0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    didoni

  • ***
  • 335
  • Животът е прекрасен
Inhibin B
« -: Май 04, 2007, 17:13:19 pm »
Момичета, някой може ли да ми каже какво означава Inhibin B със стойност 19,65 при нормални N>45 pg/ml? Извинявам се ако се повтарям!

*
Re: Inhibin B
« Отговор #1 -: Май 04, 2007, 19:17:36 pm »
Didon, виж ето тази статия: http://www.ivfpleven.com/index.php?l=45. Понеже си го пуснала във форума за стерилитет при мъжа ето ти и тази статия за Inhibin B при мъжете: http://www.repromedix.com/documents/inhibinBmale.htm
*

    didoni

  • ***
  • 335
  • Животът е прекрасен
Re: Inhibin B
« Отговор #2 -: Май 04, 2007, 23:48:36 pm »
Rozy, благодаря ти много за линковете!Пуснах темата тук, защото  ме интересува как стоят нещата при мъжете с ниска стойност на Inhibin B.  :ask:

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Inhibin B
« Отговор #3 -: Май 05, 2007, 09:09:02 am »
Инхибина както при жената е показател за яйчниковия резерв, така при мъжа- за спермалния. До колкото аз зная инхибина провокира отделянето на сперматозоидите от сертолиевите клетки, където те са забучени като "карфички" т.е те узряват под неговото действие, съответно колкото повече инхибин- на толкова повече сперматозоиди ще въздейства. Като гледам линка от Rozy май излиза, че моя мъж трябва да е имал над 21 мил., защото като му го изследвахме стойността му беше 111.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Inhibin B
« Отговор #4 -: Май 05, 2007, 10:58:40 am »
nqkoj moje li da mi kaje kade se pravi inhibin pri mujete b bulgariq,az sum pravila v pleven no za nego ne znam kade a iskame da napravim,
ot Varna sme.
Ne moga da pi6a na kirilica v momenta,predvaritelno se izvinqvam!

Пиши на кирилица. Има КРЕДОР.
« Последна редакция: Май 05, 2007, 20:25:02 pm от Lali »
*

    didoni

  • ***
  • 335
  • Животът е прекрасен
Re: Inhibin B
« Отговор #5 -: Май 05, 2007, 11:01:51 am »
ised ами пак в Плевен, ако ти е по-близко.А някой може ли да каже дали има начин да се стимулира този хормон?

*
Re: Inhibin B
« Отговор #6 -: Май 05, 2007, 19:34:00 pm »
Ised, аз знам, че изследването го правят в Плевен и в София в Биомед. За съжаление, друго място, което е по-близко до теб не ми е известно.
Didon, мисля, че няма начин да се стимулира Inhibin B. Поне не съм чела за такъв нито при мъжете, нито при жените :(
*

    didoni

  • ***
  • 335
  • Животът е прекрасен
Re: Inhibin B
« Отговор #7 -: Май 05, 2007, 22:27:37 pm »
Уф, лоша работа! Мерси Rozy, на български език почти няма инфо.
Мели, слънце, дай съвет!    :help1:

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Inhibin B
« Отговор #8 -: Май 07, 2007, 16:46:47 pm »
Дани, ако бяхте мои пациенти, бих подходила така - пред вас като двойка стои един много сериозен избор. Имате два генерални варианта за поведение:

1. Да се концентрирате върху изясняване на причините за влошената сперматогенеза при мъжа.
2. Да пристъпите към донорска програма.

И двата пътя имат предимства и недостатъци.

В първия случай няма да губите надеждата, че мъжът може да е биологичен баща на детето. За целта първото и задължително изследване, което е крайъгълен камък за последващите решения, е генетичният анализ. Консултация с генетик, цитогенетичен анализ (кариотип), тест за микроделеции на Y хромозомата, евентуално да се търсят увреди в гените, кодиращи кистозна фиброза.

Ако има генетичен дефект, той ще се предаде в поколението и тогава ще трябва да си отговорите на въпроса дали ще поемете този риск. 
Ако няма генетичен дефект, тогава трябва да се изяснят останалите възможни причини за тежката патология. Проблеми в миналото, хормонален статус, микробиологични изследвания и т.н. Понякога дребен и лесно лечим проблем може да доведе до азооспермия.

Нивото на инхибин В показва потенциала на Сертолиевите клетки. Конкретно във вашия случай ниското му ниво показва това, което вече си знаехте след биопсията - че шансът да се намерят зрели сперматозоиди в паренхима на тестиса е нищожен. Също така има и прогностична стойност - при нисък инхибин В по-трудно се постига ефект от лечение, но все пак не е невъзможно да се постигне.

Добрата новина обаче е че след лечението е имало, макар и единични сперматозоиди в еякуата, може да се заложи на този факт и след изясняване на причините да се проведе лечение и да се направи ICSI.

При втория вариант лошото е, че минавате на донор, но пък няма да се губи повече време да тежки процедури с минимален шанс за успех.

Възможен е и компромисен вариант - донорска програма и успоредно с това да се изясняват мъжките проблеми.

Моят горещ съвет е да направите бързо генетичния анализ.
« Последна редакция: Май 15, 2007, 20:16:01 pm от Мели »


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    didoni

  • ***
  • 335
  • Животът е прекрасен
Re: Inhibin B
« Отговор #9 -: Май 07, 2007, 22:41:24 pm »
Мели, просто нямам думи за изчерпателния отговор!   
Положението наистина не е розово, но няма място за отчаяние.
Очакваме резултата от генетичния анализ, след което предстои и този за микроделеции на Y хромозомата.
Доколкото разбрах, в детството си, мъжът ми е имал някакво срастване на пениса, но незнам дали това може да е довело до увреждане.
След като излязат резултатите на всички изследвания, имам огромното желание да ви посетим в Пловдив, за консултация.
Много, много  благодаря!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Inhibin B
« Отговор #10 -: Май 15, 2007, 20:14:13 pm »
След като излязат резултатите на всички изследвания, имам огромното желание да ви посетим в Пловдив, за консултация.

Това дори няма да е необходимо, можеш спокойно да ме питаш он лайн.
Следвайте указанията на д-р Личев и успех.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    didoni

  • ***
  • 335
  • Животът е прекрасен
Re: Inhibin B
« Отговор #11 -: Май 22, 2007, 09:21:51 am »

Това дори няма да е необходимо, можеш спокойно да ме питаш он лайн.
Следвайте указанията на д-р Личев и успех.  :)
БЛАГОДАРЯ ТИ МЕЛИ!  :bighug: :bighug: :bighug:

*

    gemi78

  • ***
  • 235
  • ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!!!
Re: Inhibin B
« Отговор #12 -: Май 28, 2007, 20:14:16 pm »
Мили4ки,къде сте си правили изследвания за инхибин Б? 
В Пловдив може ли и къде?Колко струва?
Благодаря ви предварително.


*

    didoni

  • ***
  • 335
  • Животът е прекрасен
Re: Inhibin B
« Отговор #13 -: Май 28, 2007, 20:20:22 pm »
gemi78 ние в Плевен ги направихме, цената беше към 35 лв, а за Пловдив да се включат другите момичета. Успех!

Re: Inhibin B
« Отговор #14 -: Юли 20, 2015, 18:51:47 pm »
Здравейте на всички, изследвах инхибин б и антимюлеровия хормон, амх - е в норма, но инхибин б е 29.3 ng/ml, a трябва да е >45. Изледвах не на чист ден, дали е възможно резултата да е грешен, или трябваше да го пусна на 3 ден от МЦ?
Възможно ли е да съм с изч. яйчников резерв? Аз съм на 22 години и ще стартирам ин витро процедура. Ще се радвам някой да отговори........................
*
Re: Inhibin B
« Отговор #15 -: Юли 20, 2015, 22:58:00 pm »
Ivanela Ivanova, Inhibin B на 3-5 ден от МЦ заедно с другите полови хормони, но най-добре е да се изследва на 3 ден.
« Последна редакция: Юли 20, 2015, 23:04:02 pm от marsi »

Re: Inhibin B
« Отговор #16 -: Юли 21, 2015, 06:19:37 am »
Здравейте на всички, изследвах инхибин б и антимюлеровия хормон, амх - е в норма, но инхибин б е 29.3 ng/ml, a трябва да е >45. Изледвах не на чист ден, дали е възможно резултата да е грешен, или трябваше да го пусна на 3 ден от МЦ?
Възможно ли е да съм с изч. яйчников резерв? Аз съм на 22 години и ще стартирам ин витро процедура. Ще се радвам някой да отговори........................

Здравей! Не си губи времето с инхибина, гледай само антимюлеровия. Той не зависи от деня на цикъла и е много по-точен за оценка на резерва. А и Марси е права - ако не пуснеш инхибина навреме, резултатите са нереални.
Re: Inhibin B
« Отговор #17 -: Юли 21, 2015, 07:54:22 am »
Много Ви благодаря, като се видя с д-ра ще видим какво ще каже и той, но наистина май трябваше да го изследвам на 3 ден от цикъла.