0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Осиновяване от самотна майка
« -: Юни 02, 2007, 01:22:04 am »
Здравейте.
Знаете ли дали е възможно да си осиновя дете като самотна майка?Аз живея в чужбина, ако това има значение.
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Осиновяване от самотна майка
« Отговор #1 -: Юни 02, 2007, 08:45:35 am »
Да, възможно е :D, но тъй като живееш в чужбина, ще изчакаме някое от момичетата, които също живеят извън България, да ти даде подробности за процедурата.
Успех Безиме :D!
Намерихме нашето синче.
Re: Осиновяване от самотна майка
« Отговор #2 -: Юни 02, 2007, 16:45:15 pm »
Аз имам познат, който преди няколко години осинови 10 годишно момче (също живее в чужбина), та би трябвало да може... Много съжалявам, че нямам връзка с него за да разпитам за подробности по неговите процедури по осиновяване...
Късмет ти желая... :bighug:
*
Re: Осиновяване от самотна майка
« Отговор #3 -: Юни 04, 2007, 10:15:12 am »
Здравей мила, успех в това, което си решила - ще бъдете много щастливи - в това съм убедена  :lol:
Осиновяване на дете от самотне родител в България е напъло възможно и няма пречки. Само тази година 3 мои познати жени осиновиха дечица. Истината обаче е, че практически на самотни родители за осиновяване се предлагат деца над 2г. възраст. Справедливо или не - това е реалността. За това ако искаш да осиновиш по-бързо, добре е да помислиш дали не би осиновила малко по-голямо детенце.
Питай още - каквото те интересува
В очакване ....
Re: Осиновяване от самотна майка
« Отговор #4 -: Юни 05, 2007, 00:45:22 am »
Здравей Фуси, аз обаче живея в чужбина.Знаеш ли дали е възможно осиновяване от българин, който живее в чужбина и какви са документите за това?