0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #400 -: Октомври 22, 2010, 19:41:42 pm »
Момичета, след неуспешно ИКСИ направихме SDI тест в "Надежда". Съпругът ми е с диагноза "severe oligoastenoteratozoospermia". Резултатът от теста е доста стряскащ: DFI 67%   HDS 54%. И това след четиримесечен прием на Фертилейд.  :(
Аз съм на 40 и дори при зверска стимулация не правя достатъчно Я. Още повече ме шокира и следната статия за ДНК-фрагментацията http://www.medinfo-bg.com/admin/upload/144-1218028224-9cfc815605f15b44c7b7c425191e17d1.pdf. (за тези, на които не им се чете всичко да прегледат само - клинично-диагностично значение на спермалната ДНК фрагментация)
Въпросът ми е: Има ли момичета, които са забременели и родили здраво дете с подобни показатели на DFI и HDS?
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #401 -: Октомври 22, 2010, 22:21:25 pm »
sunflower ® , погледни тази тема:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=43613.0
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #402 -: Октомври 29, 2010, 10:57:55 am »
Момичета, минавам да се отчета. Вчера направихме спермограма при д-р Даскалова. Спермограмата е добре - Нормозооспермия. През месец октомври 2009 год. правихме спермограма в Хронолаб - резултатите бяха стряскащи - 28 % подвижни и 72% неподвижни. Тогава не се наложи да приема медикаменти, тъй като същия месец забременях, но за  съжаление в 16г.с. направих спонтатет аборт, но това е друга тема. Ние очаквахме още по-лоши резултати, защото във форумите много момичета споделят, че в обикновенни лаборатории спермограмите излизат добри, а след това се оказва, че стойностите са завишени. В нашия случай се получи обратно. Направо немога да повярвам. Дори преди срещата с д-р Даскалова подготвях психически съпруга ми, че може да се наложи отново консултация с уролог, защото през 2006 год. е опериран от варикоцеле и може отново да се е появило, както и че може да се наложи да приема витамини и добавки. Щастлива съм, че поне се установи, че при него не е причината. Сега започвам изследвания при мен. Днес отново съм при д-р Даскалова с всички епикризи и изследвания, за да видим какво трябва допълнително да изследвам.

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #403 -: Октомври 29, 2010, 16:03:04 pm »
Здравейте!Ето нашите резултати и ще съм благодарна за коментар.Правени са в "Надежда".

Период на въздържание - 5 дни.
Обем - 5.50   ( 2<N<6 мл.)
Цвят - нормален
Вискозитет - нормален
pH - 8,2
Концентр. на сперм. - 67,28 (20<N>250 млн/мл)
Общ брой - 370,04 млн.      (N>40млн.)
Клетки - 0,60 млн./мл.         (N<5млн/мл)
а) Активно подвижни - 21 % (>=25%)
б) Подвижни - 22%               (а+б>=50%)
с) Бавно подвижни -13 %
д) Неподвижни - 44 %

Аглутинация - не
Морфологична оценка по Крюгер ( N > 14 % )
Нормална морфология - 12 %

Отдолу са описани дефектите в проценти.
Заключение : Лека Астенотератозооспермия


Как ви се струва това ? Незнам дали трябва и към какъв специалист да се обърнем.Давайте съвети.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #404 -: Октомври 29, 2010, 17:41:37 pm »
Хич не е лоша. Все пак направете консултация с Кацаров. При вас ако се приложи малко лечение с добавки може и до отлични резултати да стигнете.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #405 -: Ноември 06, 2010, 08:38:08 am »
Здравейте, дами...30% подвижност лош резултат ли е? Защото от Клиника Щерев(където е правена спермограмата)ми казаха, че с такава СГ се прави инсеминация. Аз нямам нищо против, но като допълнение Д-р Александров ми каза, че "не би направил повече от една инсеминация" и ми препоръчва инвитро (мъжки фактор) ако не стане. Малко променя нещата това за мен, но ако се налага... Пие фертилаид и геритамин и края на месеца ще направим разширена спермограма в друга клиника, бихте ли ми препоръчали къде?
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #406 -: Ноември 06, 2010, 09:36:59 am »
Lynnette,

подвижността на мъжа ми в клиниката на Щерев също излиза 30% (имаме две спремограми там), а в клиниката на Владимиров 50% (имаме 3 спермограми там).
Засега никой не ми е отговорил, защо има такава разлика в резултатите от двете клиники!!??
От значение е и колко ви е Kruger. Май той се оказва по-важен, защото определя качеството на подвижните, които имате. Количеството също е от значение.
А иначе 30% е под нормата, която е 50%. Ние също отиваме на вариант инсеминации, но това си е стандартно, когато нещата не се получават дълго време, дори и спермограмата ни да беше идеална. Директно на инвитро се пристъпва при много по-лоши показатели.
« Последна редакция: Ноември 06, 2010, 09:39:59 am от Feride »
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #407 -: Ноември 11, 2010, 12:48:49 pm »
Здравейте, мадамки...Имам въпрос: предстои ми инсе през декември(ако хормонита са ок, разбира се),  с 30% подвижност в "Щерев" сме за инсе, но преди това сме решили да направим и една разширена, в друга клиника, така и така може да се наложи! искам да ви попитам къде ми препоръчвате да направя другата/ като гледам списъка с процедури по сайтовете малко се обърквам- как трябва да се формулира излседването- обикновена+ Крюгер(защото има и компютърен анализ и куп други уточнения)?


П.С. Предишната е правена през октомври- оттогава са предписани Fertil Aid i Geritamin, след колко време смятате, че е добре да се направи следващата?
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #408 -: Ноември 11, 2010, 13:00:24 pm »
Три месеца след началото на прием на добавки се прави следващата СГ.Това се прави заради спермогенезата.Защо не изчакате да видите няма ли да се подобри подвижността ако само това е проблема естествено и освен предписаните неща може да започнете с бърканицата която много момичета във форума са пробвали.

Нашата е правена в клиниката на Владимиров, обикновенна плюс Крюгер.

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #409 -: Ноември 13, 2010, 07:50:20 am »
Ние сме правили обикновена + Крюгер при Щерев и Владимиров по два пъти и то.
Пи Щерев е с около 30 лв. по-скъпо. И както писах по-горе с разлики между двете точно относно подвижността.

При Щерев сме правили и разширена спермограма, която включва преживяемост на сперматозоидите, т.е. дали живеят повече от 24 часа, и също така дали прилепват към яйцеклетка (взема се само обвивката от яйцеклетка, отпаднала при инвитро процедура). Струва около 180 лв.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #410 -: Ноември 15, 2010, 22:38:24 pm »
Здравейте!
След доста репродуктивни неприятности, с мъжа ми започнахме сериозно да търсим причината. Днес правихме спермограма в клиниката на д-р Владимиров, но няма да можем да се видим със специалист, който да ни светне за какво иде реч поне още 2 седмици. Моля ви, можете ли да коментирате тази спермограма? Поразрових доста, на мен ми се вижда ужасно гранична, но нищо не разбирам от мъжки фактор. Моля, дайте акъл!

Период на въздържание - 3 дни
Обем на еякулата 2.6 (норма 2 - 6)
Визкозитет - 2
Време на втечняване - 20 мин
Концентрация на сперматозоиди - 64 милиона /мл (20х10/6 мл)
Общ брой на сперматозоиди в еякулата - 166.4 милиона (норма 40х10/6 в мл)

Обща подвижност на сперматозоиди 61 %
от които
52 с нормокивеза (норма над 50)
9 хипокинеза
39 акинеза

Брой нормокинетични сперматозоиди - 33280000 (норма 10х10/6 в мл)
Общ Брой нормокинетични сперматозоиди 86528000 (норма 20х10/6 )

Аглутенация - няма
Агрегация - няма

По критериите на Крюгер
15 % с нормална морфология (норма - повече от 14 %)
85 - с отклонения в морфологията  

Хората са направили заключение - нормозооспермия. Това ми е ясно какво е. Ама чета, чета и казват - нормозооспермия е, когато има 30 % без отклонение в морфологията... Обърках се!
Благодаря ви!
« Последна редакция: Ноември 15, 2010, 22:42:29 pm от Black_Hole_Sun »
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #411 -: Ноември 15, 2010, 22:52:32 pm »
Екстра ви е спермограмата, не се тревожи. Дай боже всекиму!

30% е минимума за морфологията по СЗО, но по Крюгер е 14% заради по-стриктни критерии на оценката.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #412 -: Ноември 15, 2010, 23:02:39 pm »
Екстра ви е спермограмата, не се тревожи. Дай боже всекиму!

30% е минимума за морфологията по СЗО, но по Крюгер е 14% заради по-стриктни критерии на оценката.

Цигу, от твоите уста, в Божите уши. Следя хорума, знам, че си експерт. От една страна, адски се радвам на тази интерпретация на резултатите. От друга страна, не е добре, щото те ни изхвърлят официално в графа "неизяснен", ама каквото е - такова... Благодаря!
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #413 -: Ноември 15, 2010, 23:21:07 pm »
Не съм експерт, препатила съм.

И те разбирам за неизяснения стерилитет. На добро място сте, дано откриете причината или просто успеете, докато я търсите, със или без асистирани методи.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #414 -: Ноември 17, 2010, 17:35:10 pm »
Здравейте, след 6 месечно прекъсване, подновяваме опитите за бебе. Аз междувременно направих всичко възможно като изследвания (на този етап)-хормони, микробиология,тест за хламидии, цветна снимка и т.н.-проблеми няма, но спермограмата ни си остава лоша.
През тези 6 месеца мъжът ми пи Фертил Ейд, прави консултация при Кацаров и той му каза, че няма хидроцеле и че ...това е положението.
Днес бях на преглед при д-р Андреева в "Щерев", която каза, че може да направим една инсеминация, но шансът е минимален, за това да подаваме документи за фонда.
Чудех се няма ли още какво да се направи във връзка със спермограмата-мъжът ми не пие, не пуши и води сравнително здравословен начин на живот. Хормони не са изследвани, но Кацаров е казал,че няма нужда.
Има ли някакви стимулации за мъже?
Днес съвсем изключих да питам д-р Андреева.
Пускам нашата спермограма като стойности, ако някой е имал сходна и са правили инсе, да сподели опит.

Период на въздържание-3 дни
Обем на еякулата-3.2мл
пх-в норма
концентрация на сперматозоиди-12 млн/мл
Общ брой на сперматозоиди в еякулата-38,4 млн
Обща подвижност-61%
Нормокинетични 6000000
Общ брой нормокинетични 19200000
Морфология-9%

това в общи линии, спермограмата е правена в ЦРМИО "София"
Благодаря
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #415 -: Ноември 17, 2010, 18:09:17 pm »
Имел, непременно направете изледване на хормони - ФСХ, ЛХ, прокатин, тестостерон.

Има ли причина да не пишеш в "Спермограма - проблеми и решения", а пускаш нова тема?
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #416 -: Ноември 17, 2010, 19:25:53 pm »
Здравейте!
Моля за вашето съдействие и компетентно мнение
След 2 спонтанни аборта направихме  спермограма

Период на полово въздържание-4 дни               реф.ст-3-5 дни
Обем на еякулата  - 4 мл                         реф.ст.-1,5-6,0мл
Цвят-бледожълт
Мирис-нормален
Вискозитет-нормален
PH-7,5                                           реф.ст-7,2-8,0
Време на втечняване-40 мин                       реф.ст-20мин-60мин
Спермаглутинация-не
Общ брой на сперматозоидите в еякулата-52 500 000 реф.ст.-40млн-120млн
Количество сперматозиди в 1мл-13 125 000

Подвижност  
Добре подвижни-55%
Слабо подвижни-20%
Неподвижни-25%

Морфология
Патологични-8%             реф.ст.-до 8,5%
Нормални-92%    реф.ст.-до 91,5%

Други клетки и примеси в еякулата
Левкоцити-4-5 на зрително поле

Нормални форми-78%            реф.ст.-60-80%
Физиологични вариации-7%      реф.ст.-5-10%
Млади или стари форми-3%      реф.ст.-0-5%
Патологични форми-10%         реф.ст.-5-20%
Клетки на спермогенезата-2%   реф.ст.-0-3%

Динамична кинезиграма
В момента на получаване
Нормокинеза-55%    реф.ст.-70-90%
Хипокинеза-20%                           реф.ст.-0-12%

Акинеза-25%

На 1 час
Нормокинеза-20%
Хипокинеза-20%
Акинеза-30%

На 2 час
Нормокинеза-45%
Хипокинеза-15%
Акинеза-40%

Количество на живите сперматозоиди-16%
Количество на мъртвите сперматозоиди-84%

Вярвам!!!!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #417 -: Ноември 18, 2010, 09:42:41 am »
Цигу, права си, не трябваше да е нова тема.
Нека модераторът я премести.
Благодаря.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #418 -: Ноември 18, 2010, 10:37:02 am »
Имел, непременно направете изледване на хормони - ФСХ, ЛХ, прокатин, тестостерон.

Има ли причина да не пишеш в "Спермограма - проблеми и решения", а пускаш нова тема?

И на ТСХ и МАТ за щитовидната на МЪЖА. Ние се назландисвахме 9 месеца, а се оказахме с Хашимото.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #419 -: Ноември 18, 2010, 10:40:07 am »
Бебешори, спермограмата ви не е правена на правилно място, няма такова нещо като 92% нормални форми. Пуснете я в клиника по стерилитет. Само там имат щатни ембриолози, които адекватно да ти изброят морфологията по Крюгер.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!