0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    valia-gost

otnosno donora na iaitzekletka
« -: Юли 07, 2005, 22:02:30 pm »
otnovo sam valia.vav vrazka s donora na iaitzekletka e dobre jenata da e rajdala,da e do 35 god. zdrava.vsichki razhodi po izsledvaniata i stimulatziata poemam az,kakto i proli4no vaznagrajdenie.ako ima saglasni,molia pihsete tuk.
*

    Наталия

otnosno donora na iaitzekletka
« Отговор #1 -: Юли 08, 2005, 23:37:28 pm »
Валя, дори да намериш донор, никоя клиника няма да се съгласи, защото е супер незаконно. Основното изискване за донорството е тотална анонимност, иначе се отнемат включително лицензи. Репро.специалистите са толкова печаливши в момента, че никой няма да "си сложи главата в торбата", заради няколко хиледарки в повече.
         Обърни се към Щерев. Там определено предлагат донорски програми, които са част от стимулацията за нормално ин витро. Ти поемаш разходите на жената /за лекарства и за самото ин витро/, тя подписва декларация, че дарява 1/2 от яйцеклетките си, независимо колко произведе; координират се нейният и твоя цикъл и се действа. Донорът е задължително под 32 години и вече е преминал един или повече ин витро опита, за да е ясно горе долу колко яйцеклетки се очаква да излязат. От тази гледна точка според мен е твърде невероятно да намериш вече раждала жена.
         И не знам дали ще можеш да сметнеш сама....излиза някъде към 10 000 - 12 000 лева.
         В чужбина може и да е по-евтино.
         Пиши пак и наслука
*
otnosno donora na iaitzekletka
« Отговор #2 -: Юли 09, 2005, 09:48:02 am »
Валя, желая ти късмет, и моя съвет е, както ти е написала Наталия да се обърнеш към специализирана клиника.
*

    valia-gost

otnosno donora na iaitzekletka
« Отговор #3 -: Юли 09, 2005, 15:14:34 pm »
БЛАГОДАРЯ,НАТАЛИЯ
ВСИЧКО ТОВА МИ Е ИЗВЕСТНО,МИНАЛА СЪМ ЕДИН ЦИКАЛ -НЕУСПЕШНО,НО НЕ ЗНАЕХ,ЧЕ Е НЕЗАКОННО ЛЕКАРИТЕ МИ ПОРЪЧАХА ДА СИ НАМЕРЯ ДОНОР .ЗА СЪЖАЛЕНИЕ СЪМ САМА И НЯМАМ РОДНИНИ,КОИТО ДА МИ ПОМОГНАТ.ИНАЧЕ БИ БИЛО МНОГО ЛЕСНО.ПИШИ МИ ПОВЕЧЕ ЗА ЩЕРЕВ,ТЕ ЛИ НАМИРАТ ДОНОРИ?ТРЯБВА ДА СЕ СПРАВЯ ДО СЕПТЕМВРИ.ВСИЧКО ОКОЛО МЕН Е СПЕШНО-НА 45Г.СЪМ,НО ЖИВОТЪТ МИ СЕ СТЕЧЕ ТАКА...ТОВА Е ПОСЛЕДНИЯТ МИ ШАНС.ДАНО СЕ НАМЕРИ ЖЕЛАЕЩА ЖЕНА. ПИШИ МИ.ВАЛЯ
*
otnosno donora na iaitzekletka
« Отговор #4 -: Юли 09, 2005, 19:25:32 pm »
http://www.ivf-bg.com/news.html
Миличка Валя, тук в клиниката на Щерев е написано за тази програма Optima eggs.
От сърце ти желая много късмет и другото лято красиви, здрави и палави близначета  :)
*

    Наталия

otnosno donora na iaitzekletka
« Отговор #5 -: Юли 10, 2005, 23:46:03 pm »
Мила, щом докторът ти е препоръчал да си намериш донор, значи си е поел рисковете и всичко е о.к. При това положение аз, за разлика от Сигнус, не считам, че непременно е нужно да се обрърнеш към някой от корифеите, защото ще ти вземат много пари. А ако ти си намериш донора, естествено ще е с пъти по - евтино. Но от друга страна този "доктор" да не се окаже, че е някой "афифаджия". Провери дали въобще има лиценз.
И за бога не си поставяй за цел ДА БЪРЗАШ!!! От горчив опит знам, че това е най-сигурният начин към неистово напрежение, което в крайна сметка може да опропасти и най-добрите стимулиране, таймиране и трансфер.  
Ако искаш сподели за първия опит.
И айде споко, невероятно звучи, но чужда яйцетлетка се имплантирала по-добре от своя. Къде е логиката, дявол знае...
Нека късметът да е с теб. Желая ти го от сърце.
*

    valia-5411

za natalia
« Отговор #6 -: Август 12, 2005, 12:07:00 pm »
mila natalia,
mnogo ti blagodaria za tzennite saveti i podkrepa,imam nujda ot tova.v neuspe6niat mi opit za in vitro se ubedih kolko e lo6o da se barza.namerih dve jeni,koito iskat da pomognat,lekariat e proveren,dano tozi pat uspeia.6te pi6a.valia
otnosno donora na iaitzekletka
« Отговор #7 -: Август 12, 2005, 13:01:30 pm »
Успех Валя, стискаме ти палци!
Благодаря ти, Бени!







*
otnosno donora na iaitzekletka
« Отговор #8 -: Август 12, 2005, 13:40:15 pm »
Цитат на: Наталия
Валя, дори да намериш донор, никоя клиника няма да се съгласи, защото е супер незаконно. Основното изискване за донорството е тотална анонимност, иначе се отнемат включително лицензи. Репро.специалистите са толкова печаливши в момента, че никой няма да "си сложи главата в торбата", заради няколко хиледарки в повече.
         Обърни се към Щерев. Там определено предлагат донорски програми, които са част от стимулацията за нормално ин витро. Ти поемаш разходите на жената /за лекарства и за самото ин витро/, тя подписва декларация, че дарява 1/2 от яйцеклетките си, независимо колко произведе; координират се нейният и твоя цикъл и се действа. Донорът е задължително под 32 години и вече е преминал един или повече ин витро опита, за да е ясно горе долу колко яйцеклетки се очаква да излязат. От тази гледна точка според мен е твърде невероятно да намериш вече раждала жена.
         И не знам дали ще можеш да сметнеш сама....излиза някъде към 10 000 - 12 000 лева.
         В чужбина може и да е по-евтино.
         Пиши пак и наслука


Аз също ще правя ин витро с донорска яйцеклетка, но ще я взема от сестра ми, не е задължително донора да е анонимен, мога да си заведа и приятелка - стига да има такава:-)
При Щерев донорството +  стимулацията, пункцията и ин-витрото е 10 000 лв. Сестра ми е на 37 години и може да ми бъде донор, клинично здрава е и до сега не е имала хормонални проблеми, има 1 раждане.
Щерев също беше съгласен да заведа сестра си и цената щеше да бъде около 4 000 лв.
Успех.