0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Момичета, моля ви за коментар и съвет относно моите изследвания.
TSH 2,49 /реф. 0-5,1/
MAT 1,4  /реф. до 12/
ТАТ 43,7 /реф. до 34/
референтните стойности ми ги казаха от лабораторията, но като чета тук във форума, за TSH са до 3 максимум. Според ендокриноложката не било сериозно, но мисля да посетя д-р Катя Тодорова, за която научих пак от вас. Много се радвам, че този форум го има и че можем да си помагаме по пътя към крайната цел. Предстои ми 3-то ин-витро и вече не мога да рискувам. Благодаря ви и много силно ви прегръщам.
*
Re: ТАТ извън норма - много ли е сериозно?
« Отговор #1 -: Май 05, 2007, 11:33:03 am »
Непременно консултация с Катя Тодорова.
ТСХ е препоръчително да е до 2 при опити за забременяване. Предвид тежката процедура, която ти предстои, премахни всички възможни причини за неуспех предварително.
Стискам ти силно палци скоро да се радваш на растящо шкембе и ритащи отвътре крачета. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: ТАТ извън норма - много ли е сериозно?
« Отговор #2 -: Май 05, 2007, 11:50:57 am »
White, много ти благодаря за съвета и хубавите пожелания. Дай Боже и с помощта на кадърни доктори всички да успеем. Вярвам в това!
*
Re: ТАТ извън норма - много ли е сериозно?
« Отговор #3 -: Май 05, 2007, 12:19:43 pm »
an2006, наистина направи консултации с д-р Тодорова, струва си!

Искам да те питам къде прави изследванията, защото на Бодимед референтните стойности на TSH са от 0.27 до 4.2? А пък моето TSH е под нормата - 0.13 според тяхните стойности.
*
Re: ТАТ извън норма - много ли е сериозно?
« Отговор #4 -: Май 05, 2007, 13:08:53 pm »
В Биомед - Видин, иначе аз съм от София. Всъщност резултатите ми ги казаха по телефона, може да не съм чула добре долната граница. Казаха да си повторя изследванията в Бодимед в София, защото там имали много добра техника. Но все пак ще се консултирам първо с д-р Тодорова. Трудно ли се записва час за нея?
*
Re: ТАТ извън норма - много ли е сериозно?
« Отговор #5 -: Май 05, 2007, 13:16:29 pm »
Трудно ли се записва час за нея?
Не :D. Обикновено най-късно след седмица има свободен час.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: ТАТ извън норма - много ли е сериозно?
« Отговор #6 -: Май 05, 2007, 13:22:08 pm »
White, супер си!  :bighug:
Re: ТАТ извън норма - много ли е сериозно?
« Отговор #7 -: Май 05, 2007, 15:19:03 pm »
White как да се свържа с Д-р тодорова? При мен TSH е 2.5, но ТАТ е 480. Ендокриноложката при която ходя ми назначи Л-Тироксин по 25mg дневно, но ми се иска и друго мнение :oops:


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ТАТ извън норма - много ли е сериозно?
« Отговор #8 -: Май 05, 2007, 15:59:38 pm »
на началната стр. на сайта има нейни координати и статия, отделно е он лайн консултант в подфорума - Хормонални проблеми при жената. СПКЯ.

an2006, непременно се консултирай с Д-р Катя Тодорова, и успешна процедура!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ТАТ извън норма - много ли е сериозно?
« Отговор #9 -: Май 05, 2007, 16:08:14 pm »
Благодаря :bighug:


*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: ТАТ извън норма - много ли е сериозно?
« Отговор #10 -: Май 05, 2007, 18:57:44 pm »
White как да се свържа с Д-р тодорова? При мен TSH е 2.5, но ТАТ е 480. Ендокриноложката при която ходя ми назначи Л-Тироксин по 25mg дневно, но ми се иска и друго мнение :oops:
а защо тироксин при нормално тсх. за тат не се назначава тироксин доколкото знам аз
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: ТАТ извън норма - много ли е сериозно?
« Отговор #11 -: Май 06, 2007, 02:59:33 am »
И при мен само ТАТ е над нормата (около 300), но не са ми назначавали Л-тироксин, само ми предписаха селен.
Sia, много ти е ниско TSH, според мен трябва да се консултираш с лекар. Другите тироидни в норма ли са ти?
*
Re: ТАТ извън норма - много ли е сериозно?
« Отговор #12 -: Май 06, 2007, 09:02:50 am »
Rozy, изследвах ТСХ, ТАТ и МАТ лично по препоръка на д-р Тодорова. Другите са в норма. Щитовидната ми жлеза е леко увеличена и имам тахикардия. Засега пия лекарства само за тахикардията, а пък щитовидната жлеза ще я лекуваме след 20 седмица и то след като пусна една контрола на ТСХ. Д-р Тодорова каза, че не е препоръчително преди това да се лекува и аз й вярвам.
*
Re: ТАТ извън норма - много ли е сериозно?
« Отговор #13 -: Май 06, 2007, 10:12:13 am »
Дани, ето ти координати на частния й кабинет:
952 36 00
Мобилен можеш да видиш в темата за въпросите към нея.
Поздрави.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: ТАТ извън норма - много ли е сериозно?
« Отговор #14 -: Май 06, 2007, 22:04:47 pm »
Мерси White :D
White как да се свържа с Д-р тодорова? При мен TSH е 2.5, но ТАТ е 480. Ендокриноложката при която ходя ми назначи Л-Тироксин по 25mg дневно, но ми се иска и друго мнение :oops:
а защо тироксин при нормално тсх. за тат не се назначава тироксин доколкото знам аз
И аз не знам :( Освен това и казах когато правих инвитрото-попитах да продължавам ли да го пия , а тя ми каза да го спра няколко дни преди инвитрото(преди коя част от процеса точно не каза) После като четях тук-там из форума-ми тя дозата не трябва ли да се увеличи ,а не да се спира? :oops:


*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: ТАТ извън норма - много ли е сериозно?
« Отговор #15 -: Май 07, 2007, 10:49:11 am »
почти съм сигурна че на тодорова ще й се накъдри косата като чуе за досегашното ти лечение
нямам думи просто :x
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: ТАТ извън норма - много ли е сериозно?
« Отговор #16 -: Май 07, 2007, 17:31:44 pm »
Още другата седмица пускам "едни хормони" и си записвам час при д-р Тодорова :oops:
TSH, TAT, MAT, T3 и T4 са стандартния пакет нали?


*
Re: ТАТ извън норма - много ли е сериозно?
« Отговор #17 -: Май 07, 2007, 17:34:10 pm »
Дани, на първо време са ти достатъчни. В Цибалаб имат пакетна цена и излиза доста по-евтино. Може и по каса май, ако ти се занимава.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ТАТ извън норма - много ли е сериозно?
« Отговор #18 -: Май 07, 2007, 17:34:54 pm »
тъй вярно!

антителата не се поемат от касата

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ТАТ извън норма - много ли е сериозно?
« Отговор #19 -: Май 07, 2007, 17:42:15 pm »
Благодаря момичета ! Ще проверя в нашата болница-като персонал ми дават 30% отстъпка :oops: