0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #40 -: Януари 30, 2009, 16:13:41 pm »
Моля, дайте ми някакъв съвет. В спермограмата на мъжа ми пише, че има само 5% живи сперматозоиди, а аз вече съм забременявала веднъж от него. Съветвахме се със специалист по стерилитет, който каза, че първо трябва да направим нова спермограма в клиниката по стерилитет (защото първата е от обикновена лаборатория в малък град). И също каза, че това е катастрофална спермограма и на практика не може да му се помогне, няма лечение. Искам да получа някакъв коментар по въпроса, защото това, което чухме ни шокира, и всъщност нищо не можем да предприемем, блокирахме напълно.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #41 -: Януари 30, 2009, 16:21:27 pm »
Съветвахме се със специалист по стерилитет, който каза, че първо трябва да направим нова спермограма в клиниката по стерилитет (защото първата е от обикновена лаборатория в малък град).
Направете каквото Ви е казал,
тогава може да търсите начини за преодоляване на проблема.
Успех !
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #42 -: Януари 31, 2009, 14:54:35 pm »
Здрежейте моми4ета.Живея в Испания, на 38 год. сьм и от 1 год.с мьжа ми опитваме да си направим бебе.Преди 1 месц той си направи семинограма и резултатите са лоши.Не голям брой,само 5 % нормална морфологоя,20% бьрзо подвижни.Из4етох много в тукашните сайтове и форуми...Има един препарат,който се добива от корените на растение,което живее на над 4000м. надморска висо4ина в перуанските анди.Казва се МАКА АНДИНА и май прави 4удеса, заштото има милиони положителни отзиви и тук се продава вьв вси4ки аптеки и билкови магазини. Има няколко марки произжодители.МАКА АНДИНА подобрява броя,подвижноста и морфологията на спермта.Купих и от 10 дни мьжа ми го пие.Ште ви пиша за резултата след 3 месеца (поне толкова трябва да се пие ),но много хора споделят за нежероятни подобрения оште след пьрвия месец. Желая на вси4ки скорошно забременяване¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #43 -: Февруари 02, 2009, 13:15:13 pm »
Здравейте,аз съм съгласна с Лаура.В Б-ия също я има тази билка/чрез дистрибутори/МАКА иГУАРАНА+вит.Е и двамата с мъжа ми я пихме.Спермограмата се подобри значително-вече имаме подвижност-55% и морфология/СЗО/30%,док.каза че вече ставала за инсе,но ще му взема още една опаковка пък може да се подобри още,преди това пихме селен+цинк.Аз също имах подобрение при последното ин витро имах 9 яйцекледки.успех на всички момичета!

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #44 -: Февруари 03, 2009, 22:47:07 pm »
Колко струва това лекарство?
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #45 -: Февруари 03, 2009, 23:03:37 pm »
към 60лв за 90 табледки

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #46 -: Февруари 05, 2009, 01:13:10 am »
Привет,

От 7 години се боря и най-накрая има светлина в тунела. От 6% нормокинетични вече съм над 45% и още не мога да осъзная дали сънувам или не. Мъж съм на 32 години. Реших да се напъна и да пиша всичките ми премеждия в отделен сайт - http://spermograma.blogspot.com ... Всеки който има желание да чуе различно мнение е добре дошъл. Успях на всички и повече вяра и надежда!
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #47 -: Февруари 05, 2009, 01:28:46 am »
Оф, veejay, тъкмо си мислех, че нещо интересно ще прочета ама само си загубих времето.
« Последна редакция: Февруари 05, 2009, 01:31:51 am от cygnus »
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #48 -: Февруари 05, 2009, 15:54:32 pm »
Привет,

От 7 години се боря и най-накрая има светлина в тунела. От 6% нормокинетични вече съм над 45% и още не мога да осъзная дали сънувам или не. Мъж съм на 32 години. Реших да се напъна и да пиша всичките ми премеждия в отделен сайт - http://spermograma.blogspot.com ... Всеки който има желание да чуе различно мнение е добре дошъл. Успях на всички и повече вяра и надежда!

Написаното в този сайт е подходящо за "Искрено и лично".
 Тук, в нашия форум, пиши какво лечение си провел и кой е лекуващият ти лекар. Иначе, поздравления за добрия резултат!
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    zariiv

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #49 -: Февруари 08, 2009, 20:28:41 pm »
Здравейте, ние направихме спермограма в клиниката на доктор Щерев. Ето ги и резултатите...моля за вашето мнение:

Въздържание – 6 дни
Време на втечняване в лабораторни условия – 20
Цвят – ел. к.
Обем – 5,0
pH – N
вискозитет – 0
левкоцити  3 - 4
Желат. конгломерати – не
Аглутини – не
Незрели клетки от сперматогенезата – да
Обща концентрация на сперматозоиди / 1мл – 85 х 10 на шеста степен
1. Нормокинетични – 38%
А. С бързи линеарни постъпателни движения ЛПД – 18%
B. С бавни ЛПД – 20%
2. Хипокинетични – 11%
3. Акинетични – 51%
Концентрация на А+В сперматозоиди /1 мл 32,3 х 10 на шеста
Тотален брой на нормокинетични сп. 161,5 х 10 на шеста.

Заключение Asthenozoospermia

Моля, ако някой може да ми каже дали тези резултати са добри да пише... Благодаря Ви

*

    zariiv

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #50 -: Февруари 08, 2009, 22:57:06 pm »
Здравейте, моля ви за коментар и каде и при кого да се лекуваме.Диагнозата на спермограмата е;Олигоспермия,азоспермия,тератозоспермия.Има ли изобщо лечение и с какви медикаменти;забравих морфология 24% и лоша концентрация.Благодаря
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #51 -: Февруари 09, 2009, 07:53:18 am »
Подвижността е ниска, не  виждам морфология, може да е от голямото въздържание. Другото е добре! Така мисля аз  :oops:
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #52 -: Февруари 11, 2009, 19:18:30 pm »
Здравейте! Преди около година в една държавна болница ми откриха "Варикоцеле". просто започнах да изпитвам една тежест, граничеща с болка и така поставиха диагнозата.Хирургът, който постави анамнезата бързаше изключително много да ме оперира.Посъветвах се с един изключително добър уролог от онко-болницата в София, който ми каза, че по негово мнение не съм за операция и ме посъветва да си направя спермограма. Направих такава, но не мога да разчета резултата. С приятелкатка ми искаме да започнем "работа" за детенце и бих искал да ме посъветвате ПРИ ТЕЗИ РЕЗУЛТАТИ И ПРИ ЛИПСА НА ДРУГИ ФАКТОРИ В ПАРТНЬОРА МОЖЕМ ЛИ ДА ИМАМЕ ДЕТЕНЦЕ?Ето ги и резултатите:

- Години - 25
- Период на въздържание - 5 дни
- обем на еякулата - 2
- РН - 7.6
- вискозитет - N
- време на втечняване - 20 мин.
- цвят - N
- концентрация на сперматозоидите - 80млн/мил.
- общ брой на сперматозоидите в еякулата - 160млн.
- обща подвижност на сперматозоидите - 65%
- активно подвижни от тях - 25%
- подвижни - 20%
- трептящи на място - 20%
- неподвижни - 35%
- патологични сперматозоиди- 60%
- от тях патология на главичката - 30%
- патология на шийката - 15%
- патология на тялото и опашката - 15%
- аглунитация - микро
- левкоцити - 10-12%
- клетки на сперматогенезата - 2-3
- епителни клетки - 2-3
ЗАКЛЮЧЕНИЕ: Normozoospermia

Имам и един допълнителен въпрос-от 2 години пуша и към момента съм на около 1 кутия на ден.Това дали би се отразило драстично негативно в близките 2-3 години??? Моля Ви за бързи отговори, тъй като чувството на притеснение ме измъчва!!!Благодаря Ви, предварително!!! :D
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #53 -: Февруари 14, 2009, 09:20:32 am »
Първо, моят мъж не ме послуша, но дано ти го направиш: Спри цигарите!

Според мен имаш леко занижена подвижност активно подвижни + подвижни = или над 50%, трептящите на място не вършат никаква ралота. Отклонението не толкова малко, че може да се пренебрегне.

Да разбирам ли, че нормалната морфология е 40% по СЗО, ако е така е добре, нормата е над 30%.

Лошото е, че има левкоцити, те говорят за инфекция и възпалителен процес. Трябва задължително да направиш микробиологично изследване и да ти определят лечение.

Има и аглутинация, това е слепване на спермитата, което ги прави неефективни и доколкото знам се причинява от инфекция или антиспермални антитела.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #54 -: Февруари 16, 2009, 15:04:06 pm »
Здравейте момичета! Нова съм във форума и имам много въпроси по отношение на безплодието. Опитваме вече година и 3 месеца, но не става и не става. Личната ни докторка ни даде да направим изследване за еякуат - ето какво съдържа то: Изследване на патогенни микроорганизми (аеробни),Изследване за Candida, Микроскопски препарат. И каква е разликата мужду еякуат и сперматограма. Аз ще започвам с изследванята скоро.
 Забравих да кажа ако това е от значение, че имам неуспешна бременност през май 2007г.  :(
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #55 -: Февруари 16, 2009, 15:57:10 pm »
Moмичета някой знае ли какво се прави при липса на прикрепителна способност на сперматозоидите???
*

    motoneti

  • *
  • 47
  • Красавеца на мама!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #56 -: Февруари 16, 2009, 21:15:53 pm »
Здравейте и от мен :D
Смятам да изследвам моя мъж в клиниката на Щерев и се чудя дали в разширената спермограма е включена и морфология по Крюгер, защото като гледам цената е доста височка!Ако някой знае какво включва разширената спермограма ще съм много благодарна да ми изясни!
Мерси предварително и желая успех на всички :D
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #57 -: Февруари 17, 2009, 14:21:59 pm »
kerem, от това, което си написала, че ви е преповъчала личната лекарка да изследвате по-скоро става въпрос за микробиологично изследване на еякулат при мъжа ти. А спермограмата е изследване на сперматозоидите в еякулата като бройка, подвижност, морфология. Това са си две различни изследвания. Добре е да се направят и двете като основната разлика е, че микробиологичното изследване може да се направи в лаборатория, а спермограмата трябва да се направи от специалист ембриолог, а не лаборант. Иначе всяка лаборатория претендира, че прави и спермограми, но те уверявам, че разликата е огромна. Такива специалисти има в клиниките по стерилитет. Ако искаш, пиши от кой град си за да те опътим.

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #58 -: Февруари 17, 2009, 17:26:29 pm »
kerem, от това, което си написала, че ви е преповъчала личната лекарка да изследвате по-скоро става въпрос за микробиологично изследване на еякулат при мъжа ти. А спермограмата е изследване на сперматозоидите в еякулата като бройка, подвижност, морфология. Това са си две различни изследвания. Добре е да се направят и двете като основната разлика е, че микробиологичното изследване може да се направи в лаборатория, а спермограмата трябва да се направи от специалист ембриолог, а не лаборант. Иначе всяка лаборатория претендира, че прави и спермограми, но те уверявам, че разликата е огромна. Такива специалисти има в клиниките по стерилитет. Ако искаш, пиши от кой град си за да те опътим.
Благодаря за отговора! Аз съм от София и мисля да посетя или Иво Тодоров или Щерев.
Но пък сега се чудя, защо док не пусна сперматограма. Еякулата ми се струва, че е по малко съдържащо иформация от сперматограмата.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #59 -: Февруари 17, 2009, 18:22:57 pm »
Двете изледвания са за различни неща. По-скоро първо прави се прави спермограма и ако има влошени показатели в нея, една от причините може да е някакво възпаление или бактерия, което би се открило чрез микробиологично изследване на еякулат. От така изброените специалисти, към които си се насочила, Щерев е по-добрия избор (т.е. клиниката му). Там могат да ти направят и истинска спермограма.