0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #60 -: Февруари 17, 2009, 19:37:12 pm »
Двете изледвания са за различни неща. По-скоро първо прави се прави спермограма и ако има влошени показатели в нея, една от причините може да е някакво възпаление или бактерия, което би се открило чрез микробиологично изследване на еякулат. От така изброените специалисти, към които си се насочила, Щерев е по-добрия избор (т.е. клиниката му). Там могат да ти направят и истинска спермограма.
Благодаря, наистина много изчерпателно ми обясни и разбрах. Ще ходим при клиника "Щерев"!
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #61 -: Февруари 17, 2009, 20:39:17 pm »
Здравейте :) искам да попитам нещо.До колкото разбрах вече има значение къде се прави спермограмата.Но искам да разбера дали ако е правена не в специализирана клиника винаги дава "добър резултат" ? Т.е. възможно ли именно обратното -да даде и грешен(лош) резултат.Благодаря Ви! и се извинявам предварително ако задавам глупав въпрос.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #62 -: Февруари 17, 2009, 21:01:17 pm »
Ако са спазени всички изисквания преди спермограмата-въздържание и т.н.,не виждам защо да е грешен резултата.Дали е добра или лоша не зависи от клиниката.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #63 -: Февруари 17, 2009, 21:20:01 pm »
Дали е добра или лоша не зависи от клиниката.

Не съм съгласна..защо тогава има клиники по стерилитет,където именно съветват да се правят спермограми защото има голям голяма достоверност..има много клиники които категорично се " отричат" от момичетата тук. И в Испания е така..
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #64 -: Февруари 17, 2009, 23:22:20 pm »
Мен не ми е ясно следното: възможно ли е да съм направила аборт заради некачествена сперма? И защо след като веднъж бях бременна не мога вече година и три месеца, а първия път забраменях на втория месец :(
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #65 -: Февруари 18, 2009, 07:14:22 am »
Дали е добра или лоша не зависи от клиниката.

Не съм съгласна..защо тогава има клиники по стерилитет,където именно съветват да се правят спермограми защото има голям голяма достоверност..има много клиники които категорично се " отричат" от момичетата тук. И в Испания е така..
Аз не съм се изразила правилно ,понеже питаш дали винаги дава добър резултат,имах предвид,че резултата е просто достоверен,а дали е лош или добър зависи от спермата.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #66 -: Февруари 18, 2009, 07:14:59 am »
Мен не ми е ясно следното: възможно ли е да съм направила аборт заради некачествена сперма? И защо след като веднъж бях бременна не мога вече година и три месеца, а първия път забраменях на втория месец :(
До колкото ми е известно не е възможно.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #67 -: Февруари 18, 2009, 14:41:03 pm »
Марина 75, ако правилно съм разбрала saraapl, нейното питане е дали лабораторните "спермограми" винаги дават недостоверни добри показатели. Аз поне засега не съм срещала обратния случай, но не в това е въпроса. По-важното тук е, че не са направени по стандартите на СЗО. Или както бях писала по-рано и аз готвя, но няма да ме вземат за готвач в ресторант, нали?
kerem, не е невъзможно поради лоша морфология или нещо друго в самия сперматозоид, оплодил яйцекетката ти да настъпи аборт. Това е и един вид природно организмът да се отърве от увреден плод. И това,че веднъж си забременяла спонтанно от партньора си "на втория месец" съвсем не значи, че всеки следващ път ще си забременяваш пак веднага. Замисли се например за хората, които имат по едно дете и са заченали "от раз", а след това се борят с години за втора рожба. Това, което искам да кажа е да търсите причината. После ще си задавате въпроси.

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #68 -: Февруари 22, 2009, 19:12:10 pm »
Moмичета някой знае ли какво се прави при липса на прикрепителна способност на сперматозоидите???
Знам че вече питах,но пак да опитам.
Никой ли не е чувал за такова нещо  8O
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #69 -: Февруари 22, 2009, 22:46:42 pm »
cygnus и Kremkaramel намерих време и си завърших "искреното и лично" писание. то май това е и смисъла на блоговете .-) и ви благодаря за мненията - били те и критични - това е първата ми обратна връзка!

Cygnus не очаквам да споделяш моето виждане и мнение - все пак аз съм мъж с проблем и съм решил да поема своя път, дано успея. А ти си модератор! Всеки сам избира нали?

Kremkaramel за докторите нямам какво да кажа. Вече не вярвам в тях ... за съжаление всичко в един момент се оказва, че е просто бизнес. И никой не му пука какво ми е вътре в мен и единствената цел на 99.9% от съсловието е да ми вземе едни пари - днес и сега. Аз разбирам много добре, че така е устроен света, но вярвах, че поне с тези съкровени неща може да е по-различен подхода.

Считам, че всеки си носи кръста и дали изкупва свои или чужди (главно на роднини) грехове - страда под една или друга форма в този или онзи свят. Е все още вярвам, че кофтите неща се случват на готините хора, защото могат да се справят с тях. Е по тази логика тук във форума сме се събрали мнооого готини и свестни хора, за което благодаря на всеки отделен потребител - и тези, които четат и тези, които споделят и коментират.

отново успех на всички по пътя, който са поели, и моля ви - четете, ровете се, питайте и взимайте информирани решения с душата си! И мечтайте повече ,-)

поздрави,
http://spermograma.blogspot.com
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #70 -: Февруари 22, 2009, 23:25:38 pm »
Здравей veejay, модератор ли съм кво съм не е толкова важно ама изобщо - по-важно е, че сме имали същия проблем като твоя и то доста доста по-сериозен, щото как ти звучи нито един сперматозоид в продължение на години, а?
Видях, че си написал още доста, по-късно ще прочета подробно, но не ми харесват от диагонала някои неща - като например, че наричаш конкретни доктори идиоти - не е редно така да се дават квалификации безразборно. И да, спермограма се прави в специализирана клиника, в противен случай рискуваш просто да имаш едно листче с недостоверни резултати. И защо изключваш категорично подобрението да е впоследствие от операцията от варикоцелето?
Само това ли ти е писал Личев на спермограмата? Ако искаш да ти помогнем с мнения и съвети дай повече инфо освен подвижността? Иначе поздравления за добрия резултат! С последния ти пост в блога съм съгласна напълно, особено за цигарите! Успех! С тази воля и упоритост за мен си вече 100% татко, пожелавам ти да е час по-скоро!

П.П. Безплатен хостинг никога не сме имали и един ден :) Бъркаш ни нещо с някой.
« Последна редакция: Февруари 23, 2009, 00:46:27 am от cygnus »
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #71 -: Февруари 25, 2009, 04:32:33 am »
didka_ аз като непрофесионалист ще се опитам да обясня, пък дано някой спец даде акъл по-късно и ме поправи.
Забременяването е доста сложен процес - тук спор няма. Има много неща за следене и случки за случване. Ти питаш за нещо доста важно - прикрепителната способност на сперматозоидите. Ниската такава се определя обикновенно при разширена спермограма, но не винаги под "разширена" лабораториите разбират едно и също.
 
Щом някой ви е дал такова заключение - разбирам, че сте правили такава. Както си прочела на изследването HZA (hemizona assay) и съответно HZI като индекс се прави като:
"Добавят се по 50 000 обработени сперматозоида от пациент и 50 000 обработени сперматозоида от тестван донор (фертилен) към ½ яйцеклетка в две отделни микро-капки. След 4 часа инкубация се оценява броят на прикрепените към яйцеклетката сперматозоиди в съответно съотношение-HZI-hemi zona index."
Преведено на човешки език - проверява се, на базата на сравнение със сперматозоиди от полов атлет и тези на мъжа ти как ще се държат при класическо инвитро. Т.е. ако утре ти направят стимулация, извадят яйцеклетки, обработят сперматозоиди на мъжа ти и ги "пуснат да атакуват" яйцеклетката/яйцеклетките на първата фаза от атаката те ще се закрепят ли за стената на яйцеклетката. Т.е. след много изследвания са установили, че HZA/HZI дава репрезентативност на ефекта от тази първоначална атака. т.е. ако HZI е над 30% шанса за успешно пробиване на стената и оплождане на яйцеклетката, и следователно успешно инвитро е много голям - т.е. над 90%. Но както всяко изследване има изключения и гледах, че 15% от тези с нива под 30% все пак в реални условия с твоята си яйцеклетка и без да се сравняват с полов атлет са направили чудото. Т.е. любовта си е свършила работата и от чувство е преминала в химия ,-) Т.е. това изследване е относително репрезентативно по отношение на вероятността, ако ще правите инвитро да се предвиди в разумни граници поведението на сперматозоидите.

Прави се и друго изследване - Sperm-Hyaluronan–Binding Assay(HBA) и то поради липсата на яйцеклетки - те все пак са нещо безценно и рядко като лабораторен материал. На пазара имало вече специално обработени пластини (лаборантите му викат commercial HBA kit т.е. комплект в смисъл на окомплектована и обработена). Та тези пластини са "намазани" с hyaluronan което е една от ключовите субстанции на периферната стена на яйдеклетката и за момента се счита, че е ключова когато говорим за прикрепянето на "качествените сперматозоиди". След като се накапе със обработени сперматозоиди след 15 минути се преброяват прикрепените и неприкрепените. Стойности над 60% се считат за добри, а отличниците са над 80%. Изследването отново е индикативно по отношение на шанса от успех при класическо инвитро, но също така ниските ми резултати могат да оправдаят директното минаване на ICSI т.е. да се вземе изследването в предвид освен стандартно следените ниска бройка и малък процент нормокинетични и подвижни сперматозоиди.

Имай в предвид, че все пак това са тестове - това, че на пластината или дори на яйцеклетката се прикрепят голям брой герои (над 30% или над 80%) не значи, че на твоята яйцеклетка ще стане точно така, ще стигнат само отличниците и всичко ще мине по мед и масло или обратното ще е много зле. Но като изследвания за показателни и както бих казал "в нашата лодка се возят".

дано съм бил полезен! лек ден ,-)
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #72 -: Февруари 25, 2009, 07:57:45 am »
Ей, мерси veejay, за това второто не бях чувала.
Ето какво намерих по темата http://humrep.oxfordjournals.org/cgi/content/full/21/6/1545
А сега ако ми кажеш и къде го правят в БГ?
Поздрави!
« Последна редакция: Февруари 25, 2009, 08:00:53 am от cygnus »
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #73 -: Февруари 25, 2009, 09:38:20 am »
Лично аз, след като си прегледах 20-те спермограми от 6-те места мога да отбележа, че виждам HZA/HZI и HBA само при спермограмата в клиниката на Щерев. Боряна Бандрева и Петя Иванова се казват лаборантите/ембриолози и те ми го бяха обеснявали, преди да седна и по-подробно да прочета. Повечето разширени имат Крюгер, SDI-а си е генетично, но най-добре преди да правите да питате какво включва спермограмата и дали може допълнително да се направи. Didka_ също може да сподели къде са правили те, щом са им дали и стойност т.е. "ниска"
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #74 -: Февруари 28, 2009, 22:19:27 pm »
Лично аз, след като си прегледах 20-те спермограми от 6-те места мога да отбележа, че виждам HZA/HZI и HBA само при спермограмата в клиниката на Щерев. Боряна Бандрева и Петя Иванова се казват лаборантите/ембриолози и те ми го бяха обеснявали, преди да седна и по-подробно да прочета. Повечето разширени имат Крюгер, SDI-а си е генетично, но най-добре преди да правите да питате какво включва спермограмата и дали може допълнително да се направи. Didka_ също може да сподели къде са правили те, щом са им дали и стойност т.е. "ниска"
Правихме я при Д-р Владимиров.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #75 -: Март 19, 2009, 11:45:02 am »
Здравейте! От този форум разбирам, че явно спермограмите в лаборатории не са достоверни, въпреки че лекари ми обясняват, че не е сложно това изследване! Мъжът ми прави спермограма в лаборатория "Здраве" в Русе и не е добра! Искам да я повторя, но разбирам, че трябва да отида в клиника за репродуктивно здраве! Бихте ли ме насочили към някоя близка до Русе! Предварително благодаря!
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #76 -: Март 19, 2009, 12:15:03 pm »
Izi, разширена спермограма /с морфология по Крюгер/ можеш да направиш в КИРМ Плевен, мисля че това е най-близкото място! Желая ви късмет!
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #77 -: Март 19, 2009, 16:21:21 pm »
Благодаря за отговора! Успех на всички!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #78 -: Март 19, 2009, 18:32:15 pm »
Или във Варна при д-р Александров
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #79 -: Май 02, 2009, 01:33:21 am »
Здрежейте моми4ета.Живея в Испания, на 38 год. сьм и от 1 год.с мьжа ми опитваме да си направим бебе.Преди 1 месц той си направи семинограма и резултатите са лоши.Не голям брой,само 5 % нормална морфологоя,20% бьрзо подвижни.Из4етох много в тукашните сайтове и форуми...Има един препарат,който се добива от корените на растение,което живее на над 4000м. надморска висо4ина в перуанските анди.Казва се МАКА АНДИНА и май прави 4удеса, заштото има милиони положителни отзиви и тук се продава вьв вси4ки аптеки и билкови магазини. Има няколко марки произжодители.МАКА АНДИНА подобрява броя,подвижноста и морфологията на спермта.Купих и от 10 дни мьжа ми го пие.Ште ви пиша за резултата след 3 месеца (поне толкова трябва да се пие ),но много хора споделят за нежероятни подобрения оште след пьрвия месец. Желая на вси4ки скорошно забременяване¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡


Здравейте отново. Бременна съм ¡¡¡¡¡¡¡ Когато лекарят видя спермограмата каза,4е е по4ти невъзможно да забременея естествено и директно ни насо4и за IKSI.РеШихме да пробваме 3 месеца с билката МАКА АНДИНА и ако не стане да павим инвитро.То4но когато на третия месец о4аквах да ми дойде и да запо4вам с лекарствата .. тестьт показа +.Мьжа ми пие6е всеки ден по 2 хап4ета мака андина и 1 мултивитамин центрум. Мака андина струва тук в Испания 20? 60 хап4ета,като в указанието пи6е да се пият по 2 или 3 на ден, но зависи на кой производител и каква е концантрацията.Сега сьм в 8г.с. Желая от сьрце скороШно забременяване на вси4ки,които си ме4таят за това ¡¡¡