0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте момичета,
много ще съм ви благодарна, ако можете да ми помогнете със следната информация:
1. В коя Европейска страна е възможно т.нар. сурогатно майчинство. На прост език преведено - в коя страна правно е възможно и такива процедури се правят, една жена да износи плода, заченат с чужда яйцеклетка, след което детето да остане при жената дала яйцеклетката. Още по-просто казано, жена да износи вместо друга.
2. Какви са цените на подобни процедури.

Защо ви питам - след катастрофа, на моя позната отстраниха матката, което прави очевидно невъзможно тя да износи бебе. Сестра и е съгласна да износи бебе, заченато от яйцеклетка на моята позната. Тук в България обаче това е невъзможно, че даже и подсъдно и лекарите естествено отказват даправят подобни манипулации. Търсим друга европейска държава, в която това би могло да се направи. Ще съм ви безкрайно благодарна, ако проверите това за мен.
В очакване ....
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Задгранични момичета, моля ви за помощ!
« Отговор #1 -: Май 31, 2007, 14:01:30 pm »
Фуси, освен Щатите се сещам че май само в Англия може да стане това, не съм сигурна обаче. Ако се включи Дива Роза, тя е от там, надявам се да даде повече инфо.

Съжалявам за твоята позната. :(
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Задгранични момичета, моля ви за помощ!
« Отговор #2 -: Май 31, 2007, 15:29:31 pm »
Фуси, имаше няколко теми в последните месеци по този въпрос. В Англия е уредено правно със сигурност. Ето ти и един сайт http://www.surrogacy.org.uk

Долколкото знам в Белгия и Холандия също не е забранено, но това предполага търсене на вратички в закона, както в България. Не съм сигурна как стои въпроса в тези две страни.

Също така бях разглеждала навремето и един украински сайт. Явно го правят и там и е регламентирано по някакъв начин.
http://en.surrogacy-ukraine.com

За Германия съм абсолютно сигурна, че го забранява законът. Тук могат да се имплантират ембриони, които произхождат само от собствени яйцеклетки.

Много съжалявам за позната ти, колко хубаво, че сестра и е готова да и помогне. Стискам палци и късмет!
*
Re: Задгранични момичета, моля ви за помощ!
« Отговор #3 -: Май 31, 2007, 17:48:17 pm »
Фуси, ето тук съм сложила доста адреси за UK, има го и този, който ти е посочила юлче: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=11291.0

Твоята приятелка може да напише писмо и да опише своя случай, а те ще я посъветват какво могат да направят. Едва ли ще е евтино. В един филм гледах как един самотен мъж си избра британска жена (без да са женени, тя само трябваше да износи бебетата), която да износи бебета от яйцеклетките на една американка. След това децата останаха при него, двете жени нямат права над децата. Но това явно е уредено с адвокат предварително, може би в клиниката ще помогнат. Това означава, че законът по принцип го разрешава, но случаят на твоята приятелка е малко по-различен от този, за който ти споменах, та ще трябва да пита. Тук са доста либерални към различните - със закон им се гарантира свободата, виж само как се женят гейовете тук! Казвам го, защото означава, че има надежда за приятелката ти, но трябва да разполага с доста голяма сума по всички разходи. Само един преглед за гинеколог в частна клиника струва 150 паунда (преди година ми взеха толкова), и то явно е различно за отделните клиники. Можеш да си представиш колко ще са високи хонорарите на адвокатите. В един от адресите има и ценоразпис на услугите, които предлагат, но става въпрос за клиника към здравната каса. Плюс лекарствата, плюс процедурите, като сложиш и парите за престой тук - някъде към 10000 паунда, а може и повече, все пак това са груби сметки. Успех и пожелавам на твоята приятелка!
Re: Задгранични момичета, моля ви за помощ!
« Отговор #4 -: Май 31, 2007, 20:54:58 pm »
Тъй като съм от Македония а доктора при който ходая работи инвитро, мога да го попитам дали е съгласен за такава работа, а другото нататак правните неща вече назнам, то даже сестра и като роди може направо да и го даде на осиновяване и воопще да не се занимават със адвокати.
 Но няма да мога веднага да ви отговора тъй като графика му е много натоварен а аз имам час след 2 месеца. Обаче ако е спешно казвай , ще търся разговор със док.
 А по отношение на цената и манипулациите сигурно няма да е като във Англия или САЩ
 А притяелката ти има яйчници или има запазени яъце клетки? 
Re: Задгранични момичета, моля ви за помощ!
« Отговор #5 -: Май 31, 2007, 21:05:54 pm »
Фани, попрегледах френскоезичните сайтове - във Франция и Швейцария твърдо е забранено от закона, в Белгия е разрешено! Ще поровя още малко и да видя дали ще намеря текстове от закон, които казват какво и как...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Задгранични момичета, моля ви за помощ!
« Отговор #6 -: Май 31, 2007, 21:49:13 pm »
В Англия със сигурност е разрешено, както са казали по-горе моми4етата, това което е шашкащо оба4е е цената 6,500 ин-витро цикъл ето в тази клиника в лондон http://www.thebridgecentre.co.uk/treatment1.htm
успех
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Задгранични момичета, моля ви за помощ!
« Отговор #7 -: Юни 01, 2007, 10:14:19 am »
Лелеее, много, ама много ви благодаря!
Аз лично, но това е само мное мнение и не съм го споделяла с познатата си, не виждам смисъла от това упражнение, при положение, че в рамките на година, година и половина у нас можеш да осиновиш дете, но това си е въпрос на личен избор...
Страшно съм ви благодарна
Целувки
В очакване ....
*
Re: Задгранични момичета, моля ви за помощ!
« Отговор #8 -: Юни 01, 2007, 10:24:46 am »
Наистина такова решение е много, много личен избор. Добре правиш, че не и налагаш мнението си и не и даваш себе си за пример. Много хора са склонни да се самозабравят в това отношение и да парадират със собствената си и единствена правота. Извинявам се за тези редове, които не са пряко свързани с темата, но взех повод от написаното от Фуси и се почувстах провокирана от ситуация, в която съм по попадала по такъв повод. Аз напълно разбирам твоята позната, налагало ми се да чувам по въпроса: "О, я не се занимавай с глупусти!"  8O

Исках просто да ви споделя, за да ми олекне. Успех на всички от мен!
*
Re: Задгранични момичета, моля ви за помощ!
« Отговор #9 -: Юни 01, 2007, 10:34:38 am »
Да, и от мен малко спам по тоя повод... Ние, които сме минали през борба със стерилитета, най-добре трябва да знаем колко болка означава това. Затова аз гледам да си държа езика зад зъбите, особено когато човека не ми е особено близък, както е в случая. Всеки достатъчно добре знае за възможните вариантии сам избира...
Но знаеш ли, ако това момиче ми беше най-добрата приятелка, може би щях да намеря внимателен начин да й поговоря... незнам...много е сложно

Но едно знъм с абсолютна сигурност - предлагам варианти, единствено ако аз съм минала през това и съм ги пробвала на собствения си гръб.

Целувки
В очакване ....
*
Re: Задгранични момичета, моля ви за помощ!
« Отговор #10 -: Юни 01, 2007, 14:25:21 pm »
Фуси, и аз едва се въздържах да не подхвърля за осиновяването, но виждам, че и ти си си го мислила. Права си, че не можеш да си натрапваш вижданията на не съвсем близки хора. Специално за Англия ще им трябват мнооого пари и за местните това са доста пари накуп при това!. Защото явно е, че ще трябва и двете жени да се разхождат дотам, което удвоява сумата по престоя, а гаранция за успешно първо инвитро? Нали знаеш, че там нещата са в Божиите ръце! Допълнително ще ги "одерат" и адвокатите, и то с хонорари над 100 паунда (извинявай, че и ти си юрист!!!).  :D Всички услуги в Англия са безбожно скъпи, качеството им в повечето случаи е много по-добро от нашето. Просто имат перфектно разработени и наложени повсеместно стандарти за маркетинг и мениджмънт, което прави някои услуги направо луксозни. Да не забравяме, че това  е родината на капитализма!  Успех и на теб ти пожелавам!
« Последна редакция: Юни 01, 2007, 14:39:17 pm от DivaRoza »
*
Re: Задгранични момичета, моля ви за помощ!
« Отговор #11 -: Юни 01, 2007, 15:49:43 pm »
Без да съм проверила и да съм напълно сигурна, мисля 4е цената за адвокатите влиза в цената на самия цикъл ин-витро, защото те не биха го направили без адвокати, даже смея да мисля 4е изобщо не се занимаваш с адвокати а просто двете страни подписват легалните документи или там както се казват в клиниката...
Поне за донорско инсе/икси е така, цената е към 500 паунда, без дрогата, но с вси4ко друго, вклЮ4ително уреждането на правния въпрос
Но ако все пак някой иска мога да проверя... :D
Целувки
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    anto_pa

Re: Задгранични момичета, моля ви за помощ!
« Отговор #12 -: Юни 06, 2007, 18:04:16 pm »
Здравей, у нас го прави д-р Табакова, знам за жена , която е износила бебето на друга и последния път като правих имаше две сестри , като едната даряваше яйцеклетки на другата. Това беше миналата година и не съм сигурна колко е актуално днес.
Re: Задгранични момичета, моля ви за помощ!
« Отговор #13 -: Юни 07, 2007, 11:41:52 am »
Преди мисля повече от година гледах предаване с д-р Табакова, която каза, че преди е практикувала, но от известно време не, заради законовите проблеми, които произлизат след това. (майка на детето е тази, която го е родила, според нашите закони)
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Задгранични момичета, моля ви за помощ!
« Отговор #14 -: Юли 25, 2008, 09:14:26 am »
В САЩ няма никакви проблеми.Ако приятелката ти се интересува мога да и препоръчам няколко много добри клиники.Но в САЩ един опит икси е 10.000 плащаш лекарствата отделно което е 5000 и вече незнам каква е сумата за всичко останало свързано с износването от друга жена.Напоследък тъи като е доста скъпичко знам че доста хора от САЩ ходят до Индия .Там имало клиники които специализират само в това.Зная че сумата е много приемлива.За Европа незнам нищо.УСПЕХ на теб  приятелката ти.Много много ти е сладко момченцето. Да ти е жив и здрав.
WAITHING FOR OUR MIRACLE
*
Re: Задгранични момичета, моля ви за помощ!
« Отговор #15 -: Юли 27, 2008, 13:20:51 pm »
Знам че го правят в Русия и че е разрешено от закон.Но нямам никаква идея за цени. Разровете се в гугала-на руски се пише /сурогатное материнство или ЕКО /.Предполагам че цените са по ниски от Англия.
Re: Задгранични момичета, моля ви за помощ!
« Отговор #16 -: Август 04, 2008, 10:20:39 am »
Здравейте мили момичета! Незнам колко ще съм полезна но ще ви кажа, че когато решите
да предприемете някаква стъпка трябва много внимателно да обмислите нещата. Аз съм
една от сестрите за които anto_pa споменава. Сама и по своя воля си избрах Табакова
като и се доверих а същевременно и здравето на сестра ми. Смятам, че в такива моменти
човек не гледа толкова на финансовата страна колкото здравето особенно това на сестра
ми. Не искам да коментирам неуспеха си а бездушието и високомерното отношение към
пациента. Дано съм била полезна :D