0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте, момичета.Някой може ли да ми каже какво означават тези резултати.Знам че нищо добро, но точно какво.За пролактина долу-горе знам, но за останалите два????.Ще ходя на лекар но часът ми е чак за четвъртък, а до тогава ще пощурея.Моля ви помогнете ми.Предварително благодаря.

Prolactin (75-511)- 933,7
Testosteron (0,22-2,9)- 4,72
DHEA-S (1,85-7,7)- 24,18
*
Петс, пролактина ти е доста завишен, но спокойно това се коригира с лекарства, които ще ти изпише ендокринолога. А може и да повториш изследването - този хормон е стресозависим.
За другите хормони е добре да се посъветваш с ендокринолог. Консултирала ли си се с лекар? Какви насоки ти дава?
Само тези хормони ли прави? А FSH, LH, Estradiol2 и Progesteron ще правиш ли?
Виж тази статия: http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=138
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Аз бих процедирала така:
1. Повтарям хормоните, защото понякога има лабораторни грешки
2. Намирам добър ендокринолог и правя още изследвания
3. Лекувам адреногениталния синдром, надбъбречния проблем или ПКЯС (каквото се докаже, че е)
4. Лечението е успешно, забременявам и мноооооооооого внимателно си износвам бременността :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Благодаря ви момичета.Безценни сте. :)
*
Правила съм преди няколко месеца и другите хормони по точно
FSH(2,5-10,2)-5,7
LH(1,9-12,5)- 6,8
progesteron(14,2-89)-73
prolactin(59-619)-815, т.е. пак беше висок

Този път лекаря ми пусна и тези мъжките :( и то какво взе че излезе. :cry:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Пролактинът ще го свалиш, това поне е лесно.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу