0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

?!? Диферелин - транспортиране ?!?
« -: Юли 16, 2005, 17:03:48 pm »
Аз съм от Варна, а ще правя инвитро в София.
Трябва да пренеса една ампула Диферелин, но разбрах, че изисква съхранение при ниски температури.
Ако някой има идея или вече е бил в подобна ситуация моля да сподели.
Благодаря на всикчи!
Re: ?!? Диферелин - транспортиране ?!?
« Отговор #1 -: Юли 16, 2005, 19:22:54 pm »
Ами освен в хладилна чанта

*
?!? Диферелин - транспортиране ?!?
« Отговор #2 -: Юли 17, 2005, 12:06:10 pm »
Аз транспортирах Декапептил в изолираща чанта, като под и над инжекцията бях напълнила пликчета с лед.
*
?!? Диферелин - транспортиране ?!?
« Отговор #3 -: Юли 18, 2005, 08:08:55 am »
Аз ги транспортирах в картонена кутия, но отгоре и отдолу имаше блокчета с лед и  бяха завити в изолираща хартия. Но все пак беше зимата. Ако е за сега най-добре е в хладилна чанта.
*

    Anonymous

?!? Диферелин - транспортиране ?!?
« Отговор #4 -: Юли 18, 2005, 09:03:45 am »
Благодаря Ви момичета.
И аз се сетих за хладилна чанта, но се страхувам да не си купя някое менте.
Така или иначе нямам друг избор и се надявам всичко да е ок.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: ?!? Диферелин - транспортиране ?!?
« Отговор #5 -: Юли 18, 2005, 09:06:48 am »
Цитат на: lilia_n_s

Трябва да пренеса една ампула Диферелин, но разбрах, че изисква съхранение при ниски температури.

А на мен защо аптекарката ми каза, да го съхранявам на стайна Т?!  :balk_133: И Гонал Ф държа в чекмеджето. Само Прегнила ми е в хладилника при зеленчуците.

*
?!? Диферелин - транспортиране ?!?
« Отговор #6 -: Юли 18, 2005, 10:17:43 am »
То си пише на кутийката бе Оги. На Пурегона ми пишеше до 25 градуса мисля, но на Декапептила изрично беше посочено от 2 до 8 градуса по Целзий и аз го съхранявах при 5-6.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
?!? Диферелин - транспортиране ?!?
« Отговор #7 -: Юли 18, 2005, 12:01:18 pm »
Цитат на: cygnus
То си пише на кутийката бе Оги.

Еми аз уж четох, мацка, ама не си спомням точно, че беше зимата. Довечера пак ще я погледна. :balk_56:

*
?!? Диферелин - транспортиране ?!?
« Отговор #8 -: Юли 18, 2005, 14:46:07 pm »
А на мен аптекарката ми каза всичко да държа в хладилника долу в чекмедженцата за зеленчуци :oops:
То сега в тия жеги и в къщи става 26-27 градуса, уф, ами ако мустане нещо на това лекарство..., на  :? цяло се обърках
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
?!? Диферелин - транспортиране ?!?
« Отговор #9 -: Юли 20, 2005, 16:56:57 pm »
Цитат на: StefiZ
А на мен аптекарката ми каза всичко да държа в хладилника долу в чекмедженцата за зеленчуци :oops:
То сега в тия жеги и в къщи става 26-27 градуса, уф, ами ако мустане нещо на това лекарство..., на  :? цяло се обърках

На опаковката пише да се съхранява под 25 градуса. Бях си го сложила в чекмеджето в спалнята като го взех зимата. Сега ги преместих в хола на спуснати щори като се надявам да не се качи Т. При зеленчуците не е ли студеничко бе? Дали пък и аз да не го тикна там? :balk_159:  

?!? Диферелин - транспортиране ?!?
« Отговор #10 -: Юли 25, 2005, 09:35:08 am »
Моят лекар ми каза, че не е нужно да се транспортира чак в хладилна чанта. Аз го попитах, след като прочетох това. Иначе се съхранява в хладилник.  Успех на всички момичета и скоро да ви споходи щастливата новина!!! :)