0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Скъпи съфорумци,
както на няколко места споделих, съпругът ми няма никакви сперматозоиди, следователно вариантите са за донор или осиновяване.
Сега ще ви призова ако сте с подобен проблем да споделите при вас как е минало, какви са били страховете и опасенията ви, дали донорството ви е донесло щастие или е станало при4ина за охлаждане в отношенията, както и вси4ко друго, което сте готови да напишете по темата.
Знам 4е мъжете не са много в този форум, но се надявам да се вклЮ4ат в теми4ката.
По4вам с мен самата, т.е с нашето семейство, тъй като пиша от името и на мъжа ми :)
Той геройски понесе окон4ателната диагноза, и въпреки 4е му е много тежко, каза 4е ще опитаме с донор, защото много иска беб4е, също каза и 4е никога няма да се откаже да опитва за свое
Само това си казахме с него по темата, а мен ме измъ4ват толкова въпроси:
Ами, ако той не го оби4а после като свое, ами ако отношенията ни се развалят ...
Мисля си дали наистина го иска, или просто го прави за да съм щастлива аз, без да осъзнава 4е едно бебе трябва да дойде в здраво и щастливо семейство, а не за да направи семейството щастливо.
Сещам се за една серия на сериала Приятели, запомнила съм я, въпреки 4е тогава дори не съм се познавала с сегашния ми съпруг- единия Приятел не можеше да има бебета и двойката мина през, търсене на донор, безкрайни опити и т.н когато най накрая съпругата реши, 4е щом не може да има дете от мъжа си, не иска да има дете от никой друг, и преминаха на осиновяване
Знам това е само един сериал, при това смешен, комедиен, но все пак ние сме изправени пред същия проблем
Какви бяха вашите 4увства и емоции и как вий се справихте с проблема, моля ви пишете, 4акам вашите съвети  :help1:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    gosenka

Re: АРТ с донор, вселдствие на мъжки фактор
« Отговор #1 -: Май 23, 2007, 14:06:44 pm »
здравей, не се страхувай аз имам една много близка приятелка и след много,много мъки стигнаха и те до донорска инсеминация.тя за късмет забременя от 3 ти опит.първо съпругът й не прие много добре факта, нали знаеш на мъжете трябва време за да обмислят нещата.после като тръгна и той с нея на прегледи почна да приема вече факта.а когато се роди бебата той беше най щастливият татко на света, ревеше от щастие.и до ден днешен са едно сплотено семейство и вече не може без малката и даже обмислят и второ бебе от донор.просто не се впечатлявай мъжете стават бащи когато гушнат рожбите си.действай и ти пожелавам успех. и аз забремнях трудно след 12 годишен неизяснен стерилитет, но просто заслужава борбата.сега работим за второ.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: АРТ с донор, вселдствие на мъжки фактор
« Отговор #2 -: Май 23, 2007, 14:26:47 pm »
здравей, не се страхувай аз имам една много близка приятелка и след много,много мъки стигнаха и те до донорска инсеминация.тя за късмет забременя от 3 ти опит.първо съпругът й не прие много добре факта, нали знаеш на мъжете трябва време за да обмислят нещата.после като тръгна и той с нея на прегледи почна да приема вече факта.а когато се роди бебата той беше най щастливият татко на света, ревеше от щастие.и до ден днешен са едно сплотено семейство и вече не може без малката и даже обмислят и второ бебе от донор.просто не се впечатлявай мъжете стават бащи когато гушнат рожбите си.действай и ти пожелавам успех. и аз забремнях трудно след 12 годишен неизяснен стерилитет, но просто заслужава борбата.сега работим за второ.
много мило семейство, много трогателно, много ме трогна, браво! :D

miori, успех каквото и да решите!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: АРТ с донор, вселдствие на мъжки фактор
« Отговор #3 -: Май 30, 2007, 20:00:18 pm »
Благодаря на gosenka и evro
Явно проблем като нашия не е много 4есто срещан, за щастие, и тъй като няма да можем да обменяме инфо и емоции с двойки като нас, то съм двойно по благодарна за разбирането което срещам от вас, които ни обнадеждихте, въпреки 4е проблемите при вас са разли4ни  :bighug:
Дано скоро вси4ки станем родители на собствени или доноски деца, защото родителството е много по отговорно от едно за4еване на бебе
Целувки
П.С. Ако сметнат модераторите, да преместят темата в емоционалния подфорум или да я закрият...
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: АРТ с донор, вселдствие на мъжки фактор
« Отговор #4 -: Май 30, 2007, 20:03:48 pm »
Няма нужда да местим темата, нито да я заключваме.
Проблемът е доста често срещан, но не много двойки искат да го обсъждат публично.
Пиши спокойно. Ще намерите подкрепа и решение. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: АРТ с донор, вселдствие на мъжки фактор
« Отговор #5 -: Май 30, 2007, 20:19:56 pm »
Благодаря Мели,
може и да е 4есто срещан, но колко от тях прибягват до донор / дали имаш наблЮдения, имам предвид/  :oops:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    briana

Re: АРТ с донор, вселдствие на мъжки фактор
« Отговор #6 -: Юни 06, 2007, 15:06:09 pm »
здравейте всички настоящи и бъдещи родители.искам да се обърна към miori ние имаме същият проблем.в началото аз имах гинекологичен проблем,трябваше ми спешно лечение ,малко по късно когато при мен всичко се оправи започнахме изследванията за стерилитет защото вече 4-та година все не се получава, през цялото време си мислех чее причината е в мен защото майка ми е имала подобен проблем но след като направихме спермограмата на мъжът ми ме заля студен душ.правихме всички изследвания в софия в лаборатория която позволява проверка на резултатите по интернет, та аз проверих и когато прочетох какво пише там стоях плачех и не вярвах.не казах на никого докато не повторихме изследванята в специализирана клиника,след като се потвърдиха моята лекарка ми каза или донорска сперма или осиновяване ,аз вече го знаех всъщност.за щастие мъжът ми го прие много добре,предвид обстоятелствата и двамата решихме да направим инвитрото.но преди това го заведох при д-р кацаров който е андролог и при това много добър ако се съди по опашката пред кабинета му.той му е обяснил че може да има запушване на някаква тръба затова ще му направи някаква манипулация която ще покаже дали се произвеждат сперматозоиди или не.затова аз те съветвам мила ми miori не пристъпвайте към инвитрото преди да сте направили всичко необходимо .отидете на анрдролог ,има само няколко добри в българия не са популярни но може да ви помогне.най-важното е да сте заедно в това да го подкрепяш ние в крайна сметка решихме че дори да направим донорско ин витро детето ще си бъде наше и това е изпитание през което да преминем.много е важна и реакцията на родителите ,неговите го приеха много тежко,но в крайна сметка ни подкрепят.мога да напиша още толкова неща но да не ви отегчавам ако искаш да споделиш нещо или пък някакъв съвет от човек с същите проблеми инаги съм насреща пожелавам ви успех и не се отчайвайте.
*
Re: АРТ с донор, вселдствие на мъжки фактор
« Отговор #7 -: Юли 02, 2007, 10:21:47 am »
Благодаря ти briana, за това 4е сподели, при нас също има промяна в ситуацията,
Първо се загубих за около месец защото си бяхме в бг да правим изследвания и т.н
оказа се 4е в спермограмата отново няма нито един сперм, което си го о4аквахме, но след прегледа с уролог се установи 4е при4ината е в недоразвити тестиси, т.е уролога каза 4е няма смисъл да прави биопсия, защото тя ще е по-скоро да потвърди липсата на сперматозоиди
Но ний ве4е бехме платили за био-то и се бяхме подготвили, та настояхме
Резултата от нея, беше направо шокиращ, въпреки склерозиралите канал4ета и недоразвитоста на тестисите в единия има немного на брои сперматозоиди :) :) :) което върна топката обратно в играта
така се радваме, остава само да разберем дали тези които ги има, ще са годни за нещо и дали ще са достатъ4но, но утре имам 4ас за лекар и ще видим какво ще ми кажат :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: АРТ с донор, вселдствие на мъжки фактор
« Отговор #8 -: Юли 02, 2007, 10:25:18 am »
briana , забравих да питам вий дали направихте донорско ин-витро или още 4акате за резултат от уролога, ний решихме да пробваме донорско инсе като за на4ало въпреки намерените сперматозоиди в мъжлето, защото искаме поне 3 деца ( до 5 :) ) и едва ли намереното ще стигне за вси4ките  :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: АРТ с донор, вселдствие на мъжки фактор
« Отговор #9 -: Юли 02, 2007, 22:31:53 pm »
Което за пореден път потвърждава тезата ми, че не е добре да се предаваме, дори когато  мъжът е с азооспермия, висок ФСХ и хипотрофични тестиси. Животът винаги е по-силен.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: АРТ с донор, вселдствие на мъжки фактор
« Отговор #10 -: Юли 03, 2007, 14:32:46 pm »
Което за пореден път потвърждава тезата ми, че не е добре да се предаваме, дори когато  мъжът е с азооспермия, висок ФСХ и хипотрофични тестиси. Животът винаги е по-силен.

Прекрасни думи, Мели! Защо повечето лекари не са като теб. Имам чувството, че много от тях се обезкуражават по-бързо от самите пациенти. И какво става с пациента, ако не види вратичката или не намери линка към форумите загубва надеждата.И ние замалко да не я видим.
И аз винаги казвам : природата си знае работата!

 Миори , Бриана успех !  :lol:
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: АРТ с донор, вселдствие на мъжки фактор
« Отговор #11 -: Юли 12, 2007, 16:31:01 pm »
Миори, Бриана, вие сте силни жени и щастието ще ви стигне. Наистина мечти Ви за деца са реалистични и постижими. Подкрепяйте се с половинките си и ще се радвате на големи семейства и много децича. Успех и късмет в начинанията.
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: АРТ с донор, вселдствие на мъжки фактор
« Отговор #12 -: Юли 13, 2007, 22:16:03 pm »
Здравейте моми4ета, благодаря ви за подкрепата и пожеланията, наистина има светлина в тунела и винаги има надежда, откакто разбрахме 4е въпреки азооспермията имаме шанс за собствено беб4е така се радваме, на мъжа ми като 4е ли камък му падна от сърцето и ве4е много пове4е си говорим по въпроса и докато събираме пари за икси за да си направим наше беб4е, решихме 4е ще пробваме и за едно от донор 4рез инсе, тъй като искаме бебета поне няколко  :D  :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips: :oops: :D
Вярвам 4е ще успеем, вси4ки ще успеем
 :bighug:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!