0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Бял имел
« -: Май 30, 2007, 14:21:19 pm »
Момичета, скоро ми попадна една книга на лечителката Мария Требен. Спомням си, че майка ми пи нейни билки, когато беше със силни и продължителни кръвотечения, лежа в болница и беше на крачка от най-лошото. Поставиха й диагноза "тромбоцитопения". Това беше през 1993г. Баща ми тогава купи няколко книги на Мария Требен, една от които "Здраве от аптеката на Господ". Конкретно майка пи "Шведска горчивка" и слава Богу се оправи и до ден днешен е добре.
Та да не се отклонявам от темата. Прочетох в тази книга, че жените трябвало по-често да посягат към билката имел, която лекувала най-различни "женски болести", включително и безплодие. Лечителката препоръчва да се пият пресни капки от имел, но при липса на такива, могат да се вземат готови от аптеката.
Аз си купих тинктура от бял имел /струва 0,80ст./. Пия ги според препоръките на Требен - по 25 капки сутрин на гладно и вечер преди лягане. Не зная дали ще ми помогнат, но поне мога да опитам. Вече изпих едно шишенце /20мл./ и започвам второ.
Ако някой се интересува, мога да взема книгата и да цитирам конкретно текста за белия имел.
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Бял имел
« Отговор #1 -: Май 30, 2007, 17:33:11 pm »
Лесно ли се намира? Ти какви точно оплаквания имаш? Имаш ли конкретна причина установена за незабременяването? Колко време смяташ да ги пиеш така сутрин и вечер?
*
Re: Бял имел
« Отговор #2 -: Май 30, 2007, 17:59:30 pm »
С тази билка трябва да се внимава. При по-голямо количество е отровна и не трябва да се пие дълго време.
*
Re: Бял имел
« Отговор #3 -: Май 31, 2007, 15:16:31 pm »
Лесно ли се намира? Ти какви точно оплаквания имаш? Имаш ли конкретна причина установена за незабременяването? Колко време смяташ да ги пиеш така сутрин и вечер?

Намерих я лесно в билкова аптека. Преди проблема бяха многото сраствания в малкия таз. Мина година след пластиката. Сега мисля че имам липсваща овулация. При последния преглед имах задържан фоликул. Скоро не съм ходила на преглед. :? Засега смятам да пробвам с билки. За някои момичета това са остарели методи на лечение, но аз вярвам, че могат да помогнат. Като времетраене не зная колко ще ги пия. По принцип за да има ефект от билките, трябва да се пият минимум 3-6 месеца.



*
Re: Бял имел
« Отговор #4 -: Май 31, 2007, 15:23:47 pm »
Жасмин, в книгата пише, че са били задавани въпроси, свързани с това, че билката е отровна. Но лечителката отговаря, че са отровни само семената на имела, а листата се използват за лечение. Но сега се замислям, че ако си я приготвям сама, ще слагам само листа, но знае ли човек какво става при производствени условия :? ?Но не мога да си набавям пресен имел. Той е нещо като паразит по дърветата и е много на високо. Виждала съм го по тополите. 
*
Re: Бял имел
« Отговор #5 -: Май 31, 2007, 22:53:09 pm »
Билките не винаги са безобидни. Пусни търсачка в интернет, попрочети повече. Ако знаеш хубава билкова аптека, консултирай се с продавачите, често те са добре информирани.
Re: Бял имел
« Отговор #6 -: Юни 10, 2007, 22:36:08 pm »
Билките не винаги са безобидни.
Подкрепям с две ръце.
Имайте предвид, че някои билки имат абортативно дейстие, други са отровни, изобщо не ги пийте ей така!
*

    gemi78

  • ***
  • 235
  • ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!!!
Re: Бял имел
« Отговор #7 -: Юни 12, 2007, 21:09:46 pm »
И аз съм 4увала,4е тази билка е отровна,ако се прекали с нея.
Така,4е не пийте тази билка преди да се консултирате с някой лекар.


*

    tani.1985

Re: Бял имел
« Отговор #8 -: Ноември 05, 2008, 10:26:30 am »
Eli от коя билкова аптека си закупи капките от белият имел
*

    tani.1985

Re: Бял имел
« Отговор #9 -: Ноември 05, 2008, 10:36:19 am »
Eli моля помогни от коя билкова аптека си закупила капките от пресен имел
*

    janeta_76

Re: Бял имел
« Отговор #10 -: Ноември 05, 2008, 11:13:41 am »
моля ако някой знае от коя билкова аптека бих могла да си закупя пресните капки от бял имел .
Re: Бял имел
« Отговор #11 -: Октомври 25, 2011, 18:25:40 pm »
Здравейте! Бях прочела тук, че някое момиче попита от къде може да си закупи капки от бял имел, тъй като е прочела от книгата на Мария Требен "Здраве от аптеката на Господ", че се препоръчват за забременяване. Отговарям, че може да си закупи капки от бял имел от Австрия от билковата аптека.
Само за уточнение, споделям, че при мен не се развиваха доминантни фоликули, направих си кръвен тест на втората фаза на цикъла ми на хормона прогестерон, както ми изписа лекар специалист и резултата беше мисля 1.25 и след пиене на тази билка по определен начин за 20 дни, но не капките/ които предполагам са много по - силни, тъй като са извлек/ , а със студено накисване на билката, нивото на този хормон ми се вдигна на 16. 42
Просто си бях обещала, че трябва да отговоря на това момиче, че аз намерих капките от обикновена аптека в Австрия и сега имам намерение да ги пия.
Re: Бял имел
« Отговор #12 -: Ноември 10, 2011, 15:06:06 pm »
При бременност: Имел (Viscum album) - Съдържа токсични химикали, които преминават през плацентата, увреждат плода, не е за вътрешна употреба. Но явно може да се приема до овуто...
*
Re: Бял имел
« Отговор #13 -: Април 04, 2012, 11:37:52 am »
Бял имел ми е изписан от д-р Михайлов, пие се след овулация, от 15-ти ден (при мен ОВУ е на 14ти ден) за 15 дена. Според доктора повишава прогестерона, затова се пие.