0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Бебеправене и секс
« -: Юли 23, 2004, 10:49:30 am »
Някой ще каже - ами това е едно и също нещо
Да ама не   8O  

Точно в дните на овулация, когато се очаква да имам повече желание за секс, последнот нещо ми липсва. Става като задължение и ми се губи емоцията и тръпката. Само при мен ли е така  8O Май вече наистина съм се побъркала на тема бебе.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
бебеправене и секс
« Отговор #1 -: Юли 23, 2004, 11:15:01 am »
Жалко е, но май и при мен е така. Старая се обаче да не придавам тези мои мисли и чувства на половинката, поне за него това да не се превърне в някаква "работа". Опитвам се да го държа далеч от моите сметки за настъпване на овулацията, въпреки, че на мен май само това ми е в главата.
Нека много скоро, всички бъдат благословени да изживеят едно хубаво майчинство.
*
Re: бебеправене и секс
« Отговор #2 -: Юли 23, 2004, 11:19:38 am »
Цитат на: Yana_ilieva
Жалко е, но май и при мен е така. Старая се обаче да не придавам тези мои мисли и чувства на половинката, поне за него това да не се превърне в някаква "работа". Опитвам се да го държа далеч от моите сметки за настъпване на овулацията, въпреки, че на мен май само това ми е в главата.


Това все едно, че аз съм го писала.

И при нас положението е същото. Опитвам се той поне да не се влияе от дати и календари и допълнително да се стресира.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Бебеправене и секс
« Отговор #3 -: Юли 23, 2004, 16:30:28 pm »
И при мен се получва по този начин, след като се установи, че нямам овулация по отношение на секса вече не сме на график, но разбира се тази новина ме депресира доста.
Мисля, че мъжете не трябва да знаят кога са ни фертилните дни, за да не се стресират и да не се получи нищо или да не пожелаят да бебеправим
*
аз съм по същия начин
« Отговор #4 -: Юли 24, 2004, 03:13:46 am »
И при мен е така.
Точно по времето на овулацията, когато казват, че трябвало да е най-силно либидото - го няма. Напротив, най-много ми се прави кекс или по време на М или първите няколко дни след свършването му.
Да не говорим, че ставаме все по-уморени и все по-изнервени, което няма как да не се отрази и на тази нежна част от живота ни.
Май трябва да изключваме понякога от някои емоции и ако можем да се връщаме периодично към лудите и спонтанни чувства и страсти от първите ни срещи. Понякога ме наляга една романтична носталгия по това време. Ех ...  :love:  :heartbeat:  :dating:


 :dance2:
*
Бебеправене и секс
« Отговор #5 -: Юли 24, 2004, 09:18:27 am »
Ох...аз уж се опитвам все да апелирам за завръщане към първичните чувства, емоции и най-вече действия. Това постоянно мислене и пресмятане "ама сега дали да не го отложим....че утре да са свежи плувците", "ама сега как да стане в банята, като после няма къде да лежа" - направо може да ти убие всякакво желание. Че и на всичкото от горе когато си позволиш да "кръшнеш" от "полезния секс" се почва едно самоизяждане "ето...сега можеше да стане...., ама аз с тия мои желания за изпълнения върху масата".

Това не е на добре.....на всички ни е ясно....но....съберете :grouphug2: (умни глави) и да измислим как да се справим с проблема.
Всичко се случва тогава, когато трябва да се случи!

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: аз съм по същия начин
« Отговор #6 -: Август 06, 2004, 12:16:51 pm »
Цитат на: cygnus

Точно по времето на овулацията, когато казват, че трябвало да е най-силно либидото - го няма. Напротив, най-много ми се прави кекс или по време на М или първите няколко дни след свършването му.
:


И при мен е така.  Но аз май съм доста по тежък случай от вас. :?  
Нямам никакво, ама никакво желания. А проблема, че без желание не мога да правя нищо. Просто тялото ми не може.  :oops:   И както съм скарана с алкохола, даже не мога и да се напия, че да се отпусна малко. Станала съм един сухар. Незнам мъжът ми до кога би издържал така. :cry: А преди въобще не беше така. Спомням си, че първата спермограма не можехме да я направим сумати време, щото все не можехме да спазим въздържанието. :bed:  Как ми липсват тези моменти....

Мислите ли, момичета, че тези проблеми в сексуалния ни живот ще изчезнат с раждането на бебчето?  :stroller:

бебеправене и секс
« Отговор #7 -: Август 06, 2004, 19:52:38 pm »
Мисля, че тези проблеми наистина ще изчезнат с раждането на едно бебче. Според мен, тогава кекса ще се върне към старите си измерения- ще бъде удоволствие, пълно отдаване, забавление, правене на ЛЮБОВ, а не работа- да създадем най- желаното малко същество в точно определен график. Последното дори звучи гадно и ти пречи да се насладиш на момента, но...за съжаление това е положението. Мисля обаче, че след появата на големия човек, проблемите тогава ще са от друг характер, но въпреки това- пак би било по- хубаво- нали тогава ще сме трима- силно се надявам да дойде този момент- при мен и при вскички Вас.
Нека много скоро, всички бъдат благословени да изживеят едно хубаво майчинство.
*
няма страшно
« Отговор #8 -: Август 19, 2004, 17:36:30 pm »
Няма сташно.При нас е същото полужение,но когато започнете(малко на сила) всичко си идва на мястото :lol: Случвало ми се е да нямам желание а да се окаже,че това е бил един от най разтърсващите ни моменти :love:
*
Бебеправене и секс
« Отговор #9 -: Февруари 05, 2005, 12:36:28 pm »
...абе вие да не сте се наговорили - 9 отгорова и еднакво съдържание И ПРИ МЕНЕ Е ТАКА...НЯМАМ ЖЕЛАНИЕ

А що мислите тогава ДНЕСКА ЛИ ЩЕ МИ ДОИДЕ ИЛИ НЕ и ДАЛИ ЩЕ СЕ ГУШКАМЕ ДНЕСКА ИЛИ НЕ С ПОЛОВИНКАТА МИ

Защо просто не илиминирате фактора ВРЕМЕ (КОГА, КЪДЕ и КАК)

ПРОСТО МОЯ СЪВЕТ Е ПОСТОЯННО, НАВСЯКЪДЕ и ПО ВСЯКАКЪВ НАЧИН СЕКС
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Бебеправене и секс
« Отговор #10 -: Февруари 05, 2005, 12:55:27 pm »
Ама bigben човек не може да си заповяда за какво да мисли.Наистина е много гадно да знаеш,че трабва точно в определени дни задължително да не пропуснеш.А аз с мойта ову дет хич я няма,като ми идва през 3 месеца,имам чувството,че едва ли не трябва постоянно да бебеправим,че да не я изпуснем.
<br />
*
Бебеправене и секс
« Отговор #11 -: Февруари 05, 2005, 13:01:53 pm »
Цитат на: z22
Ама bigben човек не може да си заповяда за какво да мисли.Наистина е много гадно да знаеш,че трабва точно в определени дни задължително да не пропуснеш.А аз с мойта ову дет хич я няма,като ми идва през 3 месеца,имам чувството,че едва ли не трябва постоянно да бебеправим,че да не я изпуснем.


ами нямал съм това предвид като съм казал горното но да приемем че грешно съм се изразил

имах предвид когато може но не насила и без да гледате календара и да си казвате ДНЕСКА НЯМА СМИСЪЛ ДАЙ ДРУГ ПЪТ - просто трябва и двамата да се отпуснете и да не мислите само за това ДЕТЕ ДЕТЕ
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Бебеправене и секс
« Отговор #12 -: Февруари 05, 2005, 13:11:28 pm »
Да,но е лесно да се каже-отпуснете се ,не мислете,но е трудно да се изпълни в повечето случай.Всеки има своите вманиечени и своите отуснати периоди,то ако имаше само първите щяхме да сме в лудница вече
<br />
*
Бебеправене и секс
« Отговор #13 -: Февруари 05, 2005, 13:16:17 pm »
Цитат на: z22
Да,но е лесно да се каже-отпуснете се ,не мислете,но е трудно да се изпълни в повечето случай.Всеки има своите вманиечени и своите отуснати периоди,то ако имаше само първите щяхме да сме в лудница вече


Не съм казал че има всякакви периоди но ако цецлта ни е да разчитаме за всичко на ЧИЧО ДОКТОР - нещата няма да се оправят!

ТРЯБВА ДА СЕ БОРИМ НИЕ САМИТЕ И ДА СЕ СПРАВИМ С ПРОБЛЕМА
*
Бебеправене и секс
« Отговор #14 -: Февруари 05, 2005, 17:21:39 pm »
Ох, досега ми беше лесно, но откакто този месец съм на стимулация, за двамата с мъжа ми сексът се превърна в истински тормоз. Проблемът е там, че образувах много фоликули, които се пукат в различни дни и за да ги оползотворим, всеки ден правим секс. А и по време на овулация аз имам болки в яйчниците и си е истинско мъчение! :(
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Бебеправене и секс
« Отговор #15 -: Февруари 05, 2005, 17:34:47 pm »
Цитат на: lea
Ох, досега ми беше лесно, но откакто този месец съм на стимулация, за двамата с мъжа ми сексът се превърна в истински тормоз. Проблемът е там, че образувах много фоликули, които се пукат в различни дни и за да ги оползотворим, всеки ден правим секс. А и по време на овулация аз имам болки в яйчниците и си е истинско мъчение! :(


Което потвърждава опасението, че дозата ти е висока.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Бебеправене и секс
« Отговор #16 -: Февруари 07, 2005, 13:04:12 pm »
А при мен е точно обратното  :oops:
Хайде най-накрая и аз да си кажа... Почти всеки ден имам огромно желание за секс, за съжаление отсрещната страна пасува. Проблемите се задълбочиха напоследък, може би покрай многото изследвания, не знам. Последните 3 месеца сме правили секс веднъж месечно, покрай овулацията ми, и то след продължително настояване от моя страна. Съгласи се да си изследва тестостерона, тази седмици (вероятно в събота) ще правим и спермограма и микробиология (контролна). Спроед него проблем няма и било нормално 1-2 пъти месечно да се прави секс, а аз явно се държа налудничаво като искам 2-3 пъти седмично...
Моля ви, момичета и момчета, спестете ми коментари от рода има ли любовница! Нито има признаци за такава, нито има физически свободно време за да я завъди :!:
Ами казах си... Ако не се дължи на нисък тестостерон, ще ходим на някакви семейни консултации, имам съгласието му.
Мели, така и така ще правим изследвания, дали не пропускаме нещо, свързано с понижено либидо?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Бебеправене и секс
« Отговор #17 -: Февруари 07, 2005, 15:28:52 pm »
Цитат на: ultra
Мели, така и така ще правим изследвания, дали не пропускаме нещо, свързано с понижено либидо?


Пониженото либидо може да се дължи и на органична причина, както и на стрес. Затова първо направете заплануваните неща, пък после ... да ви пратя при д-р Румен Бостанджиев, сексолог и мой приятел (малко ще трябва да му припомням последното, но ще се справя)? :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Бебеправене и секс
« Отговор #18 -: Февруари 07, 2005, 15:35:45 pm »
Благодаря, Мели!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Anonymous

Бебеправене и секс
« Отговор #19 -: Февруари 12, 2005, 19:07:11 pm »
Здравейте момичета! И при нас този проблем го имаше - сега съм бременна почти в 6 месец. Напълно ви разбирам и знач, че не е лесно да не се мисли за бебето а само да се наслаждавате. И на мен така ми казваха, но явно е подсъзнателно. Особено съпругът ми беше много емоционално стресиран особено, когато трябваше да дава сперма. Две инсеминации проведохме, но без резелтат и на третия месец, когато бяхме на море и аз с тестовете не можех да установя кога ми е уволацията ЗАБРЕМЕНЯХ. Не можех да повярвам, че така естествено дойде. От сърце на всички желая това щатие.