0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
предменструално кървене
« -: Юли 08, 2005, 17:49:13 pm »
здравейте момичета,
искам да ви попитам знаете ли нещо повече за т.нар. предменструално кръвотечение? на мен ми тече леко кръв, ама съвсем леко, около 3-4-5 дни преди да ми дойде като хората (по 1 превръзка на час и адски болки в корема); даже до преди време не знаех откога да си броя цикъла... та това дали може да е някакъв проблем при забременяване? струва ми се малко абсурдно, ама след 2 години ми хрумва какво ли не...

*

    Наталия

предменструално кървене
« Отговор #1 -: Юли 08, 2005, 23:17:12 pm »
Май съм чела или чувала някъде, че това може да е един от симптомите на ендометриоза. Дано не е. Съобщила ли си това ня някой лекар?
*
Re: предменструално кървене
« Отговор #2 -: Юли 09, 2005, 10:08:18 am »
Цитат на: Pippi-Longstocking
... на мен ми тече леко кръв, ама съвсем леко, около 3-4-5 дни преди да ми дойде като хората...[/color]


Винаги ли ти е било така или е от скоро?
*
предменструално кървене
« Отговор #3 -: Юли 09, 2005, 11:57:32 am »
какво е ендометриоза? казвала съм на лекар, да, но не й направи особено впечатление...
честно казано не знам дали винаги е било така, докато пиех противозачатъчни 4-5 години със сигурност не беше така, а за преди това нямам ясни спомени; но сега от 2 години и нещо е така, макар че не винаги е 4-5 дни, понякога е само 2-3. освен това често имам кървене и по средата на цикъла :roll: - за това са ме лекували с хормонални таблетки, ама като спра и макс 1 година след това си се връща

*
предменструално кървене
« Отговор #4 -: Юли 09, 2005, 12:09:31 pm »
прочетох какво е ендометриоза. гледали са ме вече доста пъти на ултразвук за определяне на овулацията, но не са ми казвали за някакви признаци. но благодаря за инфото, този месец като отида за пореден път, ще попитам лекарката

*
предменструално кървене
« Отговор #5 -: Юли 09, 2005, 15:03:44 pm »
Това кървене по средата на цикъла съвпада ли ти с овулацията ? И аз имам същото и обикновено се дължи на овуто. Досега никой лекар не ми е казвал, че е проблем.
*

    Екс

предменструално кървене
« Отговор #6 -: Юли 10, 2005, 00:46:28 am »
Според мен кървене непосредствено преди цикъла не може да е нормално. Може да показва някакъв проблем с лутеалната фаза, недостиг на прогестерон ил нещо подобно. Това е важна информация и ако лекарят ти не обръща внимание, можеш да се замислиш да го смениш. Все пак 2 години са доста време и трябва да се търси приЧината.
Кървенето по средата на цикъла само по себе си мойе и да е нормално и свързано с овулацията. Но тъй като ти имаш и друго кървене, би трябвало да му обърнеш сериозно внимание.

Между другото ендометриоза не се диагностицира с ултразвук. Колкото и да са те гледали, няма наЧин да я видят без лапароскопия.
предменструално кървене
« Отговор #7 -: Юли 10, 2005, 09:03:29 am »
Здравей!
Аз имам същия проблем.
Преди време всички лекари казваха, че не е проблем, но сега се оказва, че е.
При мен се оказа, че не пукам фоликули.
За твое успокоение си направи хормонални изследвания, и следи овулация с вагинален ехограф.
Успех!
*
предменструално кървене
« Отговор #8 -: Юли 10, 2005, 22:55:18 pm »
това по средата на цикъла понякога съвпада с овуто, а понякога не :roll: ; освен това не всеки цикъл го има... но го имам от 10-и клас и казват - хормонални проблеми - ама какви и защо - никой не се наема да каже  :roll:

фоликула миналия цикъл го пукнах :) не че помогна... а хормоналните ми изследвания са в норма.

доскоро въобще не мислех за това кървене, даже си мислех че такъв си ми е цикъла... но вече много взех да се отчайвам и се чудя за всичко възможно, което може да ми пречи да имаме бебенце.

благодаря ви за менията, ще поразпитам по-подробно лекарката за това кървене.

предменструално кървене
« Отговор #9 -: Юли 11, 2005, 09:33:38 am »
Мила и аз съм с диагноза "хормонални проблеми" от първият ми ден, в който ми дойде. Но никой не ги гледаше на се риозно докато не казах, че искам бебе.

Кажи кои хормони си изследвала, какви са им стойностите, както и референтните, които е дала лабораторията!!!
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
предменструално кървене
« Отговор #10 -: Юли 13, 2005, 17:55:47 pm »
ами... не помня :?  а изследванията са ми в "досието" при лекарката. знам само че бяха 3 хормона, които се изследваха в точно определно време от цикъла (ама съм забравила кое - тогава беше минала само 1 година и все още не вярвах че може да имам проблем и не обръщах сериозно внимание). изследванията ги правих в кандиларов (до НДК).

другата седмица ще ходя на лекар и ще искам да си ги препиша.

тя каза че не били проблем, но... знам ли.. ако са, знаеш ли добър лекар който разбира специално от това?

предменструално кървене
« Отговор #11 -: Юли 15, 2005, 22:37:43 pm »
Веднъж имах такъв проблем и се оказа не толкова голям проблем , но трябва да попаднеш на добър доктор. Три години ходих каде ли не но накрая по съвет на моя приятелка отидох при д-р Шешенкова в I АГ
/бившата Тина Киркова/. Много е добра
предменструално кървене
« Отговор #12 -: Юли 18, 2005, 13:01:50 pm »
Цитат на: Pippi-Longstocking
ами... не помня :?  а изследванията са ми в "досието" при лекарката. знам само че бяха 3 хормона, които се изследваха в точно определно време от цикъла


Пипи, три хормона ми се виждат малко, трябва да са поне следните: естрадиол, LH, FSH, тестостерон, пролактин и прогестерон, значи общо шест. Непременно виж какво си изследвала и евентуално да ти назначат пак да си ги провериш.

Поздрави :D
Благодаря ти, Бени!







*
предменструално кървене
« Отговор #13 -: Юли 18, 2005, 18:02:16 pm »
мерси много за информацияра, фрешче! в сряда съм на лекар и ще разпитам

*

    nik

Re: предменструално кървене
« Отговор #14 -: Май 15, 2009, 19:45:23 pm »
бих желала да попитам според вас на какво се дължи това че ми дойде 23 дни по-рано,а и то не е като цикал ами е съвсем малко и е кафеникаво.
*

    titibar

  • ****
  • 696
  • Няма невъзможни неща ако Бог реши да се случат!!!
Re: предменструално кървене
« Отговор #15 -: Май 15, 2009, 19:51:27 pm »
Какво значи това 23 дни по-рано?На мен толкова ми е целия цикъл.Имаш пред вид 2-3 дни или по-рано или какво?
  <br />