0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Фибрите HUSK!!!!
« Отговор #20 -: Май 06, 2007, 19:50:53 pm »
  От два дни си хапвам ленено семе и действа прекрасно!   :P  :oops:  .Също си поръчах билки от аптеката на ул.Поп Богомил за запек и колит ,които почнах да пия от днес.Пие се по 3 пъти на ден и трябва да ви кажа,че има завиден резултат.Пият се по-дълго за хроничен запек.
 Човека от аптеката ми каза,че при установяване на бременност трябва да се спрат,но няма да навредят в първоначалните седмици.Ще ги пия ,пък ще видим!  :)

Радвам се че ти действа! Даже е и много вкусно, нали? Като орехи? :)
Re: Фибрите HUSK!!!!
« Отговор #21 -: Май 06, 2007, 22:24:33 pm »
Аз пък преди няколко години пих билковите таблетки Лаксит на д-р Ташков. Имам колит, но нямаше никакъв проблем, а и свалих някое килце  :D 


Re: Фибрите HUSK!!!!
« Отговор #22 -: Май 07, 2007, 00:26:56 am »
Миналата година пробвах фибрите HUSK, но нямаше резулат. И аз от време на време страдам от запек. До сега са ми действали само зеленият чай и шоколадчетета Комфорт. Пила съм Дуфалак, но без резултат. Миналият месец, когато направих първото си икси, получих много тежък запек от Утрогстана. Не посмях с шоколадчетата и зеления чай, тъй като ме беше страх да не би да пречат. Пробвах с сушени сини сливи, накиснати една нощ във вода и резултат имаше. Лененото семе не съм го пробвала, но от сините сливи има резултат.
Re: Фибрите HUSK!!!!
« Отговор #23 -: Май 07, 2007, 10:07:35 am »
За запек съм прилагала и отвара от ленено семе. При мен действа безотказно :wink:
*
Re: Фибрите HUSK!!!!
« Отговор #24 -: Май 08, 2007, 18:55:05 pm »
adi, аз за колики и т. нар. "синдром на раздразнените черва съм пила отвара от копър. Действаше ми отлично, като и запекът изчезва.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Фибрите HUSK!!!!
« Отговор #25 -: Май 08, 2007, 21:24:35 pm »
adi, аз за колики и т. нар. "синдром на раздразнените черва съм пила отвара от копър. Действаше ми отлично, като и запекът изчезва.
Благодаря момичета за съветите. :DЗа сега проблема се нормализира с всекидневна закуска мюсли с прясно мляко :Dсамо се надявам с тази закуска ,да непорастна с 4-5 килца :oops: :lol: :lol: :lol:

иначе за отвара от копър......оф това ми е много гадно,и няма да мога да го пия :oops:
*
Re: Фибрите HUSK!!!!
« Отговор #26 -: Май 08, 2007, 21:49:29 pm »
adi, ще се изненадаш колко не е гадно на вкус! И аз имах известни колебания, но на вкус се оказа като мента. Даже е приятно. Правиш си по две чайчета на ден - и готово. И най-важното - не се пълнее от него. Нали и на бебчетата с колики се вареше нещо подобно?! Да ти призная, аз лично от мюслите доста се поддувам и ми действат направо "задръстващо". Явно при всеки е индивидуално! Важното е да се оправиш, защото е много некомфортно с това проблемче. :D
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Фибрите HUSK!!!!
« Отговор #27 -: Май 08, 2007, 21:55:04 pm »
Преди никога нямах такива проблеми,но след като спрях да пуша........почна зор :oops:(честно казано мента не я понасям :oops:)
Re: Фибрите HUSK!!!!
« Отговор #28 -: Май 08, 2007, 21:57:56 pm »
Да ти призная, аз лично от мюслите доста се поддувам и ми действат направо "задръстващо". Явно при всеки е индивидуално! Важното е да се оправиш, защото е много некомфортно с това проблемче. :D
  На мен мюслито също ми действа по този ужасен начин!  :?
*
Re: Фибрите HUSK!!!!
« Отговор #29 -: Май 09, 2007, 18:53:31 pm »
   Смилам си ленено семе в кафемелачката. 1-2 суп.лъж. смесвам с малко вода или сок от компот (да се получи рядка каша). Престоява малко (сгъстява се и си пуска слизестите вещества) и си го хапвам. Действа прекрасно.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Фибрите HUSK!!!!
« Отговор #30 -: Май 09, 2007, 21:02:24 pm »
   Смилам си ленено семе в кафемелачката. 1-2 суп.лъж. смесвам с малко вода или сок от компот (да се получи рядка каша). Престоява малко (сгъстява се и си пуска слизестите вещества) и си го хапвам. Действа прекрасно.
слузестите вещества много ли са неприятни?? 8O
*
Re: Фибрите HUSK!!!!
« Отговор #31 -: Май 10, 2007, 08:57:36 am »
   Смилам си ленено семе в кафемелачката. 1-2 суп.лъж. смесвам с малко вода или сок от компот (да се получи рядка каша). Престоява малко (сгъстява се и си пуска слизестите вещества) и си го хапвам. Действа прекрасно.
слузестите вещества много ли са неприятни?? 8O

  Не Ади, не е неприятно. Опитай - няма да съжаляваш.
Re: Фибрите HUSK!!!!
« Отговор #32 -: Май 10, 2007, 09:29:01 am »
   Смилам си ленено семе в кафемелачката. 1-2 суп.лъж. смесвам с малко вода или сок от компот (да се получи рядка каша). Престоява малко (сгъстява се и си пуска слизестите вещества) и си го хапвам. Действа прекрасно.
слузестите вещества много ли са неприятни?? 8O

  Не Ади, не е неприятно. Опитай - няма да съжаляваш.
   И аз не мисля ,че има нещо неприятно.Просто опитай!   :P
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Фибрите HUSK!!!!
« Отговор #33 -: Май 10, 2007, 21:26:29 pm »
Привет,

Около 2 с.л. от него на ден и съм в супер форма - звучи малко като реклама. Купувам си немското от Билла, в едни жълти кутии е. Има и българско, което е по евтино, но не е смляно и трябва да се мели с машинка за кафе.



Колко струва немското????вчера се оглеждах в Билла ,но нещо неможах да го намеря :oops:
Re: Фибрите HUSK!!!!
« Отговор #34 -: Май 10, 2007, 21:48:46 pm »
Привет,

Около 2 с.л. от него на ден и съм в супер форма - звучи малко като реклама. Купувам си немското от Билла, в едни жълти кутии е. Има и българско, което е по евтино, но не е смляно и трябва да се мели с машинка за кафе.



Колко струва немското????вчера се оглеждах в Билла ,но нещо неможах да го намеря :oops:
   Ади,не мисля че ако е немско ще се резличава много от бълтарско.Аз си хапвам,цели семена,които дъвча малко по-дълго време(смилам си го сама   :lol:  ) и резултата е парфектен!   :P  Казва ти го човек с много сериозен запек  :oops: !  И е много евтино.  :D   Плюс това съм се интересувала и знам,че лененото семе предварително смляно,не е толково качествено.Губи му се ефективността.
« Последна редакция: Май 10, 2007, 21:53:10 pm от peroshinka »
*
Re: Фибрите HUSK!!!!
« Отговор #35 -: Май 11, 2007, 06:59:53 am »
Момичета, по кое време на денонощието хапвате ленено семе? Аз също съм с перманентен запек и реших да пробвам и това, но незнам кога да го ям. Знам, че при всеки е индивидуално, но горе-долу след колко време се проявява ефекта?
     
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Фибрите HUSK!!!!
« Отговор #36 -: Май 11, 2007, 07:28:40 am »


Колко струва немското????вчера се оглеждах в Билла ,но нещо неможах да го намеря :oops:
  Ади,не мисля че ако е немско ще се резличава много от бълтарско.Аз си хапвам,цели семена,които дъвча малко по-дълго време(смилам си го сама   :lol:  ) и резултата е парфектен!   :P  Казва ти го човек с много сериозен запек  :oops: !  И е много евтино.  :D   Плюс това съм се интересувала и знам,че лененото семе предварително смляно,не е толково качествено.Губи му се ефективността.
Аз в Билла невидях нито немско нито БГ 8O :oops:

И мен като Дани ме интересува горе-долу след колко време се проявява ефекта???
« Последна редакция: Май 11, 2007, 07:32:05 am от adi »
*
Re: Фибрите HUSK!!!!
« Отговор #37 -: Май 11, 2007, 08:55:54 am »
Здравейте,

немското ленено семе е около 4.5 лв. Намира се до диетичните храни в едни жълти кутии.

Аз го предпочитам пред българското защото е смляно и според мен е с по приятен вкус. Аз съм избрала да взимам немското, предполагам че ефекта на Бг е същия.

Аз си го слагам сутрин в киселото мляко - около 1 с.л. и вечер пак толкова на салатата.

Действа безотказано, дори някой ден да не си сложа примерно ако пътувам или ям навън, ефекта му продължава няколко дни. Но когато съм у дома аз си го ям всеки ден - част ми е от диетата.

Дано съм ви помогнала. Ади, sorry че едва сега се включвам с отговор.
Re: Фибрите HUSK!!!!
« Отговор #38 -: Май 11, 2007, 09:24:00 am »
   Аз вечер преди лягане и сутрин ставам с гръм и трясък и бягам в тоалета!    :lol:   :lol:   :oops:
*
Re: Фибрите HUSK!!!!
« Отговор #39 -: Май 13, 2007, 18:01:47 pm »

Ади, в нашата Билла наистина няма.Днес я прерових цялата  :lol. Ще търсим другаде.