0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Мили момичета,
мнго съм объркана!Ходих при две светила на които безусловно вярвам и едния лекар ми каза ,че имам хидросалпингс и се налага лапаро.А после-ин витро на естесвен цикъл тъй като бях с висок ФСХ.А другия лекар ми каза ,че нямам и ми препоръча веднага ИКСИ.Нали би било неуспешно ИКсито ако имам хидросалпингс?!А това са много пари,нерви и надежди.
Какво да правя?
Позволих си да отида и при двамата ,защото вече много години се мъча по некадърни лекари които ми губят времето и исках да имам две мнения този път, а и  има съмнение и за изчерпване на яйчниковия  ми резерв и не искам повече да губя нито месец.
Моля ви дайте ми съвет какво да правя.Дали да не потърся трето мнение?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Дано разбереш какво ще се опитам да ти кажа. В медицината понякога (често) има спорни и уклончиви, трудни за тълкуване проблеми. Ако и двамата са те гладели на УЗ, положителната диагноза е информативна, отрицателната - не. С други думи, ако се вижда хидросалпингс, то това е диагноза. Ако не се вижда, това не е диагноза, нито е основание да се отхвърли съмнението, а е необходимо да се направи диагностика на следващо ниво - ХСГ или лапароскопия.

Ако се чувстваш неуверена, иди при трети лекар.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Angy_baby според мен трябва да потърсиш и трето мнение . Успех !
*
Хидросалпингса не е шега работа.Трябва да се увериш че наистина няма такъв за да започнеш каквато и да е АРТ-процедура.С хидросалпингс неуспеха ти е сигурен.
*
Твърдо подкрепям Мели.
Анджи, опитай се да разсъждаваш трезво. Знам, че ти се иска положителната прогноза да е вярна, но, уви, не винаги е така. :?
Предполагам, кои са двамата лекари, при които си била. Сигурна съм, че са добри. Един от тях е прав, но кой?
Аз не бих рискувала да опитам при дори минимален риск от хидро. Дори да го няма сега, има вероятност да се активира при стимулацията.
Иска ми се да ти дам съвет, но не смея.
Само ще ти кажа, че лапароскопията е много лека интервенция. Дори да я направиш диагностично, няма да загубиш нито пари, нито време.
Късмет, миличка, каквото и да решиш.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Angy_baby миличка,ако има съмнение за хидросалпинкс непременно трябва да се провери за такъв,и ако е налице непременно трябва да се отстрани!!!!Иначе процедурите предварително се обричат на неуспех!УСПЕХ! :D
*
Мили момичета,
блгодаря Ви много!Накархте ме да взема правилното решение.
Реших първо да направя лапаро/ще ми е второ/ за да премахна хидросалпингса и после ще предприемам АРТ.
*
Миличка, радвам се, че си взела решение! Мисля, че е правилното! Нека това е последната стъпка, преди успешната процедура!  :bighug: :goodluck: :balk_21:

А хидротубацията не е ли по-лесен вариант в случая да се установи със сигурност има или няма хидросалпикс?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Мили момичета,
блгодаря Ви много!Накархте ме да взема правилното решение.
Реших първо да направя лапаро/ще ми е второ/ за да премахна хидросалпингса и после ще предприемам АРТ.

Анджи, аз също мисля че това решение е правилното.
Сискам палци и добрите новини след лапарото да не закъснеят. :crossfingers:
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*
ДАй БОже мила Ромми!
ДАно!
*
Анджи, радвам се, че си взела правилното решение :D
Успех!!!

Твърдо подкрепям Мели.
Анджи, опитай се да разсъждаваш трезво. Знам, че ти се иска положителната прогноза да е вярна, но, уви, не винаги е така. :?
Предполагам, кои са двамата лекари, при които си била. Сигурна съм, че са добри. Един от тях е прав, но кой?
Аз не бих рискувала да опитам при дори минимален риск от хидро. Дори да го няма сега, има вероятност да се активира при стимулацията.
Иска ми се да ти дам съвет, но не смея.
Само ще ти кажа, че лапароскопията е много лека интервенция. Дори да я направиш диагностично, няма да загубиш нито пари, нито време.
Късмет, миличка, каквото и да решиш.


Съгласна съм с  Мира че лапарото е задължително :D Само дано да намери добър лекар-на първото лапаро не ми откриха нито сраствания нито нидросалпингс, а на второто док от раз ми кръцна и двете тръби/ хич не ми беше жал за тях :D/


*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Само дано да намери добър лекар
намерила е най-добрия :D
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!