0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Левкоцити в еякулата
« -: Май 23, 2007, 18:04:23 pm »
Здравейте! Завишения брой  на левкоцитите в еякулата много ме притеснява , още повече , че не знаем точния им брой.На какво се дължи това?моля ви , ако има някои с подобен проблем или знае нещо по въпроса , нека да пише. как да се справим с този проблем? Предполага се , че има инфекция , но от какъв тип е и влияе ли се медикаментозно не знаем.лекуващият лекар просто каза " пий този антибиотик , пък ако не стане да 3 мес ще видим..."
Пишете , моля ви. :(
*
Re: Левкоцити в еякулата
« Отговор #1 -: Май 23, 2007, 18:16:21 pm »
Направете микробиология на еякулат и антибиограма. Така ще определите вида на инфекцията, ако я има и ще разберете, кой е най-добрият за конкретния причинител антибиотик.
Левкоцитите може да се дължат и на варикоцеле. Консултирайте се с андролог.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Левкоцити в еякулата
« Отговор #2 -: Май 24, 2007, 15:24:15 pm »
По-добре направете микробиология на еякулат, евентуално микробиология на уретрален и простатен секрет с антибиограма. Може да пуснете и изследване за хламидия. Пиенето на антибиотик напосоки не е най-доброто решение.
  09.11.2007
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Левкоцити в еякулата
« Отговор #3 -: Май 26, 2007, 00:35:28 am »
Здравейте! Завишения брой  на левкоцитите в еякулата много ме притеснява , още повече , че не знаем точния им брой.На какво се дължи това?моля ви , ако има някои с подобен проблем или знае нещо по въпроса , нека да пише. как да се справим с този проблем? Предполага се , че има инфекция , но от какъв тип е и влияе ли се медикаментозно не знаем.лекуващият лекар просто каза " пий този антибиотик , пък ако не стане да 3 мес ще видим..."
Пишете , моля ви. :(

Ами уточнете първо точния им брой, както и дали нещо расте от някъде - простата, урина, еякулат ...


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Левкоцити в еякулата
« Отговор #4 -: Юни 13, 2007, 19:36:49 pm »
А може ли след правилно проведено лечение напълно да се оттървеш от левкоцитите или това дава отражение  и за напред? По точно - дават ли някакво трайно отражение върху оплодителните способности на мъжа? Тук , във форума все чета , че двойките ОТ ГОДИНИ се  борят с тях... Има ли забременели след лечение?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Левкоцити в еякулата
« Отговор #5 -: Юни 13, 2007, 20:29:35 pm »
Почети още малко във форума - има много жени, забременели след лечение на мъжете им.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Левкоцити в еякулата
« Отговор #6 -: Юни 16, 2007, 23:09:43 pm »
Аз забременях и родих по естесвен начин, при условие, че имахме астенозооспермия и левкоцити.
Трябва да се определят какви бактерии има чрез микробиологичн секрет и да се приложи адекватно антибиотични и хомеопатично лечение.
Re: Левкоцити в еякулата
« Отговор #7 -: Февруари 11, 2013, 18:28:48 pm »
Здравейте,приятелят  ми си направи спермограма и има завишени левкоцити.След преглед Д-р Кацаров препоръча да направи микробиология на еякулат.Ето резултатите от Кандиларов лаборатория:


Микробиология :
Вид материал :
Еякулат   Микроскопски материал :
лимфоцити - 3 - 4
Културелно изследване:
1. Банална флора
2. Кандида
3. Микоплазми
4. Уреаплазма
5.   Състояние :
1. не се изолира
2. не се изолира
3. не се изолира
4. не се изолира
5.
Препоръки :
SB

Според вас какви са тези лимфоцити 3-4? Някой може ли да даде съвет? Пратихме изследването и на доктора,както той ни каза и ще видим дали ше ни отговори...  :?
Не знам от къде са тези завишени левкоцити!
*
Re: Левкоцити в еякулата
« Отговор #8 -: Февруари 11, 2013, 19:35:38 pm »
*Sunny*Angel*, никъде в цитираните от теб резултати не се споменават левкоцити. Твоят цитат  ли е непълен или се бъркаш с лимфоцитите?

И още: тази тема е от 2007-ма. Задай въпроса си в активните теми за въпроси и отговори относно спермограмата - там е по-вероятно да получиш отговор:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45609.0
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=12189.0
« Последна редакция: Февруари 11, 2013, 19:38:18 pm от цигу »
Re: Левкоцити в еякулата
« Отговор #9 -: Февруари 11, 2013, 21:45:15 pm »
Не бъркам левкоцити с лимфоцити! :wink: След спермограмата със завишени левкоцити,доктора ни изпрати да направим микробиология за да проверим дали не са повишени от инфекция.В резултатите от микробиологията фигурират някакви лимфоцити,които не знам какво значат-за тях ми беше въпроса...  :)
Благодаря за линковете-ще прегледам и темите,които ми предлагаш-дано в тях има отговор на въпроса ми!  :)
« Последна редакция: Февруари 11, 2013, 22:04:32 pm от *Sunny*Angel* »
Re: Левкоцити в еякулата
« Отговор #10 -: Февруари 12, 2013, 09:35:26 am »
Споко,д-р Даскалова ще ти отговори в другата тема, когато има възможност. /видях че си писала във "Въпроси към мед. консултант. Стерилитет при мъжа./