0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Кондиломи-помогнете?
« -: Май 18, 2007, 16:43:46 pm »
Ако някой може да ми помогне моля да пише.Преди години имах кондиломи-изгориха ги с лазер и всичко приключи-до вчера.Отново са избили(малко)поради слабата ми имунна система.Малко се поуплаших като разбрах колко ще ми излезе лечението.Изписаха ми Isoprinosine който по принцип трябва да го пия 6м.Една опаковка съдържа 50хапчета и стигат за близо 10дни а цената е 42лв опаковката.Като си направих сметка и ми стана лошо.Има и още една ампула която не се сещам как се казва която и тя е към 40лв.и отделно трябва да направя две процедури с течен азот,като едната процедура е от 50-100лв.Не мога финансово да издържа :(Страшно съм отчаяна.Няма ли по евтино лечение?Ако някой знае моля да сподели.Извинявам се за тирадата,но просто съм страшно отчаяна.Благодаря предварително
Re: Кондиломи-помогнете?
« Отговор #1 -: Май 18, 2007, 16:52:53 pm »
 Изопринозина е много добро наистина.Опитай поне веднъж в месеца да си го купуваш.Аз така правих.В началото го пих един месец,но после започнах да си купувам в месеца веднъж.Да чукна на дърво вече колко години стана изобщо не са ми излизали.Но и аз се наблюдавах много обстойно ,защото при появата на първия кондилом трябва да се отстранява веднага за да не плъзнат и други.Беше ме обзела голяма параноя.Гледай да си подсилваш имунната с-ма.А половинката ти има ли?
  И не се притеснявай,ще мине.Просто трябва да си упорита и да се наблюдаваш.
Re: Кондиломи-помогнете?
« Отговор #2 -: Май 18, 2007, 17:08:47 pm »
Според мен след като ти премахнат кондиломите по един или друг метод, можеш да си подсилиш имунната система и без да пиеш половин година Изопринозин. Най-малкото е доста натоварващо за черния дроб  :?. Аз съм пила две опаковки по схема, но успоредно с това са ми изписвали и Есенциале за възстановяване на черния дроб.
Консултирай се и с друг лекар ...
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Кондиломи-помогнете?
« Отговор #3 -: Май 18, 2007, 17:23:06 pm »
Сега звънях на друг лекар да ме види и той,но първата ми процедура е планирана за сряда.До тогава трябва да се консултирам с още един док.Мерси за инфото
Re: Кондиломи-помогнете?
« Отговор #4 -: Май 18, 2007, 17:31:45 pm »
Какво е това кондилом? Как се открива?
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Кондиломи-помогнете?
« Отговор #5 -: Май 18, 2007, 20:13:57 pm »
Кондилома по принцип го водят "брадавица",но изобщо не представлява това.Излизат на гениталите и приличат на малки пъпчици.Не можеш да ги хванеш веднага защото инкубационният им период е от 6 до 9 месеца.Хващат се по полов път,на мен ми го подариха доста отдавна,ужастни гадинки,и упорити.Не вярвах че пак ще се появят отново,но когато ти отслабне имунната система е много вероятно.
*
Re: Кондиломи-помогнете?
« Отговор #6 -: Май 19, 2007, 10:44:16 am »
Здравейте, не че съм компетентна, ама и аз да се включа. Моя приятелка и тя беше цъфнала с такъв подарък, но й ги гориха. Мъжо й ги имал преди дори да се познават, но преболедува гадно и след срив на имунната с-ма се активирали и ето ти резултата. Струваше й 50,00 лв. Беше предния месец, но не е споменавала да са й изписвали нещо за пиене. А доколкото ми е казвала златото се мажел с нещо си....ама не съм питала подробности. Те тея работи са ужасни. Стискам палци всичко да е се оправи по-бързо.
Re: Кондиломи-помогнете?
« Отговор #7 -: Май 19, 2007, 12:35:11 pm »
Изопринозин се пие "ударно" само една опаковка. А след това наистина около 6 мес за поддържане. Освен това гадта трябва да се обгаря (лазер, криотерапия, киселина), т.е. само с Изопринозин нищо не правиш, само харчиш пари... Сещам се, има още един имуностимулатор - Неоксид, с цена четири пъти по-ниска, около 9 лева беше.
При всички положения кондиломите са лукс, (т.е. лечението не е евтино)с който трябва да се примириш.
Дано са ти само отвън и да нямаш в самото влагалище. Не се бави, защото понякога растат страшно бързо, тея гадини с гадини!
И още нещо - партньорът и той трябва да се подложи на лечение, (във Венерологичния диспансер да отиде, ако сте от София)  кекса само с презерватив и без орални екстри, защото и по лигавицата на усната кухина се
появяват. И двамата си пуснете васерман и хламидия.
Независимо на колко си години задължително на всеки 6 мес прави цитонамазка.
Re: Кондиломи-помогнете?
« Отговор #8 -: Май 19, 2007, 12:37:39 pm »
Според мен след като ти премахнат кондиломите по един или друг метод, можеш да си подсилиш имунната система и без да пиеш половин година Изопринозин. Най-малкото е доста натоварващо за черния дроб  :?. Аз съм пила две опаковки по схема, но успоредно с това са ми изписвали и Есенциале за възстановяване на черния дроб.
Консултирай се и с друг лекар ...

Мила, кондиломите са доста сериозен проблем и не давай подобни лековати съвети! И не я плаши излишно с черния дроб.
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Кондиломи-помогнете?
« Отговор #9 -: Май 19, 2007, 12:47:30 pm »
Освен хаповете ще ме горят с течен азот,и отделно с някаква ампула ще ме мажи дерматоложката.Милото ми пътува и ще се връща края на другия месец,дано да ги уморя дотогава.Изследванията ги имаме,само хламидия трябва да пусна пак.Но е ужастно скъпо лечението.Вече не издържам финансово с тез доктори,процедури тем подобни.Няма ли свършване :(
Re: Кондиломи-помогнете?
« Отговор #10 -: Май 19, 2007, 12:52:19 pm »
Така е, мила, и аз съм го изживяла този кошмар - лекувах ги година и 9 мес. Освен пари се иска и търпение. Ампулата е киселина, на оцетна основа май беше, много силна и боли, но се търпи, не помня името. Непременно и мъжа ти да се прегледа.
И нещо много важно, което забравих да ти кажа - когато се окаже, че сте чисти е добре нвколко месеца (на мен ми казаха 6) продължавайте с презерватив - да не изникне някой рецидив и хайде мъката наново!
« Последна редакция: Май 19, 2007, 12:57:20 pm от korinka »
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Кондиломи-помогнете?
« Отговор #11 -: Май 19, 2007, 13:41:07 pm »
Това за презерватива знам че е предпазна мярка,но по никакъв повод няма да стане.Предния път(преди 4г)като ги лекувахме пак не слагахме презерватив и се излекувахме.Да ще трябва да се прегледа като се върне,дано да му няма нищо поне на него.Благодаря за инфото,много ми помагате :D
Re: Кондиломи-помогнете?
« Отговор #12 -: Май 19, 2007, 15:16:03 pm »
Изопринозин се пие "ударно" само една опаковка. А след това наистина около 6 мес за поддържане. Освен това гадта трябва да се обгаря (лазер, криотерапия, киселина), т.е. само с Изопринозин нищо не правиш, само харчиш пари... Сещам се, има още един имуностимулатор - Неоксид, с цена четири пъти по-ниска, около 9 лева беше.
При всички положения кондиломите са лукс, (т.е. лечението не е евтино)с който трябва да се примириш.
Дано са ти само отвън и да нямаш в самото влагалище. Не се бави, защото понякога растат страшно бързо, тея гадини с гадини!
И още нещо - партньорът и той трябва да се подложи на лечение, (във Венерологичния диспансер да отиде, ако сте от София)  кекса само с презерватив и без орални екстри, защото и по лигавицата на усната кухина се
появяват. И двамата си пуснете васерман и хламидия.
Независимо на колко си години задължително на всеки 6 мес прави цитонамазка.
Според мен след като ти премахнат кондиломите по един или друг метод, можеш да си подсилиш имунната система и без да пиеш половин година Изопринозин. Най-малкото е доста натоварващо за черния дроб  :?. Аз съм пила две опаковки по схема, но успоредно с това са ми изписвали и Есенциале за възстановяване на черния дроб.
Консултирай се и с друг лекар ...

Мила, кондиломите са доста сериозен проблем и не давай подобни лековати съвети! И не я плаши излишно с черния дроб.
   Абсолютно съм съгласна! Първият път ми ги изгориха само и цъфнах пак.Втория път вече пих и Изопринозана и да чукам на дърво не са ми излизали от години.И най-важното е наблюдението и когато излезе първия да се отстрани ,докато все още е само той! И цитонамазката задължително!  :P  Успех!
Re: Кондиломи-помогнете?
« Отговор #13 -: Май 19, 2007, 17:22:00 pm »
Georgeel, разбира се, че никой не може да ви накара насила да ползвате презерватив - то си е ваш избор, но има значение, за да не си ги взаимопрехвърляте, докато се лекувате. А "предния път" сте имали голям късмет. Това е.
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Кондиломи-помогнете?
« Отговор #14 -: Май 19, 2007, 21:47:01 pm »
Знам че има опастност да си ги"менкаме",но знам че, и да правим секс с презерватив ще е за кратко.Ще опитаме пък каквото стане.
Re: Кондиломи-помогнете?
« Отговор #15 -: Май 19, 2007, 23:50:29 pm »
Моля за помощ !
На цитонамазлата ми излезе Цин 1 и съмнение за кондиломи правиха ми биопция която потвърди цин 1( хронизно възпаление съмнеж за ЧПВ). Направих изледване за ЧПВ  и е отрицателно.  Рових на търсачката но не намерих как се откриват тези кондиломи ? Извинете че  съм много  неграмотна по този въпрос. Кое изследване трябва да си направя за да съм начисто имам ли ги или не?
 Благодаря ви
Re: Кондиломи-помогнете?
« Отговор #16 -: Май 20, 2007, 09:48:36 am »
Влез в подфорум Адреси на клиники..., тема Папилома вирус.