0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Прогестерон на 7я ден от овуто????
« -: Юли 25, 2005, 14:59:44 pm »
Момичета,

много ви моля за коментар на тези резултати:

Прогестерон 22,03 nmol/l      Реф. ст.: 10.62-81.28 nmol/l

Изследването е правено на 7я ден от предполагаемата овулация.

Добре ли е тази стойност и показва ли имало ли е наистина овулация?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Прогестерон на 7я ден от овуто????
« Отговор #1 -: Юли 25, 2005, 15:29:57 pm »
Горе-долу добре.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Прогестерон на 7я ден от овуто????
« Отговор #2 -: Юли 25, 2005, 15:44:23 pm »
Мила Елви, не искам да те подвеждам, но независимо, че е в граници, май е малко нисичко нивото :(  Моят беше 60 и нещо при същите референтни и пак докато док не потвърди не мога да кажа със сигурност имало ли е или не. Покажи му ги и той ще каже. Стискам палци все пак :goodluck:
*
Прогестерон на 7я ден от овуто????
« Отговор #3 -: Юли 25, 2005, 17:04:51 pm »
Лали, Ман, мерси много за отговорите и пожеланията  :)

Нисък е  наистина  :roll:
Ох, нямало май тогава овулация ???? :cry:
А графиката изглеждаше този месец приказно и теста за ову  беше положителен...  :roll:

Явно ще се пие Дуфастон или Утрогестан...намирисва ми..
Прогестерон на 7я ден от овуто????
« Отговор #4 -: Юли 26, 2005, 09:42:35 am »
Абе не че е нямало овулация. Имало е. Но просто нивата на прогестерона са ниски. Пиеш хапчета и тва е. Защо офкаш, те не са страшни?!
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Прогестерон на 7я ден от овуто????
« Отговор #5 -: Юли 26, 2005, 13:34:33 pm »
Ще ги пия къде ще ида.. :) Щом трябва!
Просто сега съм на Достинекс и Сиофор, доста тежки лекарства, а сега  и още едно...
Явано ще трябва и Утрогетан... с тия стойности на прогестерона :roll:
Дано помогне!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Прогестерон на 7я ден от овуто????
« Отговор #6 -: Юли 26, 2005, 14:23:20 pm »
Цитат на: Elvi
Ще ги пия къде ще ида.. :) Щом трябва!
Просто сега съм на Достинекс и Сиофор, доста тежки лекарства, а сега  и още едно...
Явано ще трябва и Утрогетан... с тия стойности на прогестерона :roll:
Дано помогне!


искам да отбележа, че ниският прогестерон е следствие от проблеми в първата фаза на цикъла - тоест, проблеми с качеството на яйцеклетката.
колкото и допълнително прогестерон да вкарваме във втората фаза на цикъла, това няма да подобри качеството на яйцеклетката!
и изобщо, в медицината се спори относно ползата от добавъчния прием на прогестерон за поддръжка на лутеална фаза...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Прогестерон на 7я ден от овуто????
« Отговор #7 -: Юли 26, 2005, 15:02:41 pm »
Jam и аз си я мислех тая работа с качеството на яйцеклетката  :roll:

Това как се установяваше, с изследване на Естрадиола ли?
В кой ден се прави, по време на овулацията?[/i]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Прогестерон на 7я ден от овуто????
« Отговор #8 -: Юли 26, 2005, 15:33:33 pm »
единият косвен индикатор за качеството на яйцеклетката е нивото на естрадиол в кръвта преди овулацията - мери се предовулаторно. друг косвен индикатор е нивото на прогестерон в лутеалната фаза.
разбира се, това не изчерпва нещата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Прогестерон на 7я ден от овуто????
« Отговор #9 -: Юли 27, 2005, 10:01:39 am »
Снощи реших да ида на УЗ да видя лигавицата.
Е, 15 мм е.
 Сега се чудя като ми е нисък прогестерона, не трябва ли да ми е и тънка лигавицата???  :?
Също така лекарката видя, че в десния яйчник имам фоликул около 20 мм. :(
А понеже и тоя месец не правих фоликулометрия, не знам дали не е фоликула, който е трябвало да се пукне по време на овуто...  :roll:

Момичета, как мислете може ли този фоликул да е нарастнал, да не се е спукал, а да се е смалил и да секретира някакво мин. количество прогестерон, което да е покачило темп. и да  лъже, че е имало ову??

Защото според БТ и графиката всичко изглежда перфектно....  :roll:
Прогестерон на 7я ден от овуто????
« Отговор #10 -: Юли 27, 2005, 11:00:12 am »
Лигавицата се влияе от Естрадиола, не от Прогестерона. Кажи кой ден си все пак от цикъла.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Прогестерон на 7я ден от овуто????
« Отговор #11 -: Юли 27, 2005, 11:07:48 am »
31 ден

Овулацията е била на 21я ден според ФФ и тестовете.
Прогестерон на 7я ден от овуто????
« Отговор #12 -: Юли 27, 2005, 17:06:25 pm »
ми с този 20 мм фоликул може и да имаш повторна овулация така че давай, а иначе другото е теория на вероятностите за обратното развитие след като не е следен и как точно лекарят определи кой е 7-мия ден след ову за да ти пусне Прогестерона.
Васи не съм много съгласна с теб за прогестерона.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Anonymous

Прогестерон на 7я ден от овуто????
« Отговор #13 -: Юли 27, 2005, 22:31:33 pm »
Лекарят  е в отпуск. Прогестерона си го пуснах сама.

А 7- я ден го определих според БТ и графиката на ФФ.

Също имах и 2 положителни теста за овулация.
*

    Anonymous

Прогестерон на 7я ден от овуто????
« Отговор #14 -: Юли 27, 2005, 22:33:01 pm »
Горното го написах аз -Елви, нещо не иска да ме логне...  :(
Прогестерон на 7я ден от овуто????
« Отговор #15 -: Юли 28, 2005, 10:02:12 am »
Цитат на: Ledena_luna
ми с този 20 мм фоликул може и да имаш повторна овулация така че давай, а иначе другото е теория на вероятностите за обратното развитие след като не е следен и как точно лекарят определи кой е 7-мия ден след ову за да ти пусне Прогестерона.
Васи не съм много съгласна с теб за прогестерона.

Ами с право не си съгласна с мен, щото пиша глупости!
Исах да пиша, че се влияе и от естрадиола, не само от прогестерона. Сори много. Ама с тез колежки дето ми дуднат на главата.

Ето откъс от две статии:
1. Как да забременеем? - www.zachatie.org
"Естроген Предизвиква растежа на женските полови органи и на маточната лигавица.
Прогестерон Предизвиква изменение на секреторната активност на маточната лигавица след овулация."
2. Менструален цикъл - www.infotel.bg
"След разпукването на фоликула в него под влияние на лутеинизиращ хормон /отделян от хипофизата/ се образува т.н. жълто тяло. То от своя страна продуцира хормони /естрогени и прогестерон/, които подготвят маточната лигавица за приемане на оплодената яйцеклетка. Лигавицата на матката се разраства, подобрява се кръвоснабдяването й. В преобладаващата част от случаите зрялата яйцеклетка остава неоплодена, жълтото тяло регресира, а маточната лигавица поради рязкото спадане на продукцията на есрогени и прогестерон остава с намалено кръвоснабдяване. "
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!