0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

HPV?За какво е отговорно?
« -: Май 23, 2007, 10:10:52 am »
Днес след проблеми с менструалният цикъл ,реших да си проверя нивото на прогестерона от стари изследвания и се натъкнах на нещо ужасяващо за мен като резултат от 2005 година!!!! :x
ХПВ-резултат 28/над 19 е положителен/
И предишният ми гинеколог не ми е казал нищо за това... 8O
ПАП ми е 1-2 група
Нямам кървене,нито болки по време на секс.Мъжа ми няма пъпчици на видимите за това места.
ВЪпросите ми са следните:
1.Мога ли да си направя цветна снимка при наличие на ХПВ?Само във влагалището ли живее този вирус,или може да се пренесе и нагоре по тръбите?
2.Може ли ХПВ да е причина за спонтанен аборт?
3.Ако и мъжът ми го има,има ли смисъл да дава материал за икси?
4.Има ли лечение,колко време отнема?
5.Възможно ли е по кръвен път(циркулацията на кръвта)да го предам на плода?
6.Ако няма лечение,има ли шанс да се стигне до раждане?И ако да,какво ще стане с малкото дете?Възможно ли е по кръвен път(циркулацията на кръвта)да го предам на плода?Ще има ли изграден имунитет срещу ХПВ или просто ще бъде поредният носител?
 Надявам се ,да не съм ви отегчила с въпросите си.Някои от тях може да ви изглеждат тъпи,нооо не намерих отговор на тях,годините ми напредват,нямам време за губене и питам това което ме вълнува най-много в момента.

« Последна редакция: Май 23, 2007, 10:31:31 am от iliyanas »
Re: HPV?За какво е отговорно?
« Отговор #1 -: Май 23, 2007, 12:39:28 pm »
http://archives.zavinagi.com/archive/000/056/478/56478/56478.html   Успях да намеря това.Дано ти свърши работа!Знам,че не отговаря напълно на въпросите ти.   :?
Re: HPV?За какво е отговорно?
« Отговор #2 -: Май 23, 2007, 12:50:16 pm »
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=11536.0
ХПВ = HPV
ако пуснеш в Гугъла ще те залее ...
Не е толкова ужасяващо ... още повече, че ПАП1-2 е хубав резултат!!!
Re: HPV?За какво е отговорно?
« Отговор #3 -: Май 23, 2007, 13:30:25 pm »
Не е толкова ужасяващо ... още повече, че ПАП1-2 е хубав резултат!!!
Може,но това ми е изследване от края на 2005.А и в последно време взеха да ми никнат разни разни бемки-брадавици и днес като видях това се УПЛАШИХ.Успях да намеря,че ХПВ може да не се изразява само в брадавици по половите органи,а при някои и при такива плоски бемки-брадавици по тялото.
Re: HPV?За какво е отговорно?
« Отговор #4 -: Май 23, 2007, 13:50:47 pm »
Да, разбирам те миличка! Но се опитвам да те успокоя поне малко.
Другото ще го каже доктор ...
Носители на ХПВ са около 60-70 % от населението.
Щамовете са около 100 вида.
Може тези мисли да е задържал за себе си лекарят ...
На моя близка редовно не й казват резултата от цитонамазката. Само - няма страшно ...
Ако се вгледаш в хората около теб всеки трети е с такива брадавици по деколтето или по шията. Премахват се с лазер от дерматолог. Не са опасни. Всъщност най-опасните са безсимптомните. Тези по гениталиите се третират естествено от гинеколози ...
Re: HPV?За какво е отговорно?
« Отговор #5 -: Май 23, 2007, 18:26:16 pm »
Ако вече ги имаш пусни си тест за типизация (както ти казаха има около 100 типа от които само 4-5 са високо ризични)

 Влез в подфорума адреси на клиники.... тема папилома вирус от там ще стигнеш до HPV gard и ще намериш отговор на впросите