уролог, но пуснете преди да идете задължително морфология по Крюгер.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #481 -: Февруари 23, 2011, 14:18:52 pm »
Здравейте,
Ние имаме направена обикновена спермограма в клиника "НАДЕЖДА"! Знаете ли дали ако има някаква бактерия ще се види , т.е при обикновените спермограми проверяват ли за бактерии! Понеже преди време пихме антиботик предписан за стрептококи открити при мен , аз нямах никакъв резултат и се излекувах с прием на пробиотици, но не знам дали мъжа ми се е оправил от тях.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #482 -: Февруари 23, 2011, 14:23:35 pm »
Здравейте,
Ние имаме направена обикновена спермограма в клиника "НАДЕЖДА"! Знаете ли дали ако има някаква бактерия ще се види , т.е при обикновените спермограми проверяват ли за бактерии! Понеже преди време пихме антиботик предписан за стрептококи открити при мен , аз нямах никакъв резултат и се излекувах с прием на пробиотици, но не знам дали мъжа ми се е оправил от тях.
Не, в спермограмата не се тестват такива неща. Пуска се отделно микробиология на еякулат. Ако бяхте поискали, можеха да ви я направят заедно със спермограмата.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #483 -: Февруари 23, 2011, 17:31:47 pm »
Zai, благодаря за отговора!

Аз нали повечето неща ги научавам от форумите /  слава богу че ги има/ и  тогава въобще не съм се сетила да искам микробиология. Почвам да му давам ударно пробиотици  ако е останало нещо да го унищожим.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #484 -: Февруари 23, 2011, 18:42:01 pm »
Zai, благодаря за отговора!

Аз нали повечето неща ги научавам от форумите /  слава богу че ги има/ и  тогава въобще не съм се сетила да искам микробиология. Почвам да му давам ударно пробиотици  ако е останало нещо да го унищожим.

Ако се притеснявате, пуснете само микробиология. Стува около 20 лв. и се дава материал като за спермограма - т.е. не боли.
В спермограмата инфекциите се отразяват често под формата на аглутинати, можеш да погледнеш дали имате.
Ако не сте пускали морфология по Крюгер, пуснете, важно е. Успех!

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #485 -: Февруари 24, 2011, 10:15:29 am »
И още нещо, Марина,

Левкоцитите в спермограмата - повишените говорят за инфекция, която не винаги се открива с микробиологична посявка.
Затова - простатен и уретрален секрет, при преглед от уролог. Неприято, но пък ние къде повече изтрайваме :lol:

Така ще отхвърлите, хламидия, уреаплазми, микоплазми - най-достоверно

А, най-добре, със спермограмата при уролог, той да прецени -от урина, еякулат, простатен секрет....
« Последна редакция: Февруари 24, 2011, 10:25:57 am от Тара »
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #486 -: Февруари 24, 2011, 11:11:16 am »
Може ли да ми кажете какво означава повишен вискозитет в спермограмата и дали може да е причина за незабременяване?
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #487 -: Февруари 24, 2011, 11:41:10 am »
Може ли да ми кажете какво означава повишен вискозитет в спермограмата и дали може да е причина за незабременяване?

Къде е правена спермограмата?


 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #488 -: Февруари 24, 2011, 14:13:51 pm »
При д-р Александров ЦАР гр. Варна...още не сме коментирали резултатите, защото чакаме моите изследвания.
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #489 -: Февруари 24, 2011, 14:17:38 pm »
При д-р Александров ЦАР гр. Варна...още не сме коментирали резултатите, защото чакаме моите изследвания.

Ако е само повишен вискозитет се съмнявам само това да е проблема. Можем да ти кажем повече, ако дадеш всички данни на спермограмата.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #490 -: Март 01, 2011, 16:37:44 pm »
Здравейте на всички и от мен искам да попитам дали всичко ми е наред в спермограмата, правена е в лаборатория Лина в Бургас. Благодаря ви предварително
   Спермограма    
   

Белезникав
      
   Втечняване    

11
   минути    
   Вискозитет    

Нормален
      
   Обем    

3.1
   ml    
   pH    

7.8
      
   Общ брой в 1 ml    

34 851 000
      
   Общ брой    

108 038 100
      
   Нормокинезис    

55
   %    
   Хипокинезис    

30
   %    
   Акинезис    

15
   %    
   Нормални форми    

97
   %    
   Патологични форми    

3 % шийни форми
      
   Находка    

15 - 19 левкоцита на зрително поле , групи от левкоцити , детритни материи , чести простатни телца .
      
   Манипулации и консумативи
      
   
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #491 -: Март 01, 2011, 16:44:33 pm »
polar_bear, щом спермограмата е правена в обикновена лаборатория, много малко вероятно е да е достоверна. Показателят правилна морфология 97% е нереален.

Ако искате да отхвърлите мъжки фактор като причина за незабременяване, направете спермограма в специализирана клиника по стерилитет.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #492 -: Март 01, 2011, 16:51:18 pm »
Благодаря за бързият отговор но в Бургас незнам да има такава и на този етап нямам път до София, а иначе другите показатели в норми ли са?
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #493 -: Март 01, 2011, 16:54:09 pm »
Дали са в норма дугите показатели е без значение, реалното положение може да е напълно различно.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #494 -: Март 01, 2011, 18:40:36 pm »
polar_bear,предлагам ти да прескочиш до АГ-Варна и там да направиш спермограма.Както вече и цигу ти е казала няма смисъл да се занимаваш с лабораториите в Бургас.Правилният път е София,Пловдив или Варна.Тъй като си от Бургас смятам,че най-удобно ти е Варна.
Ето ти темата на варненки-http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45272.new;boardseen#new
Питай ги за подробности и най-вече ако могат да ти дадат телефони,защото сигурно се иска да запишеш час.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #495 -: Март 02, 2011, 00:19:09 am »
Здравейте! Искам да попитам имате ли представа защо е толкова огромна разликата в цената за разширена спермограма в Щерев - 220 лв., а в другите клиники е - 60-80 лв.? Извинявам се ако е коментирано, но не намерих отговор.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #496 -: Март 02, 2011, 10:08:33 am »
Здравейте! Искам да попитам имате ли представа защо е толкова огромна разликата в цената за разширена спермограма в Щерев - 220 лв., а в другите клиники е - 60-80 лв.? Извинявам се ако е коментирано, но не намерих отговор.
В Надежда също вече разширената е около сто лева - т.е. Крюгер + спермограма.
Щерев гледам, че има сто вида спермограми. Вероятно 220-левовата има и други екстри като преживяемост, HZA и т.н.
Спермограма с компютърна система за анализ (цитирам техния сайт) 40лв. + оценка по Крюгер - 60 лв., е нещото, което ви трябва.

 

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #497 -: Март 06, 2011, 15:58:45 pm »
В клиника Владимиров миналия месец беше 20 лева обикновена + 35 по Крюгер, общо 55 лева
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #498 -: Март 09, 2011, 18:41:48 pm »
Благодаря ви Zai и tsvety_t!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #499 -: Март 11, 2011, 16:20:17 pm »
При нас основният проблем в спермограмите беше намалена бройка на сперматозоиди в еякулата- варираха от 5млн. (най-ниската стойност) до 13 млн. на мл (най-високата стойност)  при количество еякулат около 2.5мл. при въздържание 3 дни.
Минималното изискване беше 20 млн. на мл.
Общо количество изискване 40 млн. в еякулата.
Морфологията ни варираше между 7 и 9% по Крюгер.
Диагнозата ни е олигозооспермия.

След последната спремограма в клиника "Надежда" сме с 18.8 млн. на мл при минимално изискване по новите критерии 15 млн. на мл.(Явно сме в някакъв светъл период, защото ноември беше най-лошата ни спермограма)
Общо количество 54 мл.
Морфология 7%. Минимално изискване по новите критерии 4%
Диагноза-нормозооспермия.
Прекрасно, само че бебе няма.