0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Успешно ин витро и пътуване
« -: Май 03, 2007, 17:02:39 pm »
Слагам тази тема тук, защото предполагам, че по-често тук влизат бременните и майките, но въпросът ми касае по-скоро АРТ.
Искам да попитам онези момичета, които са забременели при ИКСИ или ин витро, но не са правили процедурата в града, където живеят, кога са предприели пътуване след  трансфера и на какво растояние.
Благодаря на всички, които ще отделят време,за да отговорят на този въпрос. :)
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Успешно ин витро и пътуване
« Отговор #1 -: Май 03, 2007, 17:22:05 pm »
5 дни след трансфера се прибрах с нощния влак София-Варна. Е, тогава не беше успешен опита, но не мисля, че в пътуването е причината. Най-важното, след добрия екип и късмета, са спокойствието, доброто психическо здраве :wink:
« Последна редакция: Май 03, 2007, 17:31:52 pm от borovinka »
*
Re: Успешно ин витро и пътуване
« Отговор #2 -: Май 03, 2007, 17:26:00 pm »
аз се прибрах на следващият ден след трансфера. Варна-София, пътувах с кола.
Re: Успешно ин витро и пътуване
« Отговор #3 -: Май 03, 2007, 17:32:13 pm »
Попитах доктора кога най-рано мога да пътувам след трансфера. Като разбра, че разстоянието е 250 км.,отговори, че след 4-5 дни мога. Пътувах на задната седалка като почти през цялото време лежах, а мъжът ми шофираше по-внимателно. Опитът ми беше неуспешен, но това не беше причината. Работата ни е свързана с повече пътуване и дори при следващия си опит вероятно ще се наложи да пътувам. Естествено ще го огранича до минимум.
*
Re: Успешно ин витро и пътуване
« Отговор #4 -: Май 03, 2007, 17:42:53 pm »
    Не е толкова опасно,аз пътувах на следващия ден след трансфера от Солун до Пазарджик ,след 3 дни престой там пътувах до Бургас.Всичко е божа работа.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Успешно ин витро и пътуване
« Отговор #5 -: Май 03, 2007, 18:22:24 pm »
Аз пътувах веднага след трансфера с лек автомобил  до Пловдив.
Питала съм док. дали не е добре да останем на хотел, той беше категоричен, че не е необходимо..... и се оказа прав. 

Успех!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Успешно ин витро и пътуване
« Отговор #6 -: Май 03, 2007, 19:29:16 pm »
На другия ден след трансфера пътувах от Варна за Бургас - същата вечер останах на хотел. На 8 ден от трансфера пътувах обратно за Варна. След това в 7 г. с. отново до Бургас. После горе долу през месец два до Пловдив, София и Варна за прегледи.
*
Re: Успешно ин витро и пътуване
« Отговор #7 -: Май 04, 2007, 01:27:09 am »
Още на другия ден след трансфера пътувах София-Варна с кола. Опитът ми беше неуспешен, но и без пътуване пак имах неуспех, тъй че мисля няма никакво значение.
*
Re: Успешно ин витро и пътуване
« Отговор #8 -: Май 04, 2007, 08:05:50 am »
Здравеи   алиа алиа.След моят трансфер лежах 1 минута максимум.Веднага след това отидох на тоалетна,обляках се  и си тръгнахме с колата .Карахме около 45-50км.След това 3 дни на дивана.Не съм лежала -бях в седнало положение.Ставах само да се храня и до тоалетна.Докторът дори каза да спя в полуседнало положение и аз така и направих защото наистина ми беше по удобно.Мисля че пътуването не е от значение когато се кара нормално.Психиката е по важна.Вярваи че ще успееш.Пожелавам ти успех.
Re: Успешно ин витро и пътуване
« Отговор #9 -: Май 04, 2007, 09:00:23 am »
Винаги съм пътувала на следващия ден - София - Русе и Варна - Русе. Първият път в деня на трансфера се друсах до един рибарник в Банкя и пак забременях, но по-късно направих спонтанен аборт по други причини... Последният път д-р Александров ми каза, че ако стане нещо, няма да е от пътуването и аз се скъсах от пътуване и ходене по концерти...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Re: Успешно ин витро и пътуване
« Отговор #10 -: Май 04, 2007, 09:20:44 am »
Благодаря ви, милички! :bighug:
Re: Успешно ин витро и пътуване
« Отговор #11 -: Май 04, 2007, 09:57:46 am »
Докторът дори каза да спя в полуседнало положение
А защо? не е ли по-добре да си легнал?
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Успешно ин витро и пътуване
« Отговор #12 -: Май 04, 2007, 16:47:28 pm »
Ох и аз съм изправена пред подобна дилема. :?
Само дето не знам дали ще бъде успешно нали.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Успешно ин витро и пътуване
« Отговор #13 -: Май 04, 2007, 19:25:43 pm »
Ох и аз съм изправена пред подобна дилема. :?
Само дето не знам дали ще бъде успешно нали.
Дано бъде, Нахич!
Пожелавам ти го от сърце! :kiss:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Успешно ин витро и пътуване
« Отговор #14 -: Май 05, 2007, 00:02:47 am »
Лекси незнам защо.Тука в САЩ не ти обесняват много.Казват ти какво да правиш и толкова.Аз лично не се чуствах комфортно в легнало положение.Може би защото яичниците ми бяха доста големи след стимулацията и ме придърпваше нещо постоянно.Коремът ми беше доста надут и имах някакви -много поносими но чести болки.Според мен от това дали си в седнало или легнало положение не зависи краиният резултат,затова ако на момичето му е по добре да лежи нека лежи.Кои както се чувства по добре.Както казах и преди мисля че психиката играе по важна роля.Успех
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Успешно ин витро и пътуване
« Отговор #15 -: Май 05, 2007, 10:19:36 am »
Полулегнал ако имаш ОХСС, помага.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Успешно ин витро и пътуване
« Отговор #16 -: Май 05, 2007, 15:38:13 pm »
Evro  :bighug: :balk_21: благодаря ти за пожеланието. Дано имаме късмет. Дано всички имат късмет. yahoo_17 :crossfingers:
*
Re: Успешно ин витро и пътуване
« Отговор #17 -: Март 19, 2009, 01:45:11 am »
интерисуваме имали успели момичета правели инветро в София и пътували на в деня след трансвера до отдаличени градове като Варна и Бургас?
Re: Успешно ин витро и пътуване
« Отговор #18 -: Март 19, 2009, 10:26:16 am »
Какво значение има къде си успял, София-Варна или Варна-Пловдив май е показателно, че няма проблем да се пътува. Аз също пътувах веднага и то с влак, 5 часа.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Успешно ин витро и пътуване
« Отговор #19 -: Март 19, 2009, 10:28:25 am »
При първият си опит,който беше неуспешен пътувах за Бургас още на следващия ден след трансфера.Чух упреци от близки и познати,че е трябвало да се пазя повече.Да си призная вътрешно се самообвинявах и аз.При втория си опит пътувахме след два дена.Сега ми е 9 ден след трансфера и се моля този път да успея,макар че аз си мисля, че всичко е късмет и няма връзка с пътуването.Дано късметът е на моя страна този път.Пожелавам същото и на другите момичета,които въпреки трудностите свързани с пътувания,финанси и др. продължават да се борят за сбъдването на своята съкровенна мечта.УСПЕХ,МОМИЧЕТА!!!