0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Селен...
« -: Май 28, 2007, 17:13:13 pm »
Момичета, вие какъв Селен си купувате?
на мен ми изписаха 200мкг Селен всеки ден и аз си купих на Walmar
в аптеката тази ми каза, че този бил много концентриран и само по една таблетка трябвало...а тя е 50мкгр...
обърках се вече...
тези които имат тиреоидит на Хашимото и трябва да приемат по 200мкг Селен...какъв купуват?
« Последна редакция: Май 28, 2007, 18:49:36 pm от mini »
* премахнато от модератор
*
Re: Слен...
« Отговор #1 -: Май 28, 2007, 18:35:55 pm »
И аз съм с Хашимото, но на мен са ми изписали 100мкг. Сега пия по две хапчета на Валмарк, а в началото пиех Цефасел 100 *1.

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Селен...
« Отговор #2 -: Май 28, 2007, 22:33:26 pm »
и аз пия по 200 мкг (1 табл) на ден. внасям си го от америка защото ми е най-изгодна цената. това е лечебната доза която лекаря е преценил че е подходяща за теб и твоя проблем. тези на валмарк са хранителни добавки, т.е. профилактичната доза за здрави хора. съветвам те да не се доверяваш на аптекаря - той не знае състоянието ти. лекаря назначил лечението ти го знае.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Селен...
« Отговор #3 -: Май 28, 2007, 22:45:08 pm »
съветвам те да не се доверяваш на аптекаря - той не знае състоянието ти. лекаря назначил лечението ти го знае.
:good_post:



lb2f
Re: Селен...
« Отговор #4 -: Май 29, 2007, 09:42:44 am »
Ох,
сега съм по-спокойна, че нищо нередно не върша като си пия по 4 таблетки на Wallmar по 50мкг
:)
Мерси мацки за бързите отговори :)
* премахнато от модератор
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Селен...
« Отговор #5 -: Май 29, 2007, 10:40:22 am »
в бг има и табл по 100 мкг. те ще са ти по-изгодни финансово, така че ако искаш мини на тях (2 х 1 на ден). а ако имаш възможност да си внесеш от някъде табл от по 200 мкг ще ти е най-добре. в америка и турция са евтини лекарствата. специално селена на мен ми го намериха в америка ок 8-9 долара за 500 табл (това количество ще ми стигне за ок година и 4-5 мес по 1 табл дневно). за сравнение - този на валмарк ти излиза ок 7 лв за ок седмица...
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Селен...
« Отговор #6 -: Май 29, 2007, 10:47:48 am »
Аз също съм с хашимото. Пия по 2 т. от 100 мкг. Казха ми, че е американски. Този на валмарк излиза доста по-скъп.
Re: Селен...
« Отговор #7 -: Май 29, 2007, 11:03:37 am »
 И аз съм с Хашимото, но предписаната ми доза е 100мкг. Досега пия все на Велмарк 2 по 50. Може ли някой да каже на коя фирма е този от по 100мкг?
*
Re: Селен...
« Отговор #8 -: Май 29, 2007, 11:05:50 am »
Здравейте момичета!
Искам мнение, особено твоето Лили  :balk_81:- изследвах ТСХ - 3,79, но нито един ендокринолог не обръща внимание, засега само си пия парлодела заради пролактина /вече е в норма/ и след два месеца е втората контрола, но примерно мога ли да си пия селен, разбира се профилактичната доза по 50 мг. на валмарк, докато изпия опаковката и после да си попочина малко. На ехо пак нищо не излезе - т.е няма физ. промени в жлезата. Смятам все пак да се обадя по тел. на ендокринолога си за мнение, но ще съм благодарна и за вашите мнения. Предварително благодаря!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Селен...
« Отговор #9 -: Май 29, 2007, 11:47:50 am »
3,79 мисля е височко когато се цели забременяване. освен тсх нещо друго на щитовидната изследвала ли си (сори ако си писала вече, но не помня). има теория че от проблеми с щитовидната може да се повиши пролактина. при мен тази теория е факт. при кой ендокринолог ходиш. то вече сигурно прекалявам с рекламата, ама аз наистина само на тодорова имам доверие специално за репродуктивна ендокринология.
профилактичната доза от 50 на валмарк естествено можеш да пиеш спокойно. дори няма нужда от почивка (аз пия по 200 мкг дневно без почивка повече от година вече), но е възможно да имаш нужда от по-голяма доза от профилактичната. това обаче само лекар може да ти каже. успех.

пп проблемите с теглото ти също е възможно да се дължат на проблем с щитовидната.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Селен...
« Отговор #10 -: Май 29, 2007, 12:13:56 pm »
http://www.vitacost.com/Natures-Way-Selenium

От тук сама можеш да си поръчаш селен 200мг от Америка - наистина излиза доста по-евтино от Валмарк на българския пазар.
*
Re: Селен...
« Отговор #11 -: Май 29, 2007, 13:33:11 pm »
Здравей Лили! Много ти благодаря за бързия отговор. Обърнах се специално към теб, защото ти преди време ме беше насочила да обърна внимание на щитовидната жлеза. От тогава смених двама ендокринолози и никой не открива проблем. За тях всичко е в норма. Втория при когото ходя каза, че първо ще увладеем нередовния цикъл и после ще видим другите неща, защото него стойностите на тсх не го притеснявали, въпреки че казах, че идеята е не само да ми идва мц, а и да забременея и да износя бебето. А иначе антитела на щитовидната не съм изследвала, но се замислям дали да не отида на своя глава в лабораторията да си ги пусна, заедно с още веднъж тсх. Чудя се, обаче дали няма да се повлияят стойностите след приема на парлодел :?. Доколкото знам зависимостта е и пряка и обратна. А селен определено ще си вземе, даже няма и да питам никакъв ендокринолог, докато не си пусна аз другите изследвания поне докато не дойде време за контролата. Знам за д-р Тодорова. Впечатлена съм от нещата, които е направила за много от момичетата тук, за върнатите надежди и усмивки.
Аз съм от Варна и съм ходила при д-р Сарджева и д-р Ангелова, ако след два месеца нещата не се задълбочат в желаната от мен насока и при трети ендокринолог ще отида, ако трябва и до София :wink:
А проблема ми с теглото е, че съм доста хилава :(. Ама и толкова очевидно нещо явно пак не е проблем за ендокринолозите.
Много ти благодаря за отговора! :balk_48:
Re: Селен...
« Отговор #12 -: Май 29, 2007, 13:53:02 pm »
bird_р, д-р Тодорова дава консултации и в новия ин-витро център в Плевен.   :wink:
*
Re: Селен...
« Отговор #13 -: Май 29, 2007, 14:03:24 pm »
А някъде другаде, освен в София и Плевен дава ли консултации д-р Тодорова?
« Последна редакция: Май 29, 2007, 15:12:03 pm от titkata »
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Селен...
« Отговор #14 -: Май 29, 2007, 14:54:16 pm »
бърд, не знам какво виждат и какво не ендокринолозите при които ходиш, но всичко което описваш като проблеми при теб (поднормено тегло, нередовен цикъл, повишен пролактин, стерилитет) са признаци на проблем с щитовидната. не само на това са признаци естествено, но и на това. при това положение според мен със сигурност трябва да се отхвърли евентуален проблем с щитовидната за да може да се потърси проблем на друго място. при завишеното ти тсх (макар и с малко) обаче според мен е твърде възможно проблема ти да е именно в щитовидната. други признаци които може да имаш, а може и да нямаш са зиморничавост, студени крайници, непоносимост към поло яки и др.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Селен...
« Отговор #15 -: Май 29, 2007, 14:55:59 pm »
здравейте,на мен д-р тодорова също ми изписа селен,въпреки че нямам отклонения в щитовидната жлеза,ТАТ и МАТ в норма.може би заради изчерпан яйчников резерв ДНЕА + 50мкг селен.понеже този ми свършва а имам 1 кутиика от 100мкг.дали ще има проблем ако го пия(или да го деля)и второ,дали по време на стимулация трябва да се спре
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Селен...
« Отговор #16 -: Май 29, 2007, 15:06:06 pm »
ако не може да се дели пии го през ден. не ти пречи на стимулацията
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Селен...
« Отговор #17 -: Май 29, 2007, 15:11:12 pm »
о.к.мерси лили
*
Re: Селен...
« Отговор #18 -: Май 29, 2007, 18:24:49 pm »
Благодаря Лили!  :youwoman:Определено си ми е студеничко, ама полото добре го понасям. Поне на своя глава ще изследвам пак тсх, тат и мат, то това поне ми стана ясно. Трябва ли др. за щитовидна жлеза на първо време? :?
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Селен...
« Отговор #19 -: Май 29, 2007, 23:31:53 pm »
аз винаги съм си ги пускала всичките в комплект - тсх, фт3, фт4, тат и мат...ама си идва малко скъпичко...прецени си ти дали ще можеш да си го позволиш финансово след като ще си го самоназначаваш.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!