0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Страх ме е!
« -: Май 04, 2007, 18:17:51 pm »
Здравейте момичета!Този пост ще бъде по-дълъг, за което се извинявам.Просто имам нужда от подкрепата ви и от съветите ви.
Винаги съм имала много обилен М, но преди около 2 години стана ужасен.Отидох на док и той ми каза, че имам полипи в матката и се налага абразио.По време на абразиото ми открил малък миомен възел, който трябвало да се наблюдава дали расте.Това беше март 2005.До декември ходих през 3 месеца да ме гледа.И тогава ми каза, че имам доста нисък шанс да забременея, въпреки че от самото начало знаеше за моето желание за бебе.По това време М отново ми беше станал ужасен и кървях почти непрекъснато.
Отидох при друг доктор.Откри ми полип 10 см, не знам как предишният "доктор" не го беше видял  8O .Хайде пак - хистероскопия и абразио.Едвам са го махнали.Казаха ми, че вече всичко е наред.И ние щастливи се отдадахме на бебеправене.Но....не става и не става.Пак ходя на доктор през 3 месеца, заради миомата и пак ми казват, че всичко е наред.
Февруари тази година отидох при поредния доктор.Откри ми киста на десния яйчник със съмнения за ендометриоза.Направиха ми лапароскопия през март.
Слава богу, не беше ендометриоза.Махнаха ми киста 5.5 см и ми направиха фенестрация.Тръбите се оказаха проходими.Миомният възел обаче си стои.Поне му знам размера вече - 4 см бил.
След това започна кошмарът.Всеки месец М ми става все по-ужасен.Направо кръвоизливи получавам.Ходя като бледа сянка, не мога да спя, не мога да работя, нищо не мога да правя.Непрекъснато съм до тоалетната.Падат огромни съсиреци и страшно ме болят яйчниците, така както след лапарото.Имам съмнения отново за полипи.
Наскоро научих за д-р Крумов от Пловдив.Бил най-добрият в града за правене на хистероскопия, даже махал и миоми.Смятам да отида при него за консултация.Във форума четох добри мнения за него, но от девойки, които са били бременни и са раждали при него.
Момичета, моля ви споделете с мен, ако знаете нещо за него или пък сте чували за проблем като моя!
Съжалявам, ако съм ви отегчила с моето писание  :oops:


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Страх ме е!
« Отговор #1 -: Май 04, 2007, 18:58:43 pm »
amina, сестра ми роди второто си детенце при Д-р Крумов, секцио. От първото и секцио е имала доста сраствания, които и е отсранил, млад и любезен лекар е. Много е доволна!

Дано съм ти била полезна!

Желая ти успех! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Страх ме е!
« Отговор #2 -: Май 04, 2007, 22:32:20 pm »
Благодаря ти,evro!
Тъй като ми е зле си измерих температурата.Имам 37.
На какво може да се дължи? 8O


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Страх ме е!
« Отговор #3 -: Май 05, 2007, 00:21:38 am »
Мииии 37 не е притеснителна температура, може да ти е зле от много неща. Не се шашкай толкова. :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Страх ме е!
« Отговор #4 -: Май 05, 2007, 13:15:14 pm »
При мен температурата ми е 37 - 37,2 , когато имам проблем с някой зъб, кариес например. Така че, не се притеснявай, може да е от всичко.
*
Re: Страх ме е!
« Отговор #5 -: Май 07, 2007, 11:53:34 am »
Ами за температурата не бих се притеснявала, напълно е възможно и от уплахата да я вдигаш (и по-висока даже, защото 37.0 не е температура). Но виж тези ненормално силни кървенета и дори кръвоизливи и в добавка бледостта... иди да си изследваш хемоглобина и се обърни към лекар да се направи нещо срещу силното кървене, има си медикаменти.
Дано скоро ти се оправят проблемите, искрено ти съчувствам и ти пожелавам скорошно оздравяване.
*
Re: Страх ме е!
« Отговор #6 -: Май 07, 2007, 12:18:57 pm »
Съжалявам за проблема. И аз имах миома, която предизвикваше кръвоизливи. Знам колко е ужасно. Оперирах миомата през февруари тази година. Сега всичко е наред. Тези твои кръвоизливи май идват от нея. Лекарите не предлагат ли някакъв вариант? Търси адекватна помощ. Аз я намерих в София 6 години след като ми откриха миомата . Но едва ми спасиха матката, заради това мотаене и отлагане. Защото в моя град (Смолян, пък и в Пловдив съм ходила при 2-3 лекари) ме съветваха да изчакам и да не се оперирам. Не се оставяй. Трябва бързо да намериш решение. Аз пробвах доста неща - хормонални препарати, противозъчатачни, билки, хомеопатия. Не стана работата с лечение при мен. Има момичета, които са забременяли с миома и са нямали проблеми. При всеки е различно. Много зависи от местоположението на миомата. Но тези кръвоизливи трябва да бъдат спряни.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Страх ме е!
« Отговор #7 -: Май 08, 2007, 09:18:51 am »
Здравейте момичета!Този пост ще бъде по-дълъг, за което се извинявам.Просто имам нужда от подкрепата ви и от съветите ви.
Винаги съм имала много обилен М, но преди около 2 години стана ужасен.Отидох на док и той ми каза, че имам полипи в матката и се налага абразио.По време на абразиото ми открил малък миомен възел, който трябвало да се наблюдава дали расте.Това беше март 2005.До декември ходих през 3 месеца да ме гледа.И тогава ми каза, че имам доста нисък шанс да забременея, въпреки че от самото начало знаеше за моето желание за бебе.По това време М отново ми беше станал ужасен и кървях почти непрекъснато.
Отидох при друг доктор.Откри ми полип 10 см, не знам как предишният "доктор" не го беше видял  8O .Хайде пак - хистероскопия и абразио.Едвам са го махнали.Казаха ми, че вече всичко е наред.И ние щастливи се отдадахме на бебеправене.Но....не става и не става.Пак ходя на доктор през 3 месеца, заради миомата и пак ми казват, че всичко е наред.
Февруари тази година отидох при поредния доктор.Откри ми киста на десния яйчник със съмнения за ендометриоза.Направиха ми лапароскопия през март.
Слава богу, не беше ендометриоза.Махнаха ми киста 5.5 см и ми направиха фенестрация.Тръбите се оказаха проходими.Миомният възел обаче си стои.Поне му знам размера вече - 4 см бил.
След това започна кошмарът.Всеки месец М ми става все по-ужасен.Направо кръвоизливи получавам.Ходя като бледа сянка, не мога да спя, не мога да работя, нищо не мога да правя.Непрекъснато съм до тоалетната.Падат огромни съсиреци и страшно ме болят яйчниците, така както след лапарото.Имам съмнения отново за полипи.
Наскоро научих за д-р Крумов от Пловдив.Бил най-добрият в града за правене на хистероскопия, даже махал и миоми.Смятам да отида при него за консултация.Във форума четох добри мнения за него, но от девойки, които са били бременни и са раждали при него.
Момичета, моля ви споделете с мен, ако знаете нещо за него или пък сте чували за проблем като моя!
Съжалявам, ако съм ви отегчила с моето писание  :oops:

Съжалявам за всичко, което си преживяла.  :( Пожелавам ти скоро да намериш решение на проблемите.
 В този ред на мисли моят съвет е да посетиш специалист по стерилитет! :idea:
« Последна редакция: Май 08, 2007, 10:39:10 am от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Страх ме е!
« Отговор #8 -: Май 10, 2007, 19:19:48 pm »
Момичета, докторът е съгласен да ме оперира и махне миомата.Но първо трябва да изчакам следващия цикъл и да направя хормонални изследвания.Има съмнения, че там нещо не е наред и от там да идват всички останали проблеми.
Благодаря на всички за добрите думи!
Пожелавам ви скоро да си имате здрави и сладки бебета!