0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Лефкоцити в норма-бактерии?
« -: Юли 11, 2005, 16:03:00 pm »
Здравейте момичета ?Имам въпрос-възможно ли е мъжа ми да има бактерии без да има увеличение на левкоцитите в спермограмата?Правихме няколко спермограми ,няма завишени левкоцити ,но не сме правили микробиология.Дали трябва да направим се чудя?Някой от вас знаят че се лекува с прегнил  и последния път има леко повишение.Аз все си мисля че трябва да има причина  за влошената спермограма :cry: Ходихме при двама ,никой не казва каква може да е причината :cry:
Лефкоцити в норма-бактерии?
« Отговор #1 -: Юли 11, 2005, 18:21:43 pm »
Да, възможно е да няма повече левкоцити (т.е. да са в норма) и въпреки това да има бактерии. Ама най-добре Мели да обясни защо и как така.
Лефкоцити в норма-бактерии?
« Отговор #2 -: Юли 12, 2005, 10:00:02 am »
Моля Мели за коментар :roll: Момичета добре че ви има  :) Ходихме при двама никой ама никой не каза "идете там и там да видим защо е така положението" :twisted: Единият каза "аааа за икси сте положението е непоправимо",другият го тъпче с прегнил и защо никой не препоръча да отидем на микробиология ми нали може от там да е влошат показателите.И в тази връзка -до колко се влошават при бактерии щото ни е сме доста зле :oops: Защо всички не са като Мели ,за което и благодаря.Мисля че ако имаше повече като нея бездетните двойки няма да са толкова много.Благогадаря и на всички момичета :)
Лефкоцити в норма-бактерии?
« Отговор #3 -: Юли 12, 2005, 10:06:19 am »
Цитат на: feodora
Защо всички не са като Мели

И аз тва питам...
Лефкоцити в норма-бактерии?
« Отговор #4 -: Юли 12, 2005, 10:12:00 am »
Феодора, здравей :)

Моят мъж лекува много дълго бактериална инфекция, а левкоцитите му не бяха завишени. Тогава зададох въпрос и аз може ли да има инфекция + левкоцити в норма, и отговорът беше, че не е задължително левкоцитите да са повишени, и аз не разбрах защо :?
Така че е добра идея да направите изследване на еякулат, за всеки случай.

И при нас първата сп-ма беше с насока за ИКСИ, а сега, година по-късно, сме почти с нормоспермия, така че не се отчайвайте. На мъжа ми му казаха, че има и варикоцеле, та промени някои навици, за да избягва затоплянето.

Успех!
Благодаря ти, Бени!







Лефкоцити в норма-бактерии?
« Отговор #5 -: Юли 12, 2005, 10:55:29 am »
Благодаря Фреш ,явно ще направим за всеки случай.При нас варикоцеле поне няма :) Поне така каза док,ама вече незнам на кого да вярвам и дали си вършат съвестнто работата :roll:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Лефкоцити в норма-бактерии?
« Отговор #6 -: Юли 12, 2005, 14:41:27 pm »
Ами ... не знам, аз явно съм си такава.  :oops:

Феодора, какво стана с цигарите и килограмите на мъжа ти? За мене тези две неща, колкото и да ти звучи странно, са достатъчни да влошат показателите. Плюс микровълните (под въпрос)... а сигурна съм, че ако се разровя, ще намеря и други причини.

Не пречи да се направи микробиологична посявка, разбира се.

А кога ще прави контролна спермограма?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Лефкоцити в норма-бактерии?
« Отговор #7 -: Юли 12, 2005, 15:27:17 pm »
Мели благодарят отново.Сега на въпросите -бори се с тях засега не много успешно за което на мен ми е мъчно тъй като си мисля че не му достига желание и воля пък и е спокоен,понеже имаме една радост.Контролна направихме след един месец на   10прегнил и 2 омнадрен.ето резултатите:
   
              преди лечение                                     след лечение
въздържание    6    /                                                   4
втечняване      20мин/                                                15мин
обем              3,2мл    /                                                4,2 мл
пх                  7,2        /                                               7,8
тест виталност  положителен /                                 положителен
конц в 1мл       11 млн.           /                                     13 млн
общ брой    35 200 000            /                                  54 660 000
вискозитет   запазен                 /                                 запазен
подвижност  7% активноподв     /                             15%активноподв
                    9% полуподвижни   /                            21%полуподв
                    84%неподвиж           /                           64%неподвиж
морфология      светлинно-микроскопски                                
70%норм/30%сверични гл.                                       80%норм/20%абн
левкоцити 11                                                             15
Извинете че стана дълго :oops: .Незнам колко са реални и дали милия док не ги е завишил,понеже ни гласеше за инсета ,но аз му казах че няма да правим и той доста се нацупи.Истината е че дори и да направим няма да е при него.Там приключихме понеже   питам го защо ни извика толкова рано нали сперматогенезата се обновява на 3 месеца а той вика "ааааа не на 90 дни "останах като гръмната. След две минути се усеща че е едно и също и ми вика "бе момиче защо ме правиш на луд и ме караш да смятам" :D
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Лефкоцити в норма-бактерии?
« Отговор #8 -: Юли 12, 2005, 16:03:38 pm »
Е то разликата е наистина нищожна, ама за след 1 месец - не може да се очаква повече.

И нещо друго съм забелязала - наистина мъжете като цяло не са толкова мотивирани, нито пък с такава силна воля като жените.  

Цитат на: feodora
...питам го защо ни извика толкова рано нали сперматогенезата се обновява на 3 месеца а той вика "ааааа не на 90 дни "останах като гръмната. След две минути се усеща че е едно и също и ми вика "бе момиче защо ме правиш на луд и ме караш да смятам" :D

 :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу