0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #420 -: Ноември 18, 2010, 11:00:44 am »
Бебешори, най-близо ти е Пловдив. Ако желаеш, пиши ми на лични за координати! :wink:
Тук, в Зарата, няма къде да ти направят нужната СГ!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #421 -: Ноември 18, 2010, 11:14:18 am »
Момичета, интересувам се в случаите, в които мъжете ви пият лекарства-не става въпрос за добавки, мед, орехи, спимен и т.н.-кой ви ги изписа?
Ние ходихме при Кацаров, който нищо лекарствено не предложи.
Чудя се дали да запишем още един час при него или да запазим час при Бъчваров в "Щерев", който е другото срещано име в нета.
Ясно е, че при нас Фертил Ейда не е направил чудеса.
Ще пуснем хормони, но искам да се насочим към лекар, бихте ли препоръчали, може и на ЛС.
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #422 -: Ноември 18, 2010, 13:08:30 pm »
Момичета, интересувам се в случаите, в които мъжете ви пият лекарства-не става въпрос за добавки, мед, орехи, спимен и т.н.-кой ви ги изписа?
Ние ходихме при Кацаров, който нищо лекарствено не предложи.
Чудя се дали да запишем още един час при него или да запазим час при Бъчваров в "Щерев", който е другото срещано име в нета.
Ясно е, че при нас Фертил Ейда не е направил чудеса.
Ще пуснем хормони, но искам да се насочим към лекар, бихте ли препоръчали, може и на ЛС.


Здравей, д-р Бъчваров е в чужбина, а и след като назначи на мъжа ми тежка и скъпа хормонална терапия, която имаше обратен ефект, без да ни предупреди за възможните последствия, аз не бих ти го препоръчала. В клиника Щерев в момента е доц. Симеонов, правил е 2 PESA и едно TESE на мъжа ми, свърши си работата, но като цяло при тях по-важна роля играят ембриолозите, та можеш да опиташ все пак при него, до колкото знам е много внимателен с терапиите, които назначава.
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #423 -: Ноември 18, 2010, 14:39:08 pm »
Ще пуснем хормони, но искам да се насочим към лекар, бихте ли препоръчали, може и на ЛС.


Имел, чела съм отлични отзиви за д-р Мели Даскалова в Медикус Алфа в Пловдив. Тя често съветва и тук, във форума. При нея диагностиката и лечението на мъжкия стерилитет са комплексни.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #424 -: Ноември 19, 2010, 20:36:35 pm »
Момичетааааааааааааааааааа, моля Ви да ми дадете съвет с тези резултати  :(
Правени са в клиника Щерев :

- В 1мл - 48,7 милиона/ норма повече от 20 мил /
- В целия еякулат - 195 милиона / норма повече от 40 мил /
- Прогресивност - Статични - 55% ; Непрогресивни - 25 % ; Прогресивни - 18%
- Скорост - Бързи - 15,6% ; Среди - 17,3% ; Бавни - 11,5 ; Статични - 55% ; Хипер активни -1,5%
- Type A  3,6  ; Type B  14,1   ; Type C 26,7   ; Type D 55,7  Rolling Eyes
- Round cells - 12,4mil/ml  / някакви кръгли клетки  Shocked /
- Аглутинати - атипични - какво значи това ???

Коментар:  Asthenozoospermia  Crying or Very sad

------------------------------
Обем - 4мл
Втечняване - пълно
pH - 7,5
цвят - нормален
мирис - нормален
----------------------------
Крюгер: 
Нормални - 3%
Абнормални - 97%
Аморфна глава - 97%
Шийни дефекти - 4%
Опашни дефекти - 3%
Цитоплазмен дефект - 4%
Тератозоспермичен индекс - 2,72
Деформационен индекс - 1,28
--------------------------------

Коментара е:

- Морфологичният анализ на изследването е под норма
- Стойността на индекса DI е в нормални граници спрямо критериите на СЗО
- Стойността на индекса HZI е силно завишен спрямо критериите на СЗО

Моля Ви споделете какво мислите - дали има шанс с добавки, или ин витро поне  Confused

В неделя ще повторим спермограмата в Малинов да видим дали ще съвпадне и в понеделник при Кацаров.

Ще съм по-спокойна, ако ми пишете какво мислите  Hug

благодаря ви от сърце  Peace


*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #425 -: Ноември 19, 2010, 20:45:52 pm »
Destin, първо се успокой. Нашата първа разширена спермограма беше абсолютно идентична.

Подвижността и морфологията са кофти, другото е ОК.

Лично моето скромно мнение като съпруга на мъж, пил 9 месеца всеизвестния Фертилейд, е че добавките не са решение. Не че съвсем не помагат, но и не са панацея. Шанс има, естествено, не се шашкай. Стандартното поведение е - инсета и ако не стане - ИКСИ. Естествено, че има шанс!

При нас се оказа варикоцеле, оперирахме го. Открихме и Хашимото - лекуваме го.

ПС Аглутинатите говорят за някаква инфекция. Ние не сме имали. Момичетата, които знаят могат да помогнат. Нещо като уреаплазма и хламидия ми се върти в главата.

« Последна редакция: Ноември 19, 2010, 20:54:24 pm от Zai »

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #426 -: Декември 03, 2010, 17:29:54 pm »
Здравейте момичета, до сега си мислехме, че проблем при мъжа ми няма, а и докторите нищо не ни казаха, но сега като се загледах в спермограмата и видях заключението се притесних. Ето я и спермограмата:

обем - 3,3 мл.
цвят - бистър
вискозитет - нормален
pH - 8,3
концентр. на сперм. - 36,89 млн./мл
общ брой - 121,74 млн.
клетки - о,30 млн/мл
активно подвижни - 57%
подвижни         - 25%
бавно подвижни   - 2%
неподвижни       - 16%

нормална морфология 15% СЗО


ЗАКЛЮЧЕНИЕ: ВЕРОЯТНА ТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ

Трябва ли да направим разширена спермограма и защо ли докторите не ни обърнаха внимание на това?
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #427 -: Декември 05, 2010, 23:05:20 pm »
Къде е правена?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #428 -: Декември 06, 2010, 09:32:23 am »
Къде е правена?

Правена е в ЦРЗ "Надежда"
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #429 -: Декември 06, 2010, 10:40:03 am »
Къде е правена?

Правена е в ЦРЗ "Надежда"

Без морфология по Крюгер няма как да сте сигурни. Тази морфология по СЗО (доколкото аз знам) я прави машината и няма тежестта на морфологията по Крюгер, която се гледа от ембриолог. Ако нямате никаква разширена сперомграма, задължително направете такава с морфология по Крюгер.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #430 -: Декември 11, 2010, 19:37:55 pm »
Здравейте, отново :) Преди време бях споделила за резултат от обикновена спермограма(клиника "Щерев") с 30% подвижност- беше ни препоръчана инсеминация, която ние и без това планираме, тъй като аз съм със СПКЯ. След почти 2 месеца Fertil Aid и Геритамин днес напрашихме разширена СГ (Крюгер)в клиниката на Д-р Владимиров(лекувам се в "Щерев", но от там ме посъветваха да направим в друга клиника в случай, че  се стигне до инвитро(2 СГ в две различни клиники)). И така, СГ не е в мен, но хвърлих един бърз поглед и от това, което съм чела тук- обърнах внимание на следните показатели: първо,изкоментирали са я лаборантките, а не доктор, които са му казали, че е ОК, но "по принцип ги изчаквали 15-20 мин. да спрат да се движат, неговите спряли веднага"(супер професионално), иначе % по Крюгер 15%(при норма 14%), това гранична стойност ли е, или това, че не е под 14 % само по себе си е добре?
Друго, което ми направи впечатление, че е извън норма е % на сперматозоиди с морфологични дефекти- 85 %. Може би е важно да кажа, че диагнозата е нормозооспермия, а при обикновената спермограма беше астенозооспермия. Не че не съм възлагала надежди  на витамините, просто бях прочела за много случаи с 30% подвижност от клиника "Щерев" и по-високи резултати от други лаборатории, сега и при мен е така.Всъщност мен ме интересува да е годна за инсе, но все пак искам да знам и коя от двете СГ е реална :/ Утре обещавам да препиша пълните резултати, но тъй като виждам, че обсъждате предимно тези стойности, ви моля за съвет....:)
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #431 -: Декември 11, 2010, 19:49:27 pm »
Lynette, няма нищо лошо в това, че СГ е коментирана от ембриолозите, нали именно те са я правили. Докторът едва ли би казал нещо по-различно.

Щом 15 % от сперматозоидите са с нормална морфология, нормално е останалите 85% до 100% да са с морфологични дефекти.

Щом диагнозата ви е нормозооспермия, вероятно подвижността ви е над 50% процента, което значи, че ти ще си поредният случай с 30% подвижност при Щерев и 50% при Владимиров. Тази работа вече откровено намирисва  osi_10


Мога само да ти кажа, че ние сме със 7% морфология и обща подвижност 50% и с тези резултати Владимиров искаше да продължим спонтанните опити. Започнахме инсетата по мое настояване. 15% морфология е добре  :balk_48:
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #432 -: Декември 11, 2010, 20:02:57 pm »
КАФЕНЦЕ, точно 50% е този път. Аз съм 10-тия случай тук....иначе нали е добре за инсе- тоша ме интересуваяе...Подозрително е обаюе, нчма съмнение :)
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #433 -: Декември 14, 2010, 10:30:35 am »
Здрваейте, знаете ли къде в Бургас мога да си направя спермограма?
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #434 -: Декември 14, 2010, 10:54:47 am »
Здравей! Препоръчвам ви да направите спермограма в специализирана клиника. В Бургас такава няма.
Ето координати: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=167&Itemid=52
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #435 -: Декември 14, 2010, 16:59:43 pm »
Здравейте пак, публикувам резултатите от 2-рата ни СГ:

Период  на въздържание : 4
Обем:  3.1 мл.(норма  2.0-6.0  мл)
Цвят : нормален
pH:  7.4 (норма 7.2 - 8.0)
Време на вречняване : 20 мин. при стайна темп.
Вискозитет:  2 (нормален до 2 см)
Концентрация на сперматозоиди: 36 млн/мл.(норма >=20x10ˆ6 в мл.)
Общ брой на сперматозоиди в еякулата:  111.6 млн.(норма>=40x10ˆ6 в мл.)
Обща подвижност на сперматозоиди в % :  64
                       % на сперматозоиди  с нормокинеза:   50 (норма >=50%)
                       % на сперматозоиди  с хипокинеза:    14
                       % на сперматозоиди  с акинеза:       36
Брой нормокинетечни сперматозоиди:     1800000 (норма>=10x10ˆ6 в мл.)
Общ брой нормокинетечни сперматозоиди: 55800000 (норма >= 20x10ˆ6 в мл. )
Аглутенация на серматозоиди:  не
Агрегация на сперматпзоиди:   не
Клетъчни елементи, различни от сперматозоиди(в зрително поле10x40):
Левкоцити: 1-2   (норма под 1x10ˆ6 в мл.)
Епителни клетки:  <1
Еритроцити и др. : не
Желатинови конгломерати:  да         
Незрели клетки на спермогенезата:  не
         
Kruger's strict criteria
15% сперматозоидди с нормална морфология
85% с отклонения в морфологията
От тях:
27%  с главични дефекти
11%  сперматозоиди с шийни дефекти
20%  сперматозоиди с опашни дефекти
25% с цитоплазмен остатък
2% клетки на спермогенезата

Teratozoospermia index 1.23   (нормални стойности< 1.6)
Заключение:  Normozoospermia

Както вече ви писах предишната ни спермограма е правена в клиниката на "Щерев" и е 30 % подвижност(тази е правена в клиниката на Владимиров), тази не ми е много лесна за разтълкуване, но доколкото разбирам  е 50%. Тъй като не съм първият случай с точно такова разминаване в точно тези клиники, исках да ви попитам дали смятате, че за 2 месеца на фертилейд и геритамин резултатите може да са се подобрили толкова или да продължавам да се съмнявам :)? За мен важното е, че и двете СГ стават за инсе, което ми предстои следващата седмица, но все пак ми се искаше да знам...
                                                                           
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #436 -: Декември 14, 2010, 20:11:48 pm »
Здравейте!
Моя въпрос е: Съпруга ми си направи спермограма в лаборатория "Здраве" в Русе /което според мен не е правилен избор на място за подобно изследване- поради факта, че не е специализирана лаборатория/ през този месец. В същата лаборатория пред 2009 година март месец също си беше правил спермограма.
Резултатите от 2009г. са:
Обем- 5ml
pH- 7,6   
Вискозитет- N
Втечняване- 15 мин.
Сперм. концентрация- 70 мил/ml
Общ бр. нормокинетични сперм.- 210 мил
Нормокинетични- 60%
Хипокинетични- 20%
Акинетични- 20%

Резултатите от 2010г. са:
Обем- 4ml
pH- 7,8   
Вискозитет- N
Втечняване- 15 мин.
Сперм. концентрация- 36 мил/ml
Общ бр. нормокинетични сперм.- 72 мил
Нормокинетични- 50%
Хипокинетични- 30%
Акинетични- 20%
> 60% с норм. морф.
Как бихте коментирали резултатите?
Благодаря Ви предварително!
« Последна редакция: Декември 14, 2010, 20:28:00 pm от dimitrova_zornitsa »
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #437 -: Декември 15, 2010, 08:48:38 am »
Направете спермограма в специализирана клиника по стерилитет. Тези резултати не са достоверни. Мисля, че в Русе няма такава. Два поста по-надолу има линк към списъка с клиники.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #438 -: Декември 15, 2010, 11:33:00 am »
Zai Благодаря, за бързия отговор, но аз искам ако някой има възможност да коментира резултатите и да ставни показателите от 2009г. и 2010г.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #439 -: Декември 15, 2010, 12:43:37 pm »
Няма какво да се коментира, при положение, че СГ-то е направено в лаборатория в която няма обучени специалисти, какво да се коментира?

Заи е абсолютно права в клиника по стерилитет, най-близо ви е в Плевен или Варна.