0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: за бабините деветини
« Отговор #60 -: Април 23, 2007, 10:52:50 am »
Ми аз мисля че във водата за къпане се слага - ама само предполагам. може и друга да е тайната?! :o
В нашия край е в подгрято вино, не знам точните пропорции сол-вино, но рецептата е страшна! Хем напиване през кожата на детето (защото при тях проникването е голямо, а издръжливостта на алкохол никаква), хем изгаряне от солта. :(

И аз като Лили не мога да издържа и питам. За какво аджеба се прави тая идиотщина?? 8O
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: за бабините деветини
« Отговор #61 -: Април 23, 2007, 10:54:30 am »
прави се та да не му мирише потта като порасне :wink: :x. обаче как е изненада
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: за бабините деветини
« Отговор #62 -: Април 23, 2007, 10:55:53 am »
Вярва се, че солта, ще намали миризмата на потта, а от виното ще се "закали" и ще стане по-здраво. Снощи баба ми пак ми се накара заради тази процедура, не знам с какви думи да я убеждавам вече.  :(Като изкара "желязния" аргумент: "И ти си осолявана, нищо ти няма!". :(
« Последна редакция: Април 23, 2007, 10:58:16 am от Lan »
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: за бабините деветини
« Отговор #63 -: Април 23, 2007, 10:57:41 am »
Аха, разбирам...ако оживее обаче   :? :(
« Последна редакция: Април 23, 2007, 11:04:06 am от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: за бабините деветини
« Отговор #64 -: Април 23, 2007, 11:03:24 am »
в тоя ред на мисли съм чувала, че на ревливи и буйни са им давали попара от хляб и червено вино :x

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: за бабините деветини
« Отговор #65 -: Април 23, 2007, 11:05:10 am »
в тоя ред на мисли съм чувала, че на ревливи и буйни са им давали попара от хляб и червено вино :x

Да се успокоят и заспят...т.е. напият?!
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: за бабините деветини
« Отговор #66 -: Април 23, 2007, 11:08:26 am »
в тоя ред на мисли съм чувала, че на ревливи и буйни са им давали попара от хляб и червено вино :x
8O Стига бе! Това сериозно ли е?! 8O
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: за бабините деветини
« Отговор #67 -: Април 23, 2007, 11:11:03 am »
в тоя ред на мисли съм чувала, че на ревливи и буйни са им давали попара от хляб и червено вино :x
8O Стига бе! Това сериозно ли е?! 8O

Ми аз не се учудвам, щом може да се осоляват и други подобни, значи може и да се напиват.  :x
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: за бабините деветини
« Отговор #68 -: Април 23, 2007, 11:24:54 am »
На мен ми се е случавало  няколко пъти да слагам сол във водата за баня. Във водата се слага съвсем малко солчица, по-малко от лъжичка - на толкова много вода. За загряване се прави. А след това се изплаква хубаво. Правила съм това  няколко пъти като е било студено или са настинали, а след това съм мазала краченцата с мас (измита, но не знам как се прави това - свекърва ми я направи) и после с по-дебели чорапки.
« Последна редакция: Април 23, 2007, 11:37:32 am от cygnus »
*
Re: за бабините деветини
« Отговор #69 -: Април 23, 2007, 11:42:39 am »
От бабините деветини най-много съм се драzнела zа повръЩането на бременната, дето било причинявано от косата на бебето! Едно, дето се повръЩа в първите месеци, ама и тая плацента доста Ще е "рехава", Щом "косата" гъделичка преz нея  :x.
Това zа попарата с вино съм го чувала и си мислех, че е виц, ама явно съм се лъгала  :?.
Иначе относно покупките zа бебето, няма ниЩо по-хубаво от това, да обикаляШ бебеШките магаzини и да паzаруваШ спокойно. ОЩе повече има опасност бебо да се появи по-рано и тогава стресът е оЩе по-голям.
Аz много се успокоих след като бях купила основните и по-големи неЩа, а дреШките вече бях иzпрала и иzгладила. Толкова много неЩа са необходими zа едно новородено, че неzнам как би се справил един мъж с подобен списък. Тук във всеки бебеШки магаzин ти предлагат списък с необходимото zа първо време и ако трябва всичко да се купи на един път, сумата става четирицифрена в евро  8O! А и така удоволствието от паzаруването намалява. Друго си е да се радваШ на всяка дреболийка  :D.
*
Re: за бабините деветини
« Отговор #70 -: Април 23, 2007, 11:42:51 am »
cygnus :lol:, това е съвсем различно, аз и на домашните ми любимци (сладководните рибки) им слагам по една супена лъжица сол на тримесичие...Осоляването беше от рода на - половин килограм сол в пет литра червено вино (и то домашно, с много високо съдържание на алкохол и подгрято като вода за баня). Дали не беше и един килограм сол! 8O Варварска практика, която трябва да се прекрати веднъж за винаги!
*
Re: за бабините деветини
« Отговор #71 -: Април 23, 2007, 11:47:00 am »
Толкова много неЩа са необходими zа едно новородено, че неzнам как би се справил един мъж с подобен списък.
Аз вярвам в моя мъж  :lol:, пък и аз самата съм толкова безобразно "боса" в тази област, че ще гледам точно като него - втрещено, като ми се наложи да пазарувам. От няколко дни чета в bg-mama, че тука ме амбицирахте и съвсем като пате в калчища се чувствам...Ама ще се справим все някак си.
*
Re: за бабините деветини
« Отговор #72 -: Април 23, 2007, 12:16:31 pm »
Lan, ние направихме списък с по-големите неща, които сме харесали. Например - кошари, количка, вана за баня, спално бельо, кошници за кола и т.н. в един магазин. Направиха ни калкулация на една разписка. Оставихме капаро - 100-200 лева - не помня. Ние бяхме ходили доста пъти и  ни бяха запомнили, отделно 20 дни преди раждането изобщо нямах намерение да съм в Бургас, така че момичетата от магазина бяха запомнили мъжа ми и по списъка натовари всичко веднага като се родиха бебетата. Иначе има неща, които просто няма как да не се купят предварително. Но започнах да пазарувам едва след като влязох в 8-я.
*
Re: за бабините деветини
« Отговор #73 -: Април 23, 2007, 12:23:58 pm »
Тъй де, и аз точно така мисля да направим.
Re: за бабините деветини
« Отговор #74 -: Април 29, 2007, 23:12:22 pm »
Аз също съм била солена.Ама като гледам резултатаа...
Вярно че не се разболявам от разни инфекциозни болести,колкото и вирусоносители да има покрай мен.Ама иначе си имам други болести пък-основно свързани с жлезите с вътрешна секреция.А за потенето-дрън-дрън.Вярно че не "ухае",ама като дойде лятото
и се потя до под гърдите.Тъй че хич не си мислете ,да солите децата си.
Re: за бабините деветини
« Отговор #75 -: Май 03, 2007, 01:24:06 am »
Малко по-нагоре стана въпрос за покупки, та да ви питам като мисля да кърмя стерилизатор ще ми трябва ли? Или по-точно казано има ли смисъл да купувам? И до каква възраст се ползва? И последен въпрос: колко шишенца ще ми трябват? Засега имам около 4: 2 малки и 2 големи. Мисля, че са достатъчни.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: за бабините деветини
« Отговор #76 -: Май 03, 2007, 05:27:48 am »
Определено ще трябва стерилизатор, най-малко заради подсладената водичка в началото която се дава, може чай да предлагаш. А пък и може да ти се случи да дохранваш докато се регулира кърмата, на мен ми се налагаше. Аз лично ползвам този за МВ на Чико, още е жив и здрав, върши прекрасна работа.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: за бабините деветини
« Отговор #77 -: Май 03, 2007, 08:47:21 am »
Цитат
Малко по-нагоре стана въпрос за покупки, та да ви питам като мисля да кърмя стерилизатор ще ми трябва ли? Или по-точно казано има ли смисъл да купувам? И до каква възраст се ползва? И последен въпрос: колко шишенца ще ми трябват? Засега имам около 4: 2 малки и 2 големи. Мисля, че са достатъчни.

Лично за съм си харесала електрическия стерилизатор на чико за осем шишета, защото е по-голям. Дори да не трябва да кърмиш, стерилизатор ти трябва за залагалките, за помпата за кърма.
Възнамерявам да кърмя, но от септември като започна работа е ясно, че ще се храним със биберон. На първо време съм купила три шишета - две на чико и едно на нук, а биберони малко повече - и силиконови, и каучукови - пък бебо ще си покаже с кои му харесва повече.
Re: за бабините деветини
« Отговор #78 -: Май 03, 2007, 20:04:16 pm »
Много я спамнахме темата, ама да кажа и аз за стерилизатора. Оставих тази покупка за след раждането и ето на, вече сме на 1 месец и още нямам. Изключително на кърма сме и от време на време малко вода. Изварявам в тенджерата. Имам две шишета, като едното е почти излишно. Купихме го като изцеждах няколко пъти кърма. Така че, ако нямате излишни пари може да оставите тези покупки за след раждането. А и помпата купихме от болницата на излизане, някаква за 4,50 лв. тип спринцовка, но верно че аз не се изцеждам, а само по някога след кърмене. Имаме и две залъгалки и една лъжица на Авент за разни капки, че само тя можела да се изварява.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: за бабините деветини
« Отговор #79 -: Май 04, 2007, 14:45:13 pm »
Благодаря за инфото. Ето този ми е подарък от свекито. Мъжът ми ме убеждаваше, че няма да ни влезе в употреба и че ще е по-добре да го заменим за нещо по-полезно, та затова питах. Ама като ни е безплатен, ще се поглезим. Wassilena, това беше неговият основен аргумент. :wink: