0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #80 -: Май 03, 2009, 12:43:01 pm »
Здрежейте моми4ета.Живея в Испания, на 38 год. сьм и от 1 год.с мьжа ми опитваме да си направим бебе.Преди 1 месц той си направи семинограма и резултатите са лоши.Не голям брой,само 5 % нормална морфологоя,20% бьрзо подвижни.Из4етох много в тукашните сайтове и форуми...Има един препарат,който се добива от корените на растение,което живее на над 4000м. надморска висо4ина в перуанските анди.Казва се МАКА АНДИНА и май прави 4удеса, заштото има милиони положителни отзиви и тук се продава вьв вси4ки аптеки и билкови магазини. Има няколко марки произжодители.МАКА АНДИНА подобрява броя,подвижноста и морфологията на спермта.Купих и от 10 дни мьжа ми го пие.Ште ви пиша за резултата след 3 месеца (поне толкова трябва да се пие ),но много хора споделят за нежероятни подобрения оште след пьрвия месец. Желая на вси4ки скорошно забременяване¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡


Здравейте отново. Бременна съм ¡¡¡¡¡¡¡ Когато лекарят видя спермограмата каза,4е е по4ти невъзможно да забременея естествено и директно ни насо4и за IKSI.РеШихме да пробваме 3 месеца с билката МАКА АНДИНА и ако не стане да павим инвитро.То4но когато на третия месец о4аквах да ми дойде и да запо4вам с лекарствата .. тестьт показа +.Мьжа ми пие6е всеки ден по 2 хап4ета мака андина и 1 мултивитамин центрум. Мака андина струва тук в Испания 20? 60 хап4ета,като в указанието пи6е да се пият по 2 или 3 на ден, но зависи на кой производител и каква е концантрацията.Сега сьм в 8г.с. Желая от сьрце скороШно забременяване на вси4ки,които си ме4таят за това ¡¡¡
Къде може да го намерим тук в българия ?Нищо не пише за това лекарство?
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #81 -: Май 03, 2009, 14:34:57 pm »
http://www.bb-team.org/articles/1669/
http://www.lechitel.bg/product.php?p=90
 Има ли и други , които са имали подобрения след прием на Мака? :D
« Последна редакция: Май 03, 2009, 14:48:01 pm от fatalwoman »
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #82 -: Май 03, 2009, 15:57:41 pm »
Незнам в Бьлгария къде може де се купи.Предполагам информация може да се намери в интернет. Аз разбрах за тази билка от испанските форуми и има6е много доволни.Билката се казва МАКА,а тази която е от андите била най добра /затова мака андина тоест от андите в Перу / Това е един корен,който расте на много места в латинска америка и оЩе индиянците са го използвали.Подорява коли4еството, морфологията и подвижноста на сперматозоидите.Желая на вси4ки много скоро да видят положителния резултат на теста за бременност и да се среЩаме във форумите за бременни¡¡¡¡¡¡
*

    Didi Ivanova

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #83 -: Май 07, 2009, 20:54:27 pm »
www.flp.bg,Това е фирмата в България,която предлага Маса(Multi-Maca)/,чрез дистрибутори/
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #84 -: Май 30, 2009, 16:01:37 pm »
на мъжа ми се налага да направи спермограма за първи път. лекаря ни прати в лаборатория Цибалаб, но от прочетеното до сега си мисля че май не е най добрата лаборатория за това изследване. трябва ли да си пациент на някой лекар в клиниките по стерилитет за да си направиш изследване там?
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #85 -: Май 30, 2009, 16:46:59 pm »
на мъжа ми се налага да направи спермограма за първи път. лекаря ни прати в лаборатория Цибалаб, но от прочетеното до сега си мисля че май не е най добрата лаборатория за това изследване. трябва ли да си пациент на някой лекар в клиниките по стерилитет за да си направиш изследване там?
Нито лаборатория Цибалаб, нито която и да било друга лаборатория е подходяща за изготвяне на спермограма. Запишете си час за спермограма в някоя клиника по стерилитет. Адреси и телефони има тук: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=167&Itemid=52

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #86 -: Май 30, 2009, 18:01:21 pm »
Незнам в Бьлгария къде може де се купи.Предполагам информация може да се намери в интернет. Аз разбрах за тази билка от испанските форуми и има6е много доволни.Билката се казва МАКА,а тази която е от андите била най добра /затова мака андина тоест от андите в Перу / Това е един корен,който расте на много места в латинска америка и оЩе индиянците са го използвали.Подорява коли4еството, морфологията и подвижноста на сперматозоидите.Желая на вси4ки много скоро да видят положителния резултат на теста за бременност и да се среЩаме във форумите за бременни¡¡¡¡¡¡
Здравейте аз съм от Габрово.Тук намерих една Аптека в която я предлагат.Ако някой иска мога да викажа каде се намира или да съдействам за закупуването и.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #87 -: Май 30, 2009, 18:20:14 pm »
на мъжа ми се налага да направи спермограма за първи път. лекаря ни прати в лаборатория Цибалаб, но от прочетеното до сега си мисля че май не е най добрата лаборатория за това изследване. трябва ли да си пациент на някой лекар в клиниките по стерилитет за да си направиш изследване там?

echy, ти не си ли писала, че си пациент на д-р Ганева в Клиниката на Щерев? Ако е така не е никакъв проблем да я направиш точно там.  :D
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #88 -: Май 30, 2009, 18:25:50 pm »
Привет и от мен! Можете да купите билката и от магазините за здравословни храни-аз купих Мака - 100 капсули за 28.80 от такъв магазин. Вижте и в магазините за хранителни добавки.Късмет! И ние решаваме проблем с мъжки фактор :ask:
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #89 -: Юни 01, 2009, 12:27:09 pm »

echy, ти не си ли писала, че си пациент на д-р Ганева в Клиниката на Щерев? Ако е така не е никакъв проблем да я направиш точно там.  :D
[/quote]

аз ходих при Ганева веднъж, но нещо не ми допадна отношението и. мислех си за вариант атам да се изследваме, ама незнам дали резултатите ще ми ги дадат на мен или направо при нея ще ги пратят. че от прегледа при нея никакъв документ не ми дадоха.
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #90 -: Юни 01, 2009, 16:09:07 pm »
echy,

виж тук www.ivf.bg
обикновена + морфология по Крюгер е 55лв.; като стане готов резултатът - поискай да се видиш с ембриолога, който е на смяна, да ти каже какво значи;
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #91 -: Юни 06, 2009, 16:04:28 pm »
Привет и от мен! Можете да купите билката и от магазините за здравословни храни-аз купих Мака - 100 капсули за 28.80 от такъв магазин. Вижте и в магазините за хранителни добавки.Късмет! И ние решаваме проблем с мъжки фактор :ask:
Да съгласна съм с теб. Търговска верига "Лечител" я предлага 90 капсули 28,00лв.
Ето и адресите на магазините им в страната:  http://www.lechitel.bg/departments.php

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #92 -: Юни 06, 2009, 18:04:57 pm »
Здравейте започвам пак да се лутам от тема на тема и реших да попитам:вьзможно ли е при наличието на ентерококи и е.коли в еякулата резултата от спермограмата да е следния:вьздьржание-7дни
време на втечняване-20мин.
цвят-сл.кост
обем-4,5мл.
pH-N
вискозитет-0-1
левкоцити-2-3
аглутинати-не
обща концентрация на сперматозоиди 1мл-91по10 на 6
нормокинетични (A+B)-52%
с бьрзи ЛПД-30%
с бавни ЛПД-22%
хипокинетични-4%
акинетични-44%
концентрация нормокин.(A+B)1мл.48по10 на6
тотален бр.на нормокинетични сп.216по10на6
заключение-Normozoospermia
Питам защото досега спермограмите са ни били с диагноза:повишен вискозитет Олигоастенозооспермия олигоспермия лека степен
оценка по Кругерс-16.03%
Много ще сьм благодарна  osi_1
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #93 -: Юни 06, 2009, 18:28:30 pm »
me4ko,въздържанието ви е много,не трябва да е по-вече от 5 дни,от 3 до 5 .

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #94 -: Юни 06, 2009, 19:34:45 pm »
Здраейте, и аз като повечето от хората писали тук търся мнение..Моля да ми помогнете....Направихме спертограма и лечението е PROVERON. Естествено започнахме ходене по мъките, защото не можем да го намерим...Само в Гърция и Търция..От Гърция ми искат гръцка рецепта и как да я извадим? Жива подигравка...Сега ще търся познати и в Турция..., но нямаме нерви вече...Лекарката ми каза вчера , че нямало заместител..! Колко сме жалки само...
Това изследване обаче е с по- малко показатели от тези, които са публикувани тук..? Защо е така- не знам..Правено е в Велико Търново на 06.04.2009 г.
Обем на еякулата-1,9
PH -7,1
Брой сперматозоиди - 6
Нормокинетични - 40%
Хипокинетични - 15%
Акинетични -45%
Морфология- нормална -50
          - с отклонения - 50/като от тези проценти има 2 стрелки към- главични дефекти- ДА, и шийни дефекти - ДА/
Leuc -6-7
 Това е изследването, но нищо не ни обясниха. Лекарката се вцепи и аз я попитах какво става и дали имаме шанс за бебе, защото чакаме от 8 год.Мъжа ми толкова се притесни, а аз се чудех как да излезем от тази ситуация и някой да ми обясни какво е положението. Защото ако нямаме шанс, да не си губим времето в празни надежди /че вече нямаме нерви /,да ходим и да си осиновим дете, защото вместо мамо ще ми викат бабо....Мъжат ми е на 33 , а аз на 38 год.
Много се извинявам за по острият тон, но ми омръзна да чакам всеки месец с празни надежди....това са 8 год. загубени напразно...
 
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #95 -: Юни 06, 2009, 20:42:14 pm »
Здраейте, и аз като повечето от хората писали тук търся мнение..Моля да ми помогнете....Направихме спертограма и лечението е PROVERON. Естествено започнахме ходене по мъките, защото не можем да го намерим...Само в Гърция и Търция..От Гърция ми искат гръцка рецепта и как да я извадим? Жива подигравка...Сега ще търся познати и в Турция..., но нямаме нерви вече...Лекарката ми каза вчера , че нямало заместител..! Колко сме жалки само...
Това изследване обаче е с по- малко показатели от тези, които са публикувани тук..? Защо е така- не знам..Правено е в Велико Търново на 06.04.2009 г.
Обем на еякулата-1,9
PH -7,1
Брой сперматозоиди - 6
Нормокинетични - 40%
Хипокинетични - 15%
Акинетични -45%
Морфология- нормална -50
          - с отклонения - 50/като от тези проценти има 2 стрелки към- главични дефекти- ДА, и шийни дефекти - ДА/
Leuc -6-7
 Това е изследването, но нищо не ни обясниха. Лекарката се вцепи и аз я попитах какво става и дали имаме шанс за бебе, защото чакаме от 8 год.Мъжа ми толкова се притесни, а аз се чудех как да излезем от тази ситуация и някой да ми обясни какво е положението. Защото ако нямаме шанс, да не си губим времето в празни надежди /че вече нямаме нерви /,да ходим и да си осиновим дете, защото вместо мамо ще ми викат бабо....Мъжат ми е на 33 , а аз на 38 год.
Много се извинявам за по острият тон, но ми омръзна да чакам всеки месец с празни надежди....това са 8 год. загубени напразно...

Краси, ти сама си си отговорила на един от въпросите, а именно защо са ви изследвали толкова малко показатели. Ами защото не сте направили спермограма на правилното място. Във В. Търново нямате клиника по стерилитет и съответно обучени ембриолози, които да правят това изследване. Жалко, че сте изгубили вече 8 години, но определено трябва да се насочите към клиника по стерилитет за да не чакате още Бог знае колко години. Просто това не е спермограма. А нямам представа и какъв лекар ви е изписал въпросното лечение. Дано да е поне уролог. Та първо трябва да направите спермограма за да видите дали там има някакъв проблем, а след това да се консултирате с уролог/ андролог (за предпочитане).

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #96 -: Юни 10, 2009, 12:46:33 pm »
някъде бях чела че преди спермограма трябва да има въздържание от алкохол. да но моя мъж забравил за това и вчера изпил 2 бири, а аз съм му записала час за четвъртък сутрин. въпроса ми е дали доколко алкохола влияе на показателите ?
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #97 -: Юни 10, 2009, 13:05:54 pm »
echy, две бири не са много;

но днес не трябва да пие и 1 глътка (макар че, от клиниката, като питах ми казаха, че бира и вино не е проблем, но в никакъв случай твърд алкохол);

ама ти му кажи, че не трябва никакъв...да не пие много; аз така направих  :oops:

успех
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #98 -: Юни 10, 2009, 13:13:31 pm »
Напротив ,не трябва преди спермограма да се пие никакъв алкохол,а бирата разреждала спермата,тъй че по-добре да не пие нищо.До петък не е проблем,че вчера е пил,но днес и утре да се въздържа.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #99 -: Юни 10, 2009, 13:29:51 pm »
много ви благодаря за бързите отговори.
Марина 75, то изследването е в четвъртък а той бирата я е изпил въвъ вторник вечер. аз като му казах че нетрябва да пие алкохол, ми заяви че няма да ходи да се изследва сега, а ще изчака и другата седмица ще ходи. та незнам кое е по добре.