0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Генетични изследвания
« -: Юни 03, 2007, 00:58:28 am »
След консултация с доц. Конова и д-р Ковачева дадохме кръв за хромозомен анализ за двамата, и за мен- маркер за тромбофилия. За съжаление при хромозомния анализ не са успели да оцветят клетките (така ни казаха)и се налага да ходим пак до Плевен. Има ли някой, при който да се е получило така? Двоумя се дали да ходя пак, дали няма да се повтори.
При следващо ин витро ще съм на фраксипаарин след трансфер. Има ли смисъл от хромозомния анализ?
Малко объркано съм го написала, но просто се чудя какво да правя.

*
Re: Генетични изследвания
« Отговор #1 -: Юни 03, 2007, 10:26:43 am »
Отидете. Случва се понякога. И нас ни бяха предупредили, че може да се наложи второ взимане на кръв.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Генетични изследвания
« Отговор #2 -: Юни 03, 2007, 13:19:26 pm »
при нас се получи същото.ходихме ноември месец и хром.анализ не стана,незнам поради какви причини.
април месец дадохме отново кръв за хром. анализ,и всеки момент ще е готов.
и аз така се чудех от ноември до април има ли смисъл да ходим,ама след неуспешни опити икси,явно има смисъл.вече незнам какво да мисля.
чакам си също резултата от изследване на хомоцистеина.
анна,и аз като теб ще съм на фраксипарин след следващия трансфер.
януари и февруари ,след подобрение на спермограмата на мъжа ми ,правихме 2 инсеминации(неуспешни естествено),и тогава от деня на овулацията до деня на теста бях също на фраксипарин.
пожелавам ти успех!
Re: Генетични изследвания
« Отговор #3 -: Юни 03, 2007, 18:01:41 pm »
 И при нас се получи така. На мен ми бяха направили изследването за тромбофилия, но за хромозомния анализ нямало материал?!?Д-р Ковачева ми предложи да ми прати от там стерилен вакотейнер, в който тук да дам кръв и да я пратя по куриер в Плевен. Но на следващия ден се оказа, че имало малко останал материал и е започнало оцветяването. Резултатите бяха готови едва седмица след това 8O, всичко е в норма за щастие.
 Попитай за варианта с куриер, а ако се чудиш дали въобще да ги повтаряш - направи го. По-добре да си сигурна, че там няма проблем, иначе ще го мислиш. Успех!
*
Re: Генетични изследвания
« Отговор #4 -: Юни 03, 2007, 18:25:35 pm »
Да, и нас ни бяха предупредили, но тъй като не бях чела за това тук, не очаквах и останах много разочарована. Утре ще говоря с д-р Ковачева, ако може с куриер.
Неразбрах само ако излезе някакав проблем от хромозомния анализ дали фраксипарина ще го повлияе или се налага друго?

*
Re: Генетични изследвания
« Отговор #5 -: Юни 03, 2007, 19:47:16 pm »
Хромозомният анализ е непроменим. :? Там обаче рядко има проблем. :D
Фраксипаринът е за евентуални проблеми при гените за Тромбофилия. Той ще помогне за разреждане на кръвта и по-добро хранене на човечето. :wink:
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Генетични изследвания
« Отговор #6 -: Юни 03, 2007, 20:23:43 pm »
Благодаря,White!